ArcelorMittal aan kop in licht hogere AEX, ASR onderaan
AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal was dinsdag de sterkste stijger in de AEX-index op het Damrak, die een kleine winst liet zien. De staalfabrikant profiteerde onder meer van de uitbreiding van de Chinese steunmaatregelen voor de noodlijdende vastgoedsector van het land. De stemming op de Europese beursvloeren bleef verder terughoudend in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer over juni, dat woensdag op het programma staat.
De inflatie in de grootste economie ter wereld laat al enige tijd een afkoeling zien door lagere energieprijzen, maar zonder deze sterk schommelende brandstofprijzen blijft de zogeheten kerninflatie hardnekkig hoog. De Federal Reserve heeft al laten doorschemeren dat de rente later deze maand verder verhoogd zal worden om de prijsstijgingen tegen te gaan.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,1 procent in de plus op 756,35 punten. De MidKap won 0,5 procent tot 902,67 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,9 procent. Londen verloor 0,2 procent.
ING
Naast ArcelorMittal (plus 1,5 procent) stonden ING en uitzender Randstad in de kopgroep van de AEX, met winsten van ruim 1 procent. Verzekeraar ASR, informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX en telecomconcern KPN sloten de rij, met verliezen tot 0,8 procent.
ASML daalde 0,2 procent. De chipmachinemaker doet het wat rustiger aan met het aannemen van nieuw personeel, na de sterke groei van het personeelsbestand vorig jaar. Van een volledige vacaturestop is volgens een woordvoerster van het bedrijf evenwel geen sprake.
AMG
AMG won dik 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap. Analisten van Degroof Petercam schroefden hun koersdoel voor de metalenspecialist op. Van Lanschot Kempen stond onderaan met een verlies van ruim 3 procent. De vermogensbeheerder werd door analisten van Kepler Cheuvreux van de kooplijst gehaald.
In Frankfurt steeg Daimler Truck 1,9 procent. De Duitse vrachtwagenfabrikant verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar na sterke verkopen in het tweede kwartaal. Ook gaat het bedrijf voor 2 miljard euro aan eigen aandelen inkopen. Rheinmetall klom 0,9 procent. De Duitse wapenfabrikant heeft een order van 1,9 miljard euro gekregen voor de levering van duizenden Caracal-terreinwagens aan Nederland en Duitsland.
De euro was 1,1005 dollar waard, tegen 1,0988 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent meer op 73,07 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent duurder, op 77,75 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.
43 minuten geledenDUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
2 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
4 uur geleden