Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arcelor stuwt AEX naar hoogste stand 2020

Arcelor stuwt AEX naar hoogste stand 2020

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ArcelorMittal maakte donderdag een koerssprong op het Damrak na beter dan verwachte resultaten van het staalconcern. De Amsterdamse AEX-index bereikte mede daardoor het hoogste niveau van dit jaar. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. De aankondiging van China om de importheffingen op sommige Amerikaanse goederen te halveren zorgde voor een positieve stemming op de beursvloeren.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 618,02 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. De MidKap steeg 0,7 procent tot 968,81 punten. Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,7 procent.

ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een winst van 9,8 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley overtroffen de kwartaalresultaten van de staalmaker de verwachtingen. Ook is 's werelds grootste staalproducent voor dit jaar optimistischer over de staalvraag in zijn belangrijkste markten.

ING

ING won 0,3 procent ondanks een flinke daling van de kwartaalwinst. Het financiële concern maakte afgelopen kwartaal veel extra kosten in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Ook kreeg ING een boete in Italië in verband met gebreken in het antiwitwasbeleid.

In de MidKap werd financieel dienstverlener Intertrust 5,4 procent lager gezet na een daling van de winstmarge in het vierde kwartaal. Roestvrijstaalmaker Aperam was de sterkste stijger met een plus van 3,6 procent. Op de lokale markt klom de IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel 1,9 procent na publicatie van de jaarcijfers.

Koersen

Nokia steeg 4,2 procent in Helsinki. De Finse fabrikant van netwerkapparatuur voerde afgelopen kwartaal zijn winstgevendheid aanzienlijk op. In Parijs werden de resultaten van farmaceut Sanofi (plus 2 procent) en olie- en gasconcern Total (plus 2,2 procent) goed ontvangen. De Franse bank Société Générale won 1 procent ondanks een forse daling van de jaarwinst.

De euro was 1,0995 dollar waard tegen 1,1003 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 51,64 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 55,90 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street verdeeld na rally, Qualcomm onder druk na cijfers

NEW YORK (ANP) - Wall Street is donderdag verdeeld van start gegaan, na de aandelenrally een dag eerder. De stemming werd ook gedrukt door een tegenvallend kwartaalrapport van chipbedrijf Qualcomm, dat woensdag na het slot werd gepubliceerd. Hoewel de resultaten boven verwachting waren, viel de verkoop van chips voor smartphones volgens marktkenners tegen. Qualcomm werd kort na de opening zo'n 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Verwey-Jonker Instituut vraagt uitstel van betaling aan

UTRECHT (ANP) - Het Verwey-Jonker Instituut heeft bij de rechtbank Utrecht uitstel van betaling aangevraagd. Volgens het onderzoeksinstituut kan de organisatie niet langer voldoen aan haar financiële verplichtingen.

3 uur geleden
Kremlin ontwijkt vragen over kerende tankers met diesel voor VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland houdt zich op de vlakte over berichten dat tankers met aan de Verenigde Staten beloofde diesel toch een andere bestemming kiezen. "Alle diesel vindt zijn kopers", zegt het Kremlin.

3 uur geleden
Bank of England verhoogt rente voor het eerst in drie jaar

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief van het land voor het eerst in drie jaar verhoogd. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden.

3 uur geleden
Vele bommeldingen tegelijk niet eerder gezien, zegt topman AF-KLM

PARIJS (ANP) - De manier waarop bommeldingen deze week het vliegverkeer in Europa verstoren, heeft topman van Air France-KLM Benjamin Smith nog niet eerder gezien. Vooral de manier waarop het gecoördineerd lijkt, is volgens hem nieuw. "We hopen dat het er niet voor zorgt dat consumenten minder gaan vliegen, maar dat zien we nog niet", zei hij.

4 uur geleden
Topman Air France-KLM: hogere winstmarge KLM is een must

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM verhoogt de druk op dochterbedrijf KLM om de resultaten te verbeteren. Smith benadrukte tegenover journalisten dat KLM naar een winstmarge van 8 procent moet. "Als we KLM niet op 8 procent krijgen, moeten we kijken naar een andere manier om dat te doen", zei Smith. "We blijven de strategie aanpassen als we denken het niet te gaan halen."

4 uur geleden
ACM wil dat tankstations verplicht data over brandstofprijs delen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) is voorstander van het invoeren van een verplichting voor tankstations om actuele brandstofprijzen te delen. Dat stelt de toezichthouder in een advies aan het ministerie van Economische Zaken en Klimaat. Zo kunnen automobilisten makkelijker het goedkoopste tankstation in de buurt vinden, is het idee.

4 uur geleden