Arcelor stuwt AEX naar hoogste stand 2020
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ArcelorMittal maakte donderdag een koerssprong op het Damrak na beter dan verwachte resultaten van het staalconcern. De Amsterdamse AEX-index bereikte mede daardoor het hoogste niveau van dit jaar. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. De aankondiging van China om de importheffingen op sommige Amerikaanse goederen te halveren zorgde voor een positieve stemming op de beursvloeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 618,02 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. De MidKap steeg 0,7 procent tot 968,81 punten. Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,7 procent.
ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een winst van 9,8 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley overtroffen de kwartaalresultaten van de staalmaker de verwachtingen. Ook is 's werelds grootste staalproducent voor dit jaar optimistischer over de staalvraag in zijn belangrijkste markten.
ING
ING won 0,3 procent ondanks een flinke daling van de kwartaalwinst. Het financiële concern maakte afgelopen kwartaal veel extra kosten in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Ook kreeg ING een boete in Italië in verband met gebreken in het antiwitwasbeleid.
In de MidKap werd financieel dienstverlener Intertrust 5,4 procent lager gezet na een daling van de winstmarge in het vierde kwartaal. Roestvrijstaalmaker Aperam was de sterkste stijger met een plus van 3,6 procent. Op de lokale markt klom de IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel 1,9 procent na publicatie van de jaarcijfers.
Koersen
Nokia steeg 4,2 procent in Helsinki. De Finse fabrikant van netwerkapparatuur voerde afgelopen kwartaal zijn winstgevendheid aanzienlijk op. In Parijs werden de resultaten van farmaceut Sanofi (plus 2 procent) en olie- en gasconcern Total (plus 2,2 procent) goed ontvangen. De Franse bank Société Générale won 1 procent ondanks een forse daling van de jaarwinst.
De euro was 1,0995 dollar waard tegen 1,1003 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 51,64 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 55,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Elon Musks xAI is er niet in geslaagd een verbod op door kunstmatige intelligentie gegenereerde neppe naaktbeelden te laten schrappen. Een verbod hierop in de staat Minnesota, het eerste in zijn soort in de Verenigde Staten, blijft van kracht terwijl een grondwettelijke zaak van het AI-bedrijf van 's werelds rijkste zakenman doorloopt.
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/BLOOMBERG) - De maker van het bekende computerspel Tetris heeft kritiek geuit op een nieuwe game van het Witte Huis die het klassieke blokstapelspel na-aapt. In het door de regering-Trump naar buiten gebrachte Build the Wall moeten spelers een muur bouwen om te voorkomen dat migranten de Amerikaanse grens oversteken.
6 uur geledenBUNNIK (ANP) - Werkgevers sturen door de hogere brandstofkosten scherper op kosten en kilometers, volgens de Vereniging van Nederlandse Autoleasemaatschappijen (VNA). Duurdere benzine en diesel door de oorlog in het Midden-Oosten zijn met name voor middelgrote werkgevers reden om de overstap naar elektrisch rijden te versnellen en werknemers meer te laten thuiswerken.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. De handel op Wall Street werd bepaald door het belangrijke Amerikaanse banenrapport. De groei van de werkgelegenheid in de Verenigde Staten was in augustus veel sterker dan verwacht. Daardoor werd de verwachting voor een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand verder versterkt.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een programma opzetten waardoor rundveehouders hun eigen vlees mogen verwerken en direct mogen verkopen aan consumenten. Volgens Trump hoeven rundveehouders daardoor niet meer met grote vleesverwerkende bedrijven en tussenhandelaren te werken en zullen de prijzen van rundvlees dalen.
18 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.
20 uur geleden