Arcelor stuwt AEX naar hoogste stand 2020
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ArcelorMittal maakte donderdag een koerssprong op het Damrak na beter dan verwachte resultaten van het staalconcern. De Amsterdamse AEX-index bereikte mede daardoor het hoogste niveau van dit jaar. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. De aankondiging van China om de importheffingen op sommige Amerikaanse goederen te halveren zorgde voor een positieve stemming op de beursvloeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 618,02 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. De MidKap steeg 0,7 procent tot 968,81 punten. Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,7 procent.
ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een winst van 9,8 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley overtroffen de kwartaalresultaten van de staalmaker de verwachtingen. Ook is 's werelds grootste staalproducent voor dit jaar optimistischer over de staalvraag in zijn belangrijkste markten.
ING
ING won 0,3 procent ondanks een flinke daling van de kwartaalwinst. Het financiële concern maakte afgelopen kwartaal veel extra kosten in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Ook kreeg ING een boete in Italië in verband met gebreken in het antiwitwasbeleid.
In de MidKap werd financieel dienstverlener Intertrust 5,4 procent lager gezet na een daling van de winstmarge in het vierde kwartaal. Roestvrijstaalmaker Aperam was de sterkste stijger met een plus van 3,6 procent. Op de lokale markt klom de IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel 1,9 procent na publicatie van de jaarcijfers.
Koersen
Nokia steeg 4,2 procent in Helsinki. De Finse fabrikant van netwerkapparatuur voerde afgelopen kwartaal zijn winstgevendheid aanzienlijk op. In Parijs werden de resultaten van farmaceut Sanofi (plus 2 procent) en olie- en gasconcern Total (plus 2,2 procent) goed ontvangen. De Franse bank Société Générale won 1 procent ondanks een forse daling van de jaarwinst.
De euro was 1,0995 dollar waard tegen 1,1003 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 51,64 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 55,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
4 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
11 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
12 uur geleden