Arcelor stuwt AEX naar hoogste stand 2020
AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel ArcelorMittal maakte donderdag een koerssprong op het Damrak na beter dan verwachte resultaten van het staalconcern. De Amsterdamse AEX-index bereikte mede daardoor het hoogste niveau van dit jaar. Ook de andere Europese beurzen gingen verder vooruit. De aankondiging van China om de importheffingen op sommige Amerikaanse goederen te halveren zorgde voor een positieve stemming op de beursvloeren.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,8 procent in de plus op 618,02 punten. Alle 25 hoofdfondsen stonden in het groen. De MidKap steeg 0,7 procent tot 968,81 punten. Londen, Frankfurt en Parijs klommen tot 0,7 procent.
ArcelorMittal was de grote winnaar in de AEX met een winst van 9,8 procent. Volgens analisten van Morgan Stanley overtroffen de kwartaalresultaten van de staalmaker de verwachtingen. Ook is 's werelds grootste staalproducent voor dit jaar optimistischer over de staalvraag in zijn belangrijkste markten.
ING
ING won 0,3 procent ondanks een flinke daling van de kwartaalwinst. Het financiële concern maakte afgelopen kwartaal veel extra kosten in verband met zijn inspanningen om witwassen tegen te gaan. Ook kreeg ING een boete in Italië in verband met gebreken in het antiwitwasbeleid.
In de MidKap werd financieel dienstverlener Intertrust 5,4 procent lager gezet na een daling van de winstmarge in het vierde kwartaal. Roestvrijstaalmaker Aperam was de sterkste stijger met een plus van 3,6 procent. Op de lokale markt klom de IJslandse fabrikant van vlees- en visverwerkende machines Marel 1,9 procent na publicatie van de jaarcijfers.
Koersen
Nokia steeg 4,2 procent in Helsinki. De Finse fabrikant van netwerkapparatuur voerde afgelopen kwartaal zijn winstgevendheid aanzienlijk op. In Parijs werden de resultaten van farmaceut Sanofi (plus 2 procent) en olie- en gasconcern Total (plus 2,2 procent) goed ontvangen. De Franse bank Société Générale won 1 procent ondanks een forse daling van de jaarwinst.
De euro was 1,0995 dollar waard tegen 1,1003 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,8 procent meer op 51,64 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder op 55,90 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
1 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.
2 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.
2 uur geledenALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kwetsbaarheden in programmeertaal PHP gaan nog maanden gevolgen hebben, ook nu beveiligingsupdates beschikbaar zijn, waarschuwen cybersecurity-experts. Wereldwijd zullen naar verwachting nog een enorm aantal systemen niet direct bijgewerkt worden. Hackers kunnen daar de komende tijd misbruik van maken.
7 uur geleden