Arcadis zet met softwaredeal verder in op waterbeheer
AMSTERDAM (ANP) - Ingenieurs- en adviesbureau Arcadis neemt het waterbeheerssoftwareplatform HydroNET over van het Nederlandse softwarebedrijf Hydrologic. Met dat platform kunnen watermanagers de gevolgen van extreem weer voorspellen en beter beslissen hoe gebieden moeten worden ingericht zodat extra water veilig kan worden afgevoerd.
HydroNET wordt ondergebracht in een nieuw bedrijf, Water Platform Company, waarin Arcadis een belang van 70 procent neemt. Arcadis maakte niet bekend hoeveel het bedrijf betaalt voor het meerderheidsbelang.
De overige 30 procent blijft in handen van HydroLogic. Dat bedrijf, dat actief is in Nederland en diverse andere landen zoals Zuid-Afrika, blijft HydroNET in zijn bestaande markten verkopen. Arcadis gaat de HydroNET-software in andere landen aan de man brengen. Dat gaat het ingenieurs- en adviesbureau als eerste doen in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, maar daar komen op den duur meer landen bij.
Naar eigen zeggen is de overname een grote stap voor Arcadis op het gebied van digitale diensten met betrekking tot waterbeheer. Dat vakgebied wordt sowieso al steeds belangrijker voor Arcadis vanwege de stijgende zeespiegel en veranderende weerpatronen als gevolg van de opwarming van de aarde. Zo valt in sommige gebieden veel meer regen, maar is elders juist veel meer sprake van droogte.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
12 uur geleden