Arcadis zet met softwaredeal verder in op waterbeheer
AMSTERDAM (ANP) - Ingenieurs- en adviesbureau Arcadis neemt het waterbeheerssoftwareplatform HydroNET over van het Nederlandse softwarebedrijf Hydrologic. Met dat platform kunnen watermanagers de gevolgen van extreem weer voorspellen en beter beslissen hoe gebieden moeten worden ingericht zodat extra water veilig kan worden afgevoerd.
HydroNET wordt ondergebracht in een nieuw bedrijf, Water Platform Company, waarin Arcadis een belang van 70 procent neemt. Arcadis maakte niet bekend hoeveel het bedrijf betaalt voor het meerderheidsbelang.
De overige 30 procent blijft in handen van HydroLogic. Dat bedrijf, dat actief is in Nederland en diverse andere landen zoals Zuid-Afrika, blijft HydroNET in zijn bestaande markten verkopen. Arcadis gaat de HydroNET-software in andere landen aan de man brengen. Dat gaat het ingenieurs- en adviesbureau als eerste doen in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, maar daar komen op den duur meer landen bij.
Naar eigen zeggen is de overname een grote stap voor Arcadis op het gebied van digitale diensten met betrekking tot waterbeheer. Dat vakgebied wordt sowieso al steeds belangrijker voor Arcadis vanwege de stijgende zeespiegel en veranderende weerpatronen als gevolg van de opwarming van de aarde. Zo valt in sommige gebieden veel meer regen, maar is elders juist veel meer sprake van droogte.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De snel oplopende dieselprijzen zetten transportondernemers onder zware druk. Dat stelt brancheorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN). Volgens TLN is het een nieuwe klap voor transportondernemers, die al met een reeks kostenstijgingen te maken hebben.
12 minuten geledenARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT heeft het afgelopen jaar meer geïnvesteerd in het uitbreiden van het volle elektriciteitsnet. In totaal stopte TenneT ruim 14,8 miljard euro in het stroomnet in Nederland en Duitsland, waarvan 4,9 miljard euro in Nederland. Wel waarschuwt de netbeheerder voor vertraging van de uitbreiding van het net.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Hans Spekman wordt de nieuwe voorzitter van vakbond FNV. Het nieuwe bestuur van FNV onder leiding van de voormalige PvdA-politicus begint op 1 mei, de Dag van de Arbeid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Automobilisten gaan dinsdag aan de pomp voelen dat de olieprijs tot boven de 100 dollar per vat is gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zegt brandstofexpert Derk Foolen van consumentenorganisatie UnitedConsumers. Dan berekenen de grote oliemaatschappijen de almaar stijgende olieprijzen weer door in de brandstofprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager geopend. De Amsterdamse hoofdindex viel terug tot het niveau van 2 januari en zag daarmee de koerswinst van dit jaar bijna volledig verdampen. De koersdaling volgde op de sterke stijging van de olie- en gasprijzen door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran, die de tweede week is ingegaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is maandag flink verder gestegen in navolging van de forse prijsstijging van olie. De onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten blijft de energiemarkten flink opschudden. De strijd vertoont geen tekenen van afzwakking na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran meer dan een week geleden.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - De oorlog in Iran stuwt ook de prijzen van landbouwgewassen. Op de grote grondstoffenmarkt in Chicago worden bijvoorbeeld sojabonen, maïs en tarwe almaar duurder. Consumenten kunnen dit gaan merken als ze boodschappen doen in de supermarkt, al zal de impact van land tot land verschillen.
4 uur geleden