Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arcadis krijgt vaker klussen rond klimaatverandering

Arcadis krijgt vaker klussen rond klimaatverandering

AMSTERDAM (ANP) - Ingenieurs- en adviesbureau Arcadis rekent op veel werk door de gevolgen van de recente wateroverlast in onder meer Limburg. Zo is Arcadis al benaderd door diverse publieke en private partijen voor het herstellen en voorkomen van schade. Naar aanleiding van het noodweer in België, Duitsland en Nederland heeft Arcadis ook een internationaal team opgericht voor het oplossen en voorkomen van wateroverlast bij onder meer gebouwen en infrastructuur in deze regio, vertelde topman Peter Oosterveer bij de presentatie van de halfjaarcijfers.

Volgens Oosterveer zijn de problemen in de regio "significant" en zal het opruimen van de schade en het voorkomen van toekomstige problemen veel tijd kosten. De topman kon nog geen verdere details geven over de klanten die het bedrijf al benaderd hebben.

Arcadis krijgt daarnaast steeds vaker opdrachten voor het beperken van de impact van klimaatverandering en voor het duurzaam verbeteren van leefomgevingen. "Er is bijna geen regio die niet beïnvloed wordt door klimaat, storm, wateroverlast en watertekort", zei Oosterveer. Volgens hem profiteert het Nederlandse bedrijf de laatste tijd van het economische herstel in de wereld en ziet Arcadis de vraag naar duurzame projecten toenemen, hoewel de onderneming ook nog steeds de gevolgen van de pandemie ervaart.

Omzet

De omzet kwam in de eerste zes maanden van dit jaar uit op 1,3 miljard euro. Dat was nog een lichte daling ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Maar in de laatste maanden groeide de omzet weer. Het orderboek was ruim 7 procent hoger en de winst steeg met ruim een kwart tot 78 miljoen euro.

De recente omzetgroei dankt Arcadis vooral aan de flinke coronasteunprogramma's van diverse overheden, waardoor projecten voor duurzame infrastructuur in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie toenamen. Arcadis denkt dat het nieuwe infrastructuurplan van president Joe Biden mogelijkheden voor verdere groei oplevert. Het coronaherstelplan van de Britse overheid zal Arcadis waarschijnlijk ook meer toekomstig werk opleveren. In België, Polen, Frankrijk en Nederland ziet Arcadis eveneens mogelijkheden vanwege geplande overheidsuitgaven aan infrastructuur en de overgang naar hernieuwbare energie, zoals wind- en zonne-energie.

Extreem weer

Ook is er bij klanten meer aandacht voor het verminderen van CO2-uitstoot en projecten om de effecten op het milieu te verminderen. Volgens topman Oosterveer, die net aan zijn tweede termijn als topman is begonnen, is het einde van dit soort klimaatprojecten nog niet in zicht, mede vanwege de "aanhoudende ernstige impact van extreem weer" die in inmiddels in diverse gebieden speelt.

In Nederland verwacht Oosterveer dat er de komende jaren voor onderhoud aan bruggen, tunnels en viaducten hogere bedragen uitgetrokken zullen worden. Arcadis werkt al aan de Rotterdamse Van Brienenoordbrug en de Merwedebrug bij Gorinchem en gaat zich de komende jaren met bodemonderzoeker Fugro bezighouden met het herstel van bruggen en kademuren in Amsterdam.

Meer uit Financieel

Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

3 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

5 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

6 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

7 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

7 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

8 uur geleden
Bol haalt sekspoppen offline na bericht over kinderlijke modellen

DEN HAAG (ANP) - Webwinkel bol heeft zijn gehele categorie sekspoppen voorlopig offline gehaald, naar aanleiding van berichtgeving van RTL. Het nieuwsmedium schreef dat tot dinsdag op kinderen lijkende sekspoppen via die webwinkel werden verkocht.

11 uur geleden