Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arcadis groeit flink dankzij energietransitie

Arcadis groeit flink dankzij energietransitie

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink meer omzet geboekt. Dat was mede te danken aan gegroeide investeringen in de energietransitie. Het bedrijf wist ook het orderboek verder te vullen en heeft nu voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen.

Arcadis houdt zich onder meer bezig met projecten rond verduurzaming van bezittingen zoals bedrijfspanden en helpt bedrijven met het ontwikkelen van een duurzaamheidsstrategie. Ook werkt Arcadis aan klimaatoplossingen.

Volgens topman Peter Oosterveer, die na de aandeelhoudersvergadering in mei het roer overdraagt aan operationeel directeur Alan Brookes, was 2022 opnieuw een succesvol jaar. "We bevinden ons in een sterke positie, met een winstgevende autonome groei en een record netto-omzet en orderboek."

Kansen

Ondanks de geopolitieke turbulentie en toegenomen economische onzekerheid bleven regeringen, overheidsinstanties en de particuliere sector investeren, aldus de topman. De recente Amerikaanse Inflation Reduction Act, de Amerikaanse en Europese CHIPS Acts en het REPowerEU energieplan in Europa zijn volgens Oosterveer voorbeelden van investeringspakketten die Arcadis volop kansen bieden.

De zogeheten Inflation Reduction Act is het pakket belastingvoordelen en subsidies waarmee president Joe Biden de industrie in eigen land steunt om de groene transitie te versnellen. Ook de Europese Unie wil als antwoord daarop geld vrijmaken voor Europese bedrijven. Dat is volgens Oosterveer goed nieuws voor Arcadis.

Overnames

Op het gebied van overnames zal 2023 volgens de topman "een rustiger jaar" worden. In 2022 nam Arcadis vier bedrijven over. "We willen eerst zorgen dat die overnames, en vooral de twee grote aankopen IBI en DPS, volledig worden geïntegreerd en we liggen goed op schema om de beoogde synergieën van deze overnames te realiseren."

Met de overname van het Canadese IBI en de Ierse DPS Group voegde Arcadis 6500 medewerkers toe aan het personeelsbestand. Het bedrijf heeft volgens Oosterveer dan ook weinig last van de krapte op de arbeidsmarkt. Ook van de inflatie heeft het bedrijf weinig last. "We hebben wel wat hogere energiekosten voor onze gebouwen, maar die hebben een bescheiden impact. De hogere loonkosten kunnen we doorberekenen aan onze klanten."

Laatste kwartaal omzet van 861 miljoen euro

Arcadis heeft 3,1 miljard euro aan werk, 13 procent meer dan een jaar geleden. Het bedrijf sloot het vierde kwartaal af met een netto-omzet van 861 miljoen euro. Dat was 32 procent meer dan een jaar eerder. Over heel 2022 boekte het bedrijf een recordomzet van iets meer dan 3 miljard euro.

Meer uit Financieel

Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

11 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

14 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

16 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

17 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

1 dag geleden