Arcadis groeit flink dankzij energietransitie
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft in het vierde kwartaal van vorig jaar flink meer omzet geboekt. Dat was mede te danken aan gegroeide investeringen in de energietransitie. Het bedrijf wist ook het orderboek verder te vullen en heeft nu voor een recordbedrag aan werk op de plank liggen.
Arcadis houdt zich onder meer bezig met projecten rond verduurzaming van bezittingen zoals bedrijfspanden en helpt bedrijven met het ontwikkelen van een duurzaamheidsstrategie. Ook werkt Arcadis aan klimaatoplossingen.
Volgens topman Peter Oosterveer, die na de aandeelhoudersvergadering in mei het roer overdraagt aan operationeel directeur Alan Brookes, was 2022 opnieuw een succesvol jaar. "We bevinden ons in een sterke positie, met een winstgevende autonome groei en een record netto-omzet en orderboek."
Kansen
Ondanks de geopolitieke turbulentie en toegenomen economische onzekerheid bleven regeringen, overheidsinstanties en de particuliere sector investeren, aldus de topman. De recente Amerikaanse Inflation Reduction Act, de Amerikaanse en Europese CHIPS Acts en het REPowerEU energieplan in Europa zijn volgens Oosterveer voorbeelden van investeringspakketten die Arcadis volop kansen bieden.
De zogeheten Inflation Reduction Act is het pakket belastingvoordelen en subsidies waarmee president Joe Biden de industrie in eigen land steunt om de groene transitie te versnellen. Ook de Europese Unie wil als antwoord daarop geld vrijmaken voor Europese bedrijven. Dat is volgens Oosterveer goed nieuws voor Arcadis.
Overnames
Op het gebied van overnames zal 2023 volgens de topman "een rustiger jaar" worden. In 2022 nam Arcadis vier bedrijven over. "We willen eerst zorgen dat die overnames, en vooral de twee grote aankopen IBI en DPS, volledig worden geïntegreerd en we liggen goed op schema om de beoogde synergieën van deze overnames te realiseren."
Met de overname van het Canadese IBI en de Ierse DPS Group voegde Arcadis 6500 medewerkers toe aan het personeelsbestand. Het bedrijf heeft volgens Oosterveer dan ook weinig last van de krapte op de arbeidsmarkt. Ook van de inflatie heeft het bedrijf weinig last. "We hebben wel wat hogere energiekosten voor onze gebouwen, maar die hebben een bescheiden impact. De hogere loonkosten kunnen we doorberekenen aan onze klanten."
Laatste kwartaal omzet van 861 miljoen euro
Arcadis heeft 3,1 miljard euro aan werk, 13 procent meer dan een jaar geleden. Het bedrijf sloot het vierde kwartaal af met een netto-omzet van 861 miljoen euro. Dat was 32 procent meer dan een jaar eerder. Over heel 2022 boekte het bedrijf een recordomzet van iets meer dan 3 miljard euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dringt nog altijd aan op een vertrek van Jerome Powell uit het bestuur van de Federal Reserve. Tijdens Powells termijn als voorzitter van de centrale bank greep Trump kostenoverschrijdingen bij de verbouwing van een hoofdkantoor aan om hem onder druk te zetten. Hoewel een nieuw rapport Powell grotendeels vrijpleit, zegt Trump dat het ministerie van Justitie naar de kwestie moet kijken.
6 minuten geledenOAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Een rechtbank in de Amerikaanse stad Oakland heeft de weg vrijgemaakt voor de overname van mediaconcern Warner Bros. Discovery door branchegenoot Paramount Skydance. Een groep van twaalf staten spande een rechtszaak aan om die deal van 110 miljard dollar tegen te houden, maar trof vervolgens een schikking met Paramount. De rechter heeft die overeenkomst nu goedgekeurd.
41 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld gesloten. Techbedrijven behoorden tot de winnaars, maar aandelen van veel andere bedrijven daalden. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe inflatiecijfers en hielden de rentes op langer lopende staatsobligaties in de gaten. Die zijn de afgelopen tijd sterk gestegen, wat voor nervositeit op de beurzen heeft gezorgd.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Volkswagen wil het merendeel van de collectieve arbeidsovereenkomsten bij het autoconcern eind dit jaar opzeggen. Het bedrijf hoopt zo meerdere regelingen aan te kunnen passen als onderdeel van een grote kostenbesparingsronde. Vakbondsleiders reageren furieus en dreigen met stakingen.
1 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM en Lufthansa hebben allebei een verbeterd, definitief bod gedaan op een groot belang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat meldt Parpública, de beheerder van staatsdeelnemingen van Portugal. Naar verwachting valt halverwege oktober de beslissing.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De interne toezichthouder van de Federal Reserve heeft geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten rondom de verbouwing van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank. De inspecteur-generaal van de Fed zag ook geen wangedrag door het bestuur.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.
4 uur geleden