
Arbodiensten zien hoogste ziekteverzuim in jaren door griepgolf
SON (ANP) - Het ziekteverzuim is in januari gegroeid naar het hoogste niveau in vier jaar als gevolg van een griepepidemie. Volgens cijfers van de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare meldden 85 op de 1000 medewerkers zich vorige maand ziek.
Het gemiddelde verzuimpercentage steeg naar 5,1 procent, stellen de ondernemingen, die beide onderdeel zijn van HumanTotalCare. In december lag het verzuim nog op 4,8 procent. De meeste mensen met griepachtige klachten zouden na zeven dagen weer aan het werk kunnen.
Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel signaleerden eerder al het hoogste aantal griepgevallen van de afgelopen jaren. Woensdag zei het RIVM dat het aantal mensen dat met griepachtige klachten naar de huisarts gaat, afgelopen week iets is gedaald. Het aantal blijft wel hoog, waardoor de epidemie na vijf weken nog steeds aanhoudt.
Het aantal verzuimmeldingen lijkt vanaf de eerste week van februari weer iets af te nemen, constateren de arbodiensten. Maar ze waarschuwen dat het verloop nog onzeker is. Andere jaren zagen ze juist dat de piek in het verzuim in februari of maart lag.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.
1 week geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een op de drie artsen en verpleegkundigen in Europese landen zegt depressieve gevoelens te hebben. Ongeveer een op de zeven mensen piekert over de dood, concludeert de Europese tak van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.
1 week geleden