Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbodiensten: verzuim door griep en corona wordt minder

Arbodiensten: verzuim door griep en corona wordt minder

SON (ANP) - Het ziekteverzuim als gevolg van griep of corona wordt minder. In oktober was er nog sprake van een piek toen vier op de tien verzuimmeldingen te maken hadden met griep- of coronaklachten. Maar sinds eind oktober neemt dit percentage af, aldus arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare op basis van cijfers over ongeveer 1 miljoen werknemers.

Het ziekteverzuim als geheel steeg vorige maand. Het verzuimpercentage ging naar 4,8 procent van 4,3 procent een maand eerder. "In deze periode van het jaar is het normaal dat griepklachten zorgen voor meer verzuim", legt Jurriaan Penders, bedrijfsarts en directeur medische zaken bij HumanCapitalCare, in een toelichting uit. "De relatief grote stijging komt door een kleine piek in het aantal coronagevallen. Sinds eind oktober neemt deze stijging gelukkig ook weer af."

De arbodiensten denken dat het algehele verzuim de komende tijd niet zal afnemen. Door de krapte op de arbeidsmarkt is het lastig uitvallers te vervangen. Dat zorgt op zijn beurt ook weer voor extra werkdruk, zo klinkt het. ArboNed en HumanCapitalCare zien al enige tijd dat het psychisch verzuim weer toeneemt.

In het begin van de coronapandemie zeiden veel werkenden een betere balans te ervaren, maar die hebben ze niet weten vast te houden. Een van de oorzaken daarvan is mogelijk het gegeven dat weer vaker op kantoor wordt gewerkt. Dat zorgt voor meer reistijd, zorgt voor extra prikkels en minder ruimte voor het zelf indelen van tijd, aldus de arbodiensten. Volgens Penders zouden simpele oplossingen kunnen bijdragen aan het voorkomen van uitval, zoals tijdelijk vaker thuiswerken.

Meer uit Financieel

Rusland neemt controle over fabrieken isolatiefabrikant Rockwool

KOPENHAGEN (ANP) - Rusland heeft de controle overgenomen van de lokale dochteronderneming van Rockwool, meldt de Deense isolatiefabrikant. Het gaat om vier fabrieken in Rusland. Het bedrijf noemt de stap in een verklaring "onmiskenbaar illegaal".

1 uur geleden
Trump zegt binnen enkele weken Fed-nominatie aan te kondigen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt binnen "enkele weken" zijn kandidaat voor de opvolging van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell bekend te maken. Dat is ondanks de ontstane ophef over een onderzoek van het Amerikaanse ministerie van Justitie naar de huidige Fed-baas.

1 uur geleden
Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

4 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geƫindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geƫindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

4 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

6 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

6 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

7 uur geleden