
Arbiters Premier League praten over doellijntechnologie
LONDEN (ANP) - De scheidsrechters in de Premier League gaan gezamenlijk het gesprek aan over de doellijntechologie, meldt de BBC. De technologie faalde woensdag opzichtig in het duel tussen Aston Villa en Sheffield United (0-0).
Ørjan Nyland, de keeper van Aston Villa, had de bal overduidelijk zichtbaar achter zijn eigen doellijn vast. De spelers van Sheffield United juichten al, maar arbiter Michael Oliver kende het doelpunt niet toe, omdat zijn horloge niet aangaf dat de bal de lijn had gepasseerd. Ook de videoscheidsrechter (VAR) greep niet in.
De scheidsrechtersorganisatie Professional Game Match Officials Limited gaat woensdag evalueren en bespreken hoe er in de toekomst moet worden omgegaan met soortgelijke situaties.
Niet ingegrepen
"Volgens de internationale spelregels is het de VAR toegestaan om doelpunten te checken. Maar omdat de scheidsrechter geen signaal ontving, wat uniek is, heeft de VAR niet ingegrepen", aldus de Professional Game Match Officials Limited.
Kort na het duel bood het bedrijf dat verantwoordelijk is voor de doellijntechnologie in de Premier League excuses aan. "Dit hebben we in ruim 9000 wedstrijden met deze technologie nog nooit meegemaakt", zei het bedrijf Hawk-Eye Innovations. "De arbitrage kreeg geen signaal door, niet op het horloge en ook niet in het oor. We bieden excuses aan de Premier League en aan Sheffield United aan, en verder aan iedereen die door dit incident is geraakt."
Meer uit Voetbal
LEGANÉS (ANP/RTR) - Wereldkampioen Spanje is vlak voor het EK in Zwitserland in grote onzekerheid of het kan beschikken over Gouden Bal-winnares Aitana Bonmatí. De middenveldster van FC Barcelona ligt in het ziekenhuis met een hersenvliesontsteking. "Het is nog niet duidelijk hoe lang ze afwezig zal zijn", zei bondscoach Montse Tomé na de oefenzege op Japan (3-1).
20 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Stav Lemkin aan de selectie toegevoegd. De 22-jarige Israëlische verdediger komt over van Sjachtar Donetsk en ondertekent een driejarig contract.
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt is de nieuwe trainer van FC Dordrecht. De voormalig international is bij de eerstedivisionist de opvolger van Melvin Boel, die onlangs de overstap maakte naar Go Ahead Eagles.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ivan Perisic blijft bij PSV voetballen. De 36-jarige aanvaller verlengde vrijdag zijn contract met twee jaar, tot de zomer van 2027.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nederland heeft op vrijdagmiddag een besloten oefenwedstrijd in Leeuwarden met 3-0 gewonnen van Finland. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. De doelpunten van de Oranjevrouwen werden gemaakt door Lynn Wilms, Chasity Grant en Shanice van de Sanden.
17 uur geledenYOGYAKARTA (ANP) - Jean-Paul van Gastel vervolgt zijn trainersloopbaan in Indonesië. De oud-Feyenoorder heeft een contract ondertekend bij PSIM Yogyakarta, dat afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerde.
17 uur geledenLEICESTER (ANP) - Ruud van Nistelrooij vertrekt als coach van Leicester City. Dat heeft de Engelse voetbalclub via de sociale media bekendgemaakt. Leicester City degradeerde onder Van Nistelrooij uit de Premier League. Het contract van Van Nistelrooij liep nog tot medio 2027.
22 uur geleden