Arbiters gaan bij WK clubs beslissing VAR uitleggen aan fans
LONDEN (ANP/BELGA) - Bij het komende WK voor clubs, dat van 1 tot 11 februari in Marokko wordt gespeeld, gaan scheidsrechters tijdens de wedstrijden beslissingen van de VAR uitleggen aan het publiek. Dat heeft de International Football Association Board (IFAB), die voetbalreglementen wereldwijd coördineert, woensdag besloten.
Tijdelijke vervangingen bij hersenschuddingen komen er vooralsnog niet. Vooral uit medische kringen gaan stemmen op het mogelijk te maken spelers met hoofdletsel kortstondig te vervangen, zodat artsen meer tijd krijgen om te beslissen of het verantwoord is de betreffende voetballer verder te laten spelen. Nu moet dit vaak heel snel worden besloten om te voorkomen dat een elftal minutenlang met een man minder speelt.
Het voorstel met betrekking tot de VAR werd tijdens een bijeenkomst van de IFAB op Wembley goedgekeurd voor het WK voor clubs en het WK vrouwenvoetbal, dat komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland plaatsvindt. De communicatie tussen de arbiters en de videoscheidsrechters is niet openbaar, wel de uiteindelijke beslissing.
"Momenteel weten fans niet waarom bepaalde beslissingen genomen worden", zei een woordvoerder. "Er is te weinig informatie. Met deze maatregel moet het voetbal transparanter worden."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.
4 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
9 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
23 uur geleden