Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbiters gaan bij WK clubs beslissing VAR uitleggen aan fans

Arbiters gaan bij WK clubs beslissing VAR uitleggen aan fans

LONDEN (ANP/BELGA) - Bij het komende WK voor clubs, dat van 1 tot 11 februari in Marokko wordt gespeeld, gaan scheidsrechters tijdens de wedstrijden beslissingen van de VAR uitleggen aan het publiek. Dat heeft de International Football Association Board (IFAB), die voetbalreglementen wereldwijd coördineert, woensdag besloten.

Tijdelijke vervangingen bij hersenschuddingen komen er vooralsnog niet. Vooral uit medische kringen gaan stemmen op het mogelijk te maken spelers met hoofdletsel kortstondig te vervangen, zodat artsen meer tijd krijgen om te beslissen of het verantwoord is de betreffende voetballer verder te laten spelen. Nu moet dit vaak heel snel worden besloten om te voorkomen dat een elftal minutenlang met een man minder speelt.

Het voorstel met betrekking tot de VAR werd tijdens een bijeenkomst van de IFAB op Wembley goedgekeurd voor het WK voor clubs en het WK vrouwenvoetbal, dat komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland plaatsvindt. De communicatie tussen de arbiters en de videoscheidsrechters is niet openbaar, wel de uiteindelijke beslissing.

"Momenteel weten fans niet waarom bepaalde beslissingen genomen worden", zei een woordvoerder. "Er is te weinig informatie. Met deze maatregel moet het voetbal transparanter worden."

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

2 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

2 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

2 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

3 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

4 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

4 uur geleden
Ajax-aanwinst Zintsjenko valt direct geblesseerd uit

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.

5 uur geleden