Arbiters gaan bij WK clubs beslissing VAR uitleggen aan fans
LONDEN (ANP/BELGA) - Bij het komende WK voor clubs, dat van 1 tot 11 februari in Marokko wordt gespeeld, gaan scheidsrechters tijdens de wedstrijden beslissingen van de VAR uitleggen aan het publiek. Dat heeft de International Football Association Board (IFAB), die voetbalreglementen wereldwijd coördineert, woensdag besloten.
Tijdelijke vervangingen bij hersenschuddingen komen er vooralsnog niet. Vooral uit medische kringen gaan stemmen op het mogelijk te maken spelers met hoofdletsel kortstondig te vervangen, zodat artsen meer tijd krijgen om te beslissen of het verantwoord is de betreffende voetballer verder te laten spelen. Nu moet dit vaak heel snel worden besloten om te voorkomen dat een elftal minutenlang met een man minder speelt.
Het voorstel met betrekking tot de VAR werd tijdens een bijeenkomst van de IFAB op Wembley goedgekeurd voor het WK voor clubs en het WK vrouwenvoetbal, dat komende zomer in Australië en Nieuw-Zeeland plaatsvindt. De communicatie tussen de arbiters en de videoscheidsrechters is niet openbaar, wel de uiteindelijke beslissing.
"Momenteel weten fans niet waarom bepaalde beslissingen genomen worden", zei een woordvoerder. "Er is te weinig informatie. Met deze maatregel moet het voetbal transparanter worden."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil de thuiswedstrijd tegen Benfica in de Champions League benutten om vertrouwen te winnen. "En dat lukt als we winnen", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie. "Daar gaan we dus voor. We willen van die hatelijke nul af."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lucas Rosa kan dinsdagavond met Ajax tegen Benfica uitkomen in de Champions League. "Hij heeft goed getraind", zei interim-trainer Fred Grim. "Hij kan weer spelen."
4 uur geledenBELO HORIZONTE (ANP) - Memphis Depay kan voorlopig niet in actie komen voor zijn club Corinthians. De topscorer aller tijden van Oranje ontbrak in de nacht van zondag op maandag (Nederlandse tijd) bij de verloren wedstrijd van Corinthians tegen Cruzeiro (0-3) vanwege een knieblessure en heeft mogelijk zijn laatste wedstrijd van het jaar al gespeeld.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in winterse omstandigheden met 2-2 gelijkgespeeld tegen PEC Zwolle. Het duel werd twee keer vanwege de sneeuw stilgelegd. De Groningers staan na dertien wedstrijden op de zevende plaats met 20 punten. PEC Zwolle staat vijftiende met 13 punten.
21 uur geledenZWOLLE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zondag in de Eredivisie een ruime nederlaag geleden. PEC Zwolle was met liefst 7-1 te sterk voor de ploeg van coach Anouk Bruil. De nederlaag volgde drie dagen na de Europese uitschakeling door het Zweedse Hammarby IF.
1 dag geleden