Arbiter verloor volgens aanvoerder Van Dijk controle over derby
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Scheidsrechter Michael Oliver verloor de controle over de Merseyside-derby, vindt Liverpool-aanvoerder Virgil van Dijk. Het duel met Everton in Goodison Park eindigde in 2-2 na de late gelijkmaker van James Tarkowski.
Tarkowski scoorde in de 98e minuut. In het opstootje dat ontstond nadat Abdoulaye Doucouré van Everton de gelijkmaker vierde voor de Liverpool-supporters kregen Doucouré, en Curtis Jones van Liverpool rood. Ook Liverpool-trainer Arne Slot en zijn assistent Sipke Hulshoff werden bestraft met een rode kaart.
"We zagen hoe zij het doelpunt vierden. Ze hebben dat recht, maar ik denk dat Doucouré onze fans wilde provoceren en Curtis vond dat niet goed", zei Van Dijk tegen TNT Sports. "Je weet wat er gebeurt als er een opstootje is. Ik denk dat de scheidsrechter de wedstrijd niet onder controle had en dat heb ik hem gezegd. Beide ploegen moesten daarmee omgaan. We pakken een punt en gaan verder."
Teleurstelling
Van Dijk vond dat het door de late gelijkmaker voelde alsof Liverpool punten had verspeeld. "Omdat de extra tijd al voorbij was. Ik denk dat de scheidsrechter een groot aandeel had omdat sommige acties werden beoordeeld als een overtreding en andere vergelijkbare acties niet. We weten dat dit hun wedstrijd van het jaar is en dat ze alles doen wat ze kunnen om van ons te winnen. Dit keer konden ze scoren in de slotfase en dat was natuurlijk een enorme boost voor hen. Voor ons is het een teleurstelling."
Liverpool staat door het gelijkspel op 57 punten, 7 meer dan Arsenal.
Meer uit Voetbal
HOUSTON (ANP/DPA) - De Australische assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans wordt ervan beschuldigd zondag een extreemrechts handgebaar te hebben gemaakt bij het WK-duel tussen Duitsland en Curaçao. Voor de aftrap waren de drie videoscheidsrechters tijdens de tv-uitzending kort in beeld. Daar was te zien dat de arbiter met zijn hand langs zijn lichaam een cirkel met zijn duim en wijsvinger maakte, waarbij de rest van zijn vingers gestrekt bleven.
19 minuten geledenEINDHOVEN/MÜNCHEN (ANP) - Bayern München en PSV hebben akkoord bereikt over de transfer van middenvelder Ismael Saibari, melden diverse media in binnen- en buitenland. De kampioen van Duitsland betaalt volgens onder meer Bild, het Eindhovens Dagblad en transferexpert Fabrizio Romano 55 miljoen euro voor de Marokkaans international.
57 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft verdediger Marc Cucurella overgenomen van Chelsea. De 'Koninklijke' betaalt naar verluidt minimaal 55 miljoen euro voor de 27-jarige linksback uit eigen land, die voor zes seizoenen heeft getekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - WK-deelnemers als Curaçao, Kaapverdië en Haïti hebben in een gezamenlijke verklaring hun onvrede geuit over uitspraken van voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA. De Sloveen zei dat de uitbreiding van het WK naar 48 deelnemers niet per se goed is voor het voetbal en dat deze "oninteressante wedstrijden" oplevert.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voormalig Oranje-international Jerry de Jong is op 61-jarige leeftijd overleden, meldt de KNVB. De vader van oud-middenvelder Nigel de Jong, nu directeur topvoetbal bij de voetbalbond, speelde in 1990 en 1991 in totaal drie interlands.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Bart Verbruggen hield een gefrustreerd gevoel over aan de openingswedstrijd van het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap tegen Japan. De doelman kreeg in het Dallas Stadium in Arlington weinig te doen, maar moest wel twee treffers incasseren: 2-2.
6 uur geledenMONTERREY (ANP) - Zweden begint zaterdag met een goed gevoel aan de ontmoeting met het Nederlands elftal op het wereldkampioenschap voetbal. De Scandinaviërs, die zich ternauwernood voor het toernooi wisten te plaatsen, versloegen Tunesië in Monterrey met ruime cijfers: 5-1. Zweden gaat daarmee aan de leiding in groep F, voor Japan en Nederland, die eerder op zondag in het Dallas Stadium met 2-2 gelijkspeelden.
7 uur geleden