Arbiter staakt Vitesse - Sparta tijdelijk in blessuretijd
ARNHEM (ANP) - De wedstrijd tussen Vitesse en Sparta Rotterdam in de Eredivisie is in blessuretijd tijdelijk gestaakt. Scheidsrechter Rob Dieperink dirigeerde beide ploegen naar de kleedkamers van het Gelredome nadat doelman Emile Okoye geraakt was door een drinkbeker.
Vlak voor het incident kwam er al een boze supporter van Vitesse het veld op. Okoye werd al eerder tijdens de wedstrijd bekogeld door boze supporters van Vitesse die hem kwalijk namen dat hij tijd rekte. Sparta leidde met 0-1 toen de wedstrijd tijdelijk werd stilgelegd.
De wedstrijd tussen Vitesse en Sparta werd door de thuisclub uitgeroepen tot 'wedstrijd van de vrede'. De club met een Russische eigenaar wilde zo aandacht vragen voor de oorlog in Oekraïne.
Negatief nieuws
Supporters van Vitesse kwamen twee weken geleden ook al negatief in het nieuws. Voetbalbond KNVB is afgelopen week een vooronderzoek gestart naar het wangedrag van Vitesse-supporters tijdens de uitwedstrijd bij FC Utrecht (1-1) op 20 februari. Toen de wedstrijd in stadion de Galgenwaard bijna een half uur bezig was, werd er met vuurwerk gegooid vanuit het uitvak.
Vitesse had dezelfde dag al nadrukkelijk afstand genomen van het gedrag van een deel van de aanhang en excuses aangeboden. De club zei alles in het werk te gaan stellen om de daders te achterhalen en ervoor te zorgen dat ze "passende straffen" opgelegd krijgen. Eerder dit seizoen speelden zich vergelijkbare ongeregeldheden af bij Vitesse tegen FC Utrecht in Arnhem.
Meer uit Voetbal
KERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
2 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
16 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
18 uur geleden