Arbiter Makkelie leidt halve finale Engeland - Denemarken op EK
LONDEN (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt woensdag de halve finale tussen Engeland en Denemarken op het EK. De Nederlandse arbiter staat voor zijn vierde optreden op de Europese eindronde. De debutant leidde eerder de duels Rusland - Finland, Italië - Turkije en Engeland - Duitsland.
Makkelie krijgt op Wembley assistentie van de grensrechters Hessel Steegstra en Jan de Vries. Pol van Boekel is de videoscheidsrechter in Londen. De UEFA heeft nog niet bekend gemaakt wie komende zondag de finale mag fluiten. Steeds meer bronnen denken te weten dat Björn Kuipers wordt aangesteld. De Nederlander is bezig met zijn vijfde en laatste grote toernooi.
De Turkse arbiter Cüneyt Çakir leek een grote concurrent voor Kuipers, maar is inmiddels naar huis gestuurd door de UEFA. De Brit Anthony Taylor staat eveneens goed aangeschreven bij de Europese voetbalbond. Hij lijkt het slachtoffer te worden van de goede prestaties van Engeland op het EK.
Eerder op het EK floot Kuipers al de groepswedstrijden Denemarken - België en Spanje - Slowakije. Hij leidde zaterdag ook de kwartfinale tussen Denemarken en Tsjechië. Even leek het of Kuipers voor de 1-0 van de Denen in de fout ging door niet voor een doeltrap maar voor een hoekschop te fluiten. Maar beelden wezen na afloop uit dat zijn assistent Erwin Zeinstra de situatie toch goed had beoordeeld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
24 minuten geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
1 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
3 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
4 uur geleden