Arbiter Kuipers wil na geslaagde EK-finale mogelijk toch door
AMSTERDAM (ANP) - Björn Kuipers blijft mogelijk toch langer actief als scheidsrechter op internationaal niveau. De 48-jarige Oldenzaler leidde zondag de finale van het Europees kampioenschap tussen Engeland en Italië en kreeg veel lof.
"Ik heb in veel kranten gelezen dat dit mijn internationale afscheid was", zei Kuipers bij terugkeer op Schiphol. "Maar ik ben zo ver nog niet. Ik heb ook te maken met mijn thuissituatie natuurlijk, ik ben al twaalf jaar op dit niveau actief en ermee bezig. Ik ga er even rustig over nadenken. De rest van dit 'Team Kuipers' wil sowieso wel door", aldus Kuipers, die nog niet wilde zeggen of het WK in Qatar van volgend jaar een doel voor hem is.
Op het WK mag maar één scheidsrechter per land fluiten. Als Kuipers zich kandidaat zou stellen, staat hij mogelijk de 38-jarige Danny Makkelie in de weg. Makkelie had bij het EK de leiding over de openingswedstrijd (Italië - Turkije) en de halve finale tussen Engeland en Denemarken.
Goede relatie op het veld
Kuipers had zijn wekker op de dag van de finale op 09.00 uur gezet, maar hij werd al om 05.23 uur wakker. "Ik had het gevoel dat er niets mis kon gaan. Iedereen van ons was zo gefocust en zo geconcentreerd. Gelukkig zijn er geen momenten geweest waarin we cruciaal waren. Italië en Engeland hebben zich ook voortreffelijk gedragen."
De Nederlandse scheidsrechter riep vooraf de aanvoerders Giorgio Chiellini en Harry Kane bij zich. "Ik zei: doe me nou één plezier en zorg ervoor dat je je focust op je eigen spel en niet op mijn beslissingen. Ga niet allerlei gebaren maken. Ik hoefde me geen zorgen te maken, vertelden ze. Toen zei ik weer: ik maak me geen zorgen, het is meer een boodschap. Dat was eigenlijk het begin van een hele goede relatie op het veld."
Wow-gevoel
Kuipers omschreef de fase van zo'n 20 minuten voor het begin van de wedstrijd als een van de hoogtepunten. "Tijdens de warming-up was het nog vrij rustig. Toen waren nog veel mensen buiten het stadion. Toen daarna het stadion volliep en iedereen liederen begon te zingen, kreeg ik echt het 'wow-gevoel'. Datzelfde gold tijdens het spelen van de volksliederen. Toen ging ik in mijn gedachten nog eens terug hoe ik hier ben gekomen. Ik had kippenvel over mijn hele lichaam. Ik heb altijd de droom gehad een EK-finale te mogen fluiten. Het was zo gaaf dat die droom uitkwam."
Tijdens de finale kende Kuipers een paar spannende momenten. Een keer verloor hij een belangrijk deel van zijn zender, waardoor hij even niet optimaal kon communiceren met de grensrechters en videoscheidsrechter. "En de strafschoppenserie was nog even spannend. Stel dat ik te horen kreeg dat de keeper van Italië bij de laatste strafschop niet op zijn lijn stond en dat de penalty opnieuw genomen had moeten worden... Gelukkig bleef ons dat bespaard en kreeg ik al snel te horen dat de treffer correct was."
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.
1 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.
11 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.
16 uur geledenZAGREB (ANP) - Het Nederlandse kunstschaatspaar Daria Danilova en Michel Tsiba is er niet in geslaagd een ticket voor de Olympische Spelen in Milaan veilig te stellen. Het duo haalde tijdens de Golden Spin in Zagreb een score van 160,38 punten. Dat was niet genoeg om te voldoen aan de eis van NOC*NSF, de Nederlandse sportkoepel die de limiet voor deelname op 173,89 punten heeft gezet.
16 uur geleden