Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbiter Kuipers wil na geslaagde EK-finale mogelijk toch door

Arbiter Kuipers wil na geslaagde EK-finale mogelijk toch door

AMSTERDAM (ANP) - Björn Kuipers blijft mogelijk toch langer actief als scheidsrechter op internationaal niveau. De 48-jarige Oldenzaler leidde zondag de finale van het Europees kampioenschap tussen Engeland en Italië en kreeg veel lof.

"Ik heb in veel kranten gelezen dat dit mijn internationale afscheid was", zei Kuipers bij terugkeer op Schiphol. "Maar ik ben zo ver nog niet. Ik heb ook te maken met mijn thuissituatie natuurlijk, ik ben al twaalf jaar op dit niveau actief en ermee bezig. Ik ga er even rustig over nadenken. De rest van dit 'Team Kuipers' wil sowieso wel door", aldus Kuipers, die nog niet wilde zeggen of het WK in Qatar van volgend jaar een doel voor hem is.

Op het WK mag maar één scheidsrechter per land fluiten. Als Kuipers zich kandidaat zou stellen, staat hij mogelijk de 38-jarige Danny Makkelie in de weg. Makkelie had bij het EK de leiding over de openingswedstrijd (Italië - Turkije) en de halve finale tussen Engeland en Denemarken.

Goede relatie op het veld

Kuipers had zijn wekker op de dag van de finale op 09.00 uur gezet, maar hij werd al om 05.23 uur wakker. "Ik had het gevoel dat er niets mis kon gaan. Iedereen van ons was zo gefocust en zo geconcentreerd. Gelukkig zijn er geen momenten geweest waarin we cruciaal waren. Italië en Engeland hebben zich ook voortreffelijk gedragen."

De Nederlandse scheidsrechter riep vooraf de aanvoerders Giorgio Chiellini en Harry Kane bij zich. "Ik zei: doe me nou één plezier en zorg ervoor dat je je focust op je eigen spel en niet op mijn beslissingen. Ga niet allerlei gebaren maken. Ik hoefde me geen zorgen te maken, vertelden ze. Toen zei ik weer: ik maak me geen zorgen, het is meer een boodschap. Dat was eigenlijk het begin van een hele goede relatie op het veld."

Wow-gevoel

Kuipers omschreef de fase van zo'n 20 minuten voor het begin van de wedstrijd als een van de hoogtepunten. "Tijdens de warming-up was het nog vrij rustig. Toen waren nog veel mensen buiten het stadion. Toen daarna het stadion volliep en iedereen liederen begon te zingen, kreeg ik echt het 'wow-gevoel'. Datzelfde gold tijdens het spelen van de volksliederen. Toen ging ik in mijn gedachten nog eens terug hoe ik hier ben gekomen. Ik had kippenvel over mijn hele lichaam. Ik heb altijd de droom gehad een EK-finale te mogen fluiten. Het was zo gaaf dat die droom uitkwam."

Tijdens de finale kende Kuipers een paar spannende momenten. Een keer verloor hij een belangrijk deel van zijn zender, waardoor hij even niet optimaal kon communiceren met de grensrechters en videoscheidsrechter. "En de strafschoppenserie was nog even spannend. Stel dat ik te horen kreeg dat de keeper van Italië bij de laatste strafschop niet op zijn lijn stond en dat de penalty opnieuw genomen had moeten worden... Gelukkig bleef ons dat bespaard en kreeg ik al snel te horen dat de treffer correct was."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

12 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

17 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

18 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

19 uur geleden
Tour Down Under past koninginnenrit aan om 'extreem' brandgevaar

BRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.

20 uur geleden
Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

1 dag geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

1 dag geleden