Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbiter Higler: geen strafbare handsbal Dumfries

Arbiter Higler: geen strafbare handsbal Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Scheidsrechter Dennis Higler staat nog steeds achter zijn beslissing om aanvoerder Denzel Dumfries van PSV geen strafschop tegen te geven in het thuisduel met Feyenoord (1-1).

Dumfries leek de bal bij een gelijke stand (1-1) even met een hand te raken tijdens een duel met Eric Botteghin. "Ik zie Dumfries met een hoge arm"., vertelde Higler bij FOX Sports. "In het veld heb ik het idee dat hij de bal kopt en dat die arm daar inderdaad dichtbij zit."

"De videoscheidsrechter heeft het moment uit verschillende hoeken en standen bekeken en echt goed de tijd genomen om dat nauwkeurig te doen", vervolgt Higler. "Dan zie je ook, uit de ene hoek lijkt het alsof de bal op de hand komt. Uit de andere hoek lijkt hij te koppen."

"Wat ik veel belangrijker vind", stelt Higler, "als je de camera linksonder pakt, zie je de spelers van achteren. Ze gaan het duel aan en de arm van Dumfries zit keurig laag. Door het contact met Botteghin gaat die arm ook omhoog. Ik ben er niet zeker van dat de bal op z'n arm komt. Maar al zou dat zou zijn, dan is het voor mij nog geen strafbare handsbal."

Meer uit Voetbal

Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

2 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

3 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

4 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

5 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

6 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

7 uur geleden
PSV-middenvelder Wanner loopt in interland voetblessure op

EINDHOVEN (ANP) - PSV-middenvelder Paul Wanner heeft een voetblessure opgelopen. Dat gebeurde zondag in de interland van Oostenrijk tegen Kosovo, meldt de Eindhovense voetbalclub.

7 uur geleden