Arbiter Higler: geen strafbare handsbal Dumfries
EINDHOVEN (ANP) - Scheidsrechter Dennis Higler staat nog steeds achter zijn beslissing om aanvoerder Denzel Dumfries van PSV geen strafschop tegen te geven in het thuisduel met Feyenoord (1-1).
Dumfries leek de bal bij een gelijke stand (1-1) even met een hand te raken tijdens een duel met Eric Botteghin. "Ik zie Dumfries met een hoge arm"., vertelde Higler bij FOX Sports. "In het veld heb ik het idee dat hij de bal kopt en dat die arm daar inderdaad dichtbij zit."
"De videoscheidsrechter heeft het moment uit verschillende hoeken en standen bekeken en echt goed de tijd genomen om dat nauwkeurig te doen", vervolgt Higler. "Dan zie je ook, uit de ene hoek lijkt het alsof de bal op de hand komt. Uit de andere hoek lijkt hij te koppen."
"Wat ik veel belangrijker vind", stelt Higler, "als je de camera linksonder pakt, zie je de spelers van achteren. Ze gaan het duel aan en de arm van Dumfries zit keurig laag. Door het contact met Botteghin gaat die arm ook omhoog. Ik ben er niet zeker van dat de bal op z'n arm komt. Maar al zou dat zou zijn, dan is het voor mij nog geen strafbare handsbal."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie slaagt er niet in Feyenoord succesvol te maken. De trainer verloor met zijn ploeg ook de stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4), waardoor hij nog meer onder druk komt te staan.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het winnen verleerd. De club verloor ook een spectaculaire stadsderby tegen Sparta Rotterdam (3-4) en wacht nu al zes duels in verschillende competities vergeefs op een zege.
53 minuten geledenALMELO (ANP) - FC Twente heeft in een verhitte Twentse derby met 2-0 gewonnen op bezoek bij Heracles Almelo. Het duel werd tijdelijk stilgelegd, er was een omstreden rode kaart en de videoscheidsrechter moest meerdere keren ingrijpen. Thomas van den Belt en Ricky van Wolfswinkel scoorden voor de bezoekers.
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is na een 2-1-zege thuis tegen FC Utrecht naar de vijftiende plaats van de Eredivisie gestegen. Het was de vierde competitiezege van het elftal van trainer Ricky Kruys. FC Utrecht staat na de zevende nederlaag van het seizoen op de tiende plaats.
3 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
5 uur geleden