Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbiter Blom: buitenspel beoordelen kon niet meer

Arbiter Blom: buitenspel beoordelen kon niet meer

SITTARD (ANP) - Arbiter Kevin Blom twijfelde dinsdag lang, maar na ruim een uur spelen staakte hij de bekerwedstrijd tussen Fortuna Sittard en Feyenoord bij een stand van 1-1 vanwege dichte mist toch. "Vanaf de middenlijn was het steeds moeilijker om beide doelen te zien. Maar het belangrijkste was toch wel dat mijn assistenten niet meer konden beoordelen wanneer de bal van een voet vertrok. Dan is buitenspel beoordelen heel erg lastig", legde Blom uit.

De scheidsrechter wilde het duel al eerder stilleggen. Hij riep in de beginfase van de tweede helft de twee aanvoerders bij zich. "Ik probeerde wat draagvlak te krijgen. Ik dacht: ben ik nou de enige die hier last van heeft? Steven Berghuis en Jorrit Smeets zeiden allebei: niets aan de hand, we kunnen het goed zien. Dat was wel even raar."

Het zicht werd nog slechter en na 63 minuten greep Blom alsnog in. "Een van mijn assistenten zei dat hij het niet meer optimaal kon beoordelen en soms moest gokken. Dat is niet waar we hier voor zijn. Dat is niet verantwoord. Het ging echt niet meer."

Balen

Blom legde het duel eerst tijdelijk stil en ging na ruim tien minuten weer naar buiten om de situatie opnieuw te beoordelen. Toen hij weer naar binnen ging riep hij de trainers Dick Advocaat en Sjors Ultee bij zich. "Zij vonden het een prima besluit. Dat is prima verlopen allemaal."

"Dit is de tweede keer in mijn loopbaan dat ik dit meemaak", vervolgde Blom. "Gelukkig komt staken wegens weersomstandigheden niet zo vaak voor. Soms nog wel eens door regen of sneeuw. Dit is voor iedereen balen. Ik denk dat de mensen thuis en in het stadion hier wel vrede mee hebben. Alleen het gekke is dat de spelers graag door wilden gaan. Dat maakt het een beetje bijzonder en lastig."

Meer uit Voetbal

Juventus boekt ook ruime overwinning op Cremonese

TURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.

2 uur geleden
Slot bereikt met Liverpool vierde ronde FA Cup, Frimpong scoort

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.

2 uur geleden
Botman verlengt contract bij Newcastle United tot 2030

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.

5 uur geleden
FC Barcelona versterkt zich met Portugese verdediger Cancelo

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.

5 uur geleden
Real Madrid neemt per direct afscheid van trainer Xabi Alonso

MADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.

7 uur geleden
FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

7 uur geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

7 uur geleden