Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbiter Blom: buitenspel beoordelen kon niet meer

Arbiter Blom: buitenspel beoordelen kon niet meer

SITTARD (ANP) - Arbiter Kevin Blom twijfelde dinsdag lang, maar na ruim een uur spelen staakte hij de bekerwedstrijd tussen Fortuna Sittard en Feyenoord bij een stand van 1-1 vanwege dichte mist toch. "Vanaf de middenlijn was het steeds moeilijker om beide doelen te zien. Maar het belangrijkste was toch wel dat mijn assistenten niet meer konden beoordelen wanneer de bal van een voet vertrok. Dan is buitenspel beoordelen heel erg lastig", legde Blom uit.

De scheidsrechter wilde het duel al eerder stilleggen. Hij riep in de beginfase van de tweede helft de twee aanvoerders bij zich. "Ik probeerde wat draagvlak te krijgen. Ik dacht: ben ik nou de enige die hier last van heeft? Steven Berghuis en Jorrit Smeets zeiden allebei: niets aan de hand, we kunnen het goed zien. Dat was wel even raar."

Het zicht werd nog slechter en na 63 minuten greep Blom alsnog in. "Een van mijn assistenten zei dat hij het niet meer optimaal kon beoordelen en soms moest gokken. Dat is niet waar we hier voor zijn. Dat is niet verantwoord. Het ging echt niet meer."

Balen

Blom legde het duel eerst tijdelijk stil en ging na ruim tien minuten weer naar buiten om de situatie opnieuw te beoordelen. Toen hij weer naar binnen ging riep hij de trainers Dick Advocaat en Sjors Ultee bij zich. "Zij vonden het een prima besluit. Dat is prima verlopen allemaal."

"Dit is de tweede keer in mijn loopbaan dat ik dit meemaak", vervolgde Blom. "Gelukkig komt staken wegens weersomstandigheden niet zo vaak voor. Soms nog wel eens door regen of sneeuw. Dit is voor iedereen balen. Ik denk dat de mensen thuis en in het stadion hier wel vrede mee hebben. Alleen het gekke is dat de spelers graag door wilden gaan. Dat maakt het een beetje bijzonder en lastig."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

1 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

12 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

12 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

15 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

17 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

20 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

1 dag geleden