Arbeidstribunaal beëindigt ontwrichtende spoorstaking Canada
OTTAWA (ANP/AFP) - Spoorwegmedewerkers in Canada moeten weer aan het werk, nadat werkgevers hen hadden gevraagd te staken. Zo luidt het besluit van de Canada Industrial Relations Board (CIRB), een onafhankelijk tribunaal dat arbeidsgeschillen beslecht. Bijna 10.000 medewerkers van de twee grootste spoorgoederenvervoerders in het land hadden het werk neergelegd. Daardoor dreigde schade voor de Noord-Amerikaanse economie.
De twee bedrijven, Canadian National Railway (CN) en Canadian Pacific Kansas City (CPKC), vertegenwoordigen bijna 80 procent van het spoornetwerk in Canada. Zij kondigden een zogeheten lock-out af. Dit betekent dat bedrijven hun personeel verplichten het werk neer te leggen, in tegenstelling tot een staking waarbij werknemers dat op eigen initiatief doen. Aanleiding waren geklapte onderhandelingen over nieuwe loonafspraken met vakbond Teamsters Canada Rail Conference (TCRC).
De regering in Canada heeft de kwestie snel daarna voorgelegd aan de CIRB. Dat tribunaal heeft nu bepaald dat het personeel van beide bedrijven maandag weer aan het werk moet. Ook moeten de bedrijven verplicht deelnemen aan een bemiddelingstraject.
Als de staking langer had geduurd, had deze gevolgen kunnen hebben voor de economie van Canada, maar ook voor die van de Verenigde Staten. Beide economieën zijn namelijk sterk verweven met elkaar. Uit gegevens van het Amerikaanse ministerie van Transport komt naar voren dat 14 procent van de totale handel tussen beide landen over het spoor is vervoerd in de eerste helft van dit jaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het uitzendconcern maakte een koerssprong van 13,9 procent en eindigde daarmee bovenaan de middelgrote fondsen.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Samsung Electronics heeft een bredere opvouwbare telefoon ter grootte van een paspoort onthuld. Ook heeft het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern de prijzen van twee vernieuwde opvouwbare modellen verhoogd.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen. Beleggers deden het rustig aan na het sterke herstel in de chipsector een dag eerder. De afgelopen tijd stonden de tech- en chipbedrijven flink onder druk door zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI). Op de beursvloeren wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van Google-eigenaar Alphabet, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen.
2 uur geledenLINGEN (ANP/AFP/RTR) - De Duitse autoriteiten hebben toestemming gegeven voor een Frans-Russisch kernenergieproject. Het project tussen het Franse Framatome en het Russische Rosatom zou worden gevestigd in de assemblagefabriek van Framatome in het Duitse Lingen.
3 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Reisorganisaties kijken of reizigers met een vlucht via het Midden-Oosten misschien nog kunnen veranderen van vlucht, nu de Nederlandse overheid reisadviezen heeft aangescherpt. Volgens reisbranchevereniging ANVR hebben duizenden Nederlanders voor komende tijd al vakanties in de planning staan waarbij ze via bijvoorbeeld Dubai naar Azië of Oceanië vliegen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere schepen hebben woensdag hun koers op de Rode Zee gewijzigd. Dat meldt Reuters op basis van onder meer scheepvaartwebsite MarineTraffic. Houthi's zouden de schepen hebben gewaarschuwd om Saudische havens te mijden.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP/RTR) - KLM heeft besloten nog langer niet naar Saudi-Arabië en Dubai te vliegen door de onrust in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft woensdag de hervatting van de vluchten uitgesteld tot en met 6 september. Eerder had KLM al gezegd uit veiligheidsoverwegingen tot en met 23 augustus niet te vliegen naar de Saudische steden Riyad en Dammam en naar Dubai.
4 uur geleden