Arbeidsinspectie verscherpt toezicht op de aspergeteelt
DEN HAAG (ANP) - Aspergetelers kunnen komende tijd extra controles van de Arbeidsinspectie verwachten om er zeker van te zijn dat personeel niet wordt uitgebuit. De dienst gaat volgens land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland onder andere scherper controleren op het naleven van de werk- en rusttijden. Ook zal gecontroleerd worden of het personeel, vaak arbeidsmigranten die seizoenswerk doen, wel minstens het minimumloon krijgen uitgekeerd.
Aspergetelers zijn of worden per brief geïnformeerd over de extra controles, meldt LTO. Daarbij gaat het er ook om of personeel wel aan het werk mag zijn in Nederland.
Werknemers die bijvoorbeeld de regels omtrent arbodienstverlening niet op orde hebben riskeren een boete. Alleen al bij het ontbreken van een risico-inventarisatie en - evaluatie riskeren werkgevers een boete van 4500 euro. Bij het ontbreken van een plan van aanpak om zaken die niet in de haak zijn te verbeteren komt daar mogelijk 3000 euro bij. Verder kunnen ook voor misstanden zoals onderbetaling, het niet op orde hebben van de urenadministratie, of het illegaal aan het werk zetten van mensen, boetes worden uitgedeeld.
Onlangs kreeg een aspergeteler uit Linne nog een boete opgelegd van 85.000 euro vanwege misstanden op het bedrijf die vorig jaar door de Arbeidsinspectie werden geconstateerd. Werknemers zouden onder erbarmelijke omstandigheden op het bedrijf werken en wonen. Uit verklaringen en urenbriefjes kwam naar voren dat de werknemers meer dan 80 uur per week werkten, voor 7 euro per uur.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers reageerden op meevallende cijfers over de Amerikaanse economie. Daaruit kwam naar voren dat de economie van de Verenigde Staten in het derde kwartaal met 4,3 procent is gegroeid, de grootste groei in twee jaar.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is dinsdag voor het eerst gestegen tot boven de 12.000 dollar per ton. De prijs van koper stijgt de laatste maanden, onder meer vanwege zorgen over de aanvoer van het belangrijke metaal.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
10 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
10 uur geleden