Arbeidsinspectie verscherpt toezicht op de aspergeteelt
DEN HAAG (ANP) - Aspergetelers kunnen komende tijd extra controles van de Arbeidsinspectie verwachten om er zeker van te zijn dat personeel niet wordt uitgebuit. De dienst gaat volgens land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland onder andere scherper controleren op het naleven van de werk- en rusttijden. Ook zal gecontroleerd worden of het personeel, vaak arbeidsmigranten die seizoenswerk doen, wel minstens het minimumloon krijgen uitgekeerd.
Aspergetelers zijn of worden per brief geïnformeerd over de extra controles, meldt LTO. Daarbij gaat het er ook om of personeel wel aan het werk mag zijn in Nederland.
Werknemers die bijvoorbeeld de regels omtrent arbodienstverlening niet op orde hebben riskeren een boete. Alleen al bij het ontbreken van een risico-inventarisatie en - evaluatie riskeren werkgevers een boete van 4500 euro. Bij het ontbreken van een plan van aanpak om zaken die niet in de haak zijn te verbeteren komt daar mogelijk 3000 euro bij. Verder kunnen ook voor misstanden zoals onderbetaling, het niet op orde hebben van de urenadministratie, of het illegaal aan het werk zetten van mensen, boetes worden uitgedeeld.
Onlangs kreeg een aspergeteler uit Linne nog een boete opgelegd van 85.000 euro vanwege misstanden op het bedrijf die vorig jaar door de Arbeidsinspectie werden geconstateerd. Werknemers zouden onder erbarmelijke omstandigheden op het bedrijf werken en wonen. Uit verklaringen en urenbriefjes kwam naar voren dat de werknemers meer dan 80 uur per week werkten, voor 7 euro per uur.
Meer uit Financieel
ZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - Pablo Hernández de Cos, een van de twee kandidaten in de strijd voor de opvolging van Christine Lagarde, laat in een interview doorschemeren dat beleidsmakers op monetair gebied alert moeten blijven op inflatierisico's als gevolg van hoge energieprijzen. In gesprek met de Zwitserse krant Tagesanzeiger wilde Hernández de Cos niet rechtstreeks ingaan op zijn kandidatuur voor het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB).
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde brandstofprijzen bij Nederlandse tankstations zijn verder gedaald. Als gevolg van een recente daling van de olieprijzen zakte de benzineprijs donderdag al onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
18 uur geleden