Arbeidsinspectie verscherpt toezicht op de aspergeteelt
DEN HAAG (ANP) - Aspergetelers kunnen komende tijd extra controles van de Arbeidsinspectie verwachten om er zeker van te zijn dat personeel niet wordt uitgebuit. De dienst gaat volgens land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland onder andere scherper controleren op het naleven van de werk- en rusttijden. Ook zal gecontroleerd worden of het personeel, vaak arbeidsmigranten die seizoenswerk doen, wel minstens het minimumloon krijgen uitgekeerd.
Aspergetelers zijn of worden per brief geïnformeerd over de extra controles, meldt LTO. Daarbij gaat het er ook om of personeel wel aan het werk mag zijn in Nederland.
Werknemers die bijvoorbeeld de regels omtrent arbodienstverlening niet op orde hebben riskeren een boete. Alleen al bij het ontbreken van een risico-inventarisatie en - evaluatie riskeren werkgevers een boete van 4500 euro. Bij het ontbreken van een plan van aanpak om zaken die niet in de haak zijn te verbeteren komt daar mogelijk 3000 euro bij. Verder kunnen ook voor misstanden zoals onderbetaling, het niet op orde hebben van de urenadministratie, of het illegaal aan het werk zetten van mensen, boetes worden uitgedeeld.
Onlangs kreeg een aspergeteler uit Linne nog een boete opgelegd van 85.000 euro vanwege misstanden op het bedrijf die vorig jaar door de Arbeidsinspectie werden geconstateerd. Werknemers zouden onder erbarmelijke omstandigheden op het bedrijf werken en wonen. Uit verklaringen en urenbriefjes kwam naar voren dat de werknemers meer dan 80 uur per week werkten, voor 7 euro per uur.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse volk heeft het vertrouwen in de centralebankenkoepel Federal Reserve verloren omdat de Fed de inflatie uit de hand heeft laten lopen en het inkomen van huishoudens heeft beschadigd door de rente niet sterker te verlagen. Dat heeft minister van Financiën Scott Bessent gezegd tegen de vaste commissie financiën van het Huis van Afgevaardigden in het Congres.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse krant The Washington Post gaat flink snijden in haar personeelsbestand om zo de verliezen tegen te gaan. Daardoor komen de banen van ruim driehonderd van de ongeveer achthonderd journalisten bij de krant te vervallen, aldus hoofdredacteur Matt Murray, die woensdag het personeel informeerde over het banenverlies.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag na een zenuwachtige handelssessie opnieuw lager geëindigd, na de zware verliezen de voorgaande dag. De informatieleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dinsdag hard omlaaggingen, lieten geen enkel herstel zien.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft "discriminerende" maatregelen genomen door een diepgaand onderzoek te beginnen naar het Chinese windmolenbedrijf Goldwind over mogelijke staatssteun voor de onderneming. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag in een reactie op het besluit dat dinsdag door Brussel werd aangekondigd.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.
4 uur geleden