Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbeidsinspectie: veiligheid agenten in geding door C2000

Arbeidsinspectie: veiligheid agenten in geding door C2000

DEN HAAG (ANP) - Het interne communicatiesysteem C2000 van de politie werkt niet goed en daardoor is de veiligheid van agenten en burgers in het geding. De politie overtreedt daarmee de wet. Dat concludeert de Arbeidsinspectie. De NOS bericht daarover en een woordvoerder van de Arbeidsinspectie bevestigt het bericht.

Het interne communicatiesysteem zou in gebouwen "in principe" geen bereik hebben, maar ook buiten zijn er gebieden met onvoldoende radiodekking. Communicatieproblemen bij een politieachtervolging in Rijsbergen (Noord-Brabant) eerder dit jaar noopten de politiebonden om er een klacht over bij de Arbeidsinspectie in te dienen. Die zorgen over het systeem bestaan overigens al langer.

De NOS beschikt over een aanwijzing van de inspectie waarin wordt gesteld dat het systeem niet goed werkt. De Arbeidsinspectie stelt dat er sprake is van overtreding van de Arbeidsomstandighedenwet. De politie krijgt nu twee weken de tijd om een "zienswijze" in te dienen. Pas daarna wordt het oordeel van de inspectie definitief. En dan zou de politie een half jaar de tijd krijgen om de dekking van het systeem te verbeteren.

Reactie korpsleiding

De woordvoerder van de Arbeidsinspectie bevestigt ook dat, maar wil verder geen uitleg geven.

Een woordvoerster van de korpsleiding zegt dat de politie alles zal doen wat ze kan, maar dat in een half jaar niet alle problemen kunnen worden opgelost. Zo worden extra masten geplaatst en op portofoons software geïnstalleerd die antennes gevoeliger maakt. "We begrijpen dat de verwachtingen heel hoog zijn, maar 100 procent dekking is niet reëel en storingen zullen altijd voorkomen."

Handelingskaders voor agenten

De korpsleiding wil daarom agenten beter bekend maken met de "terugvalopties" die er zijn en ze leren snel te schakelen tussen verschillende communicatiemiddelen. "We moeten agenten handelingskaders geven zodat ze op een andere manier veilig hun werk kunnen doen als C2000 niet werkt", zegt de woordvoerster. In 2027 moet C2000 vervangen worden door een nieuw systeem. "Maar ook dat zal niet alles wegnemen."

Politievakbond ACP noemt de aanwijzing van de Arbeidsinspectie in een reactie "een formele bevestiging dat er serieuze problemen zijn met C2000, iets waar wij al jaren voor waarschuwen". Vakbondsadviseur Ramon Meijerink, die namens de politiebonden de klacht bij de Arbeidsinspectie indiende, zegt dat de bevindingen "kraakhelder" zijn. "De werkgever zegt het zelf, een solide communicatiesysteem is een belangrijke randvoorwaarde voor een veilige werkomgeving. De Arbeidsinspectie is helder over wat daarvoor nodig is."

Meer uit Binnenland

Almelo: vier autobranden in half uur, politie stuurt bericht uit

ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.

2 uur geleden
Pakketbezorger gaat aangifte doen tegen taserende agent

AMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.

6 uur geleden
34 aanhoudingen na onrust in Den Haag, meesten minderjarig

DEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.

8 uur geleden
Sovjet Ereveld in Leusden opnieuw beklad

LEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.

10 uur geleden
Stuurloze boot had 36 Afghanen en 2 Soedanezen aan boord

HOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.

10 uur geleden
Haagse winkeliers schatten schade onrust op vele duizenden euro's

DEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.

12 uur geleden
Gemeente Den Haag breidt noodbevel centrum uit

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.

13 uur geleden