Arbeidsinspectie doet onderzoek naar werksfeer ministerie VWS
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie is een onderzoek gestart naar mogelijk ongewenst gedrag op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. "De FNV heeft daarover een melding bij ons gedaan, en naar aanleiding daarvan heeft een gesprek met de bond plaatsgevonden. Die melding pakken we op", laat een woordvoerster weten.
Het onderzoek zit nog in de beginfase, benadrukt de inspectie. De dienst is bezig met het verzamelen van informatie en het bekijken waartoe hij bevoegd is. De organisatie kijkt niet wat er precies gezegd en gedaan is en door wie. Volgens de woordvoerster is het "niet onze rol om te beoordelen of een werknemer met een klacht gelijk heeft". Wel kijkt de inspectie wat een werkgever doet om ongewenst gedrag tegen te gaan, hoe hij controleert of die aanpak werkt, en wat er gebeurt als dat niet zo is.
Vakbond FNV meldde dinsdag dat honderden ambtenaren van het ministerie van Volksgezondheid hebben geklaagd over pesten, intimidatie, discriminatie en seksueel grensoverschrijdend gedrag. De ambtelijke leiding zou dat niet alleen hebben laten gebeuren, maar zou zelf ook over de schreef zijn gegaan.
Volgens de Nederlandse Arbeidsinspectie is het belangrijk dat iedereen een gezonde en veilige werkomgeving heeft, zowel fysiek als mentaal. "Hoe een werknemer zich voelt op de werkvloer, heeft niet alleen invloed op het functioneren, maar ook op de gezondheid. Als werkomstandigheden, zoals de psychische druk en de omgang met anderen, niet goed zijn, kan er werkstress ontstaan." Die druk kan leiden tot gezondheidsproblemen. De inspectie kan ingrijpen wanneer een werkgever, in dit geval het ministerie, daar niet genoeg tegen doet.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Thierry Baudet, oprichter van Forum voor Democratie, doet laconiek over de ophef die in de afgelopen weken is ontstaan over het verleden van enkele kandidaat-gemeenteraadsleden van zijn partij. Zij zouden banden hebben gehad met neonazistische groeperingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders heeft op X iedereen bedankt die op de PVV heeft gestemd. "Prachtige resultaten!" schreef hij op X. In verschillende gemeenten, zoals Terneuzen en Pekela, werd de PVV de grootste.
5 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - PVV-lijsttrekker Patrick van der Hoeff in Terneuzen denkt dat zijn partij de winst in de gemeenteraadsverkiezingen grotendeels te danken heeft aan het verzet tegen de komst van een azc. "Maar dat is niet de enige reden", zegt Van der Hoeff. "Wij hebben ons altijd kritisch uitgelaten over de bouw van een campus, een onderwijsinstelling die 100 miljoen euro moet kosten. Dat vinden we veel te veel en we denken dat veel andere Terneuzenaars dat ook vinden."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eerste uitslagen van Forum voor Democratie zijn voor partijleider Lidewij de Vos "reden tot feest, maar morgen begint voor ons een enorme klus". Dat zei ze op een partijbijeenkomst in Amsterdam, waar de partij de uitslagen van de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag volgt. "Kiezers in heel Nederland hebben ons het vertrouwen gegeven om de grote uitdagingen van onze steden en dorpen aan te gaan", zei De Vos tegen de aanwezigen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) heeft begrip voor "frustraties" in gemeenten over de komst van asielzoekerscentra. "Dat je denkt: dit overkomt ons, terwijl wij zelf willen meebeslissen over de grootte van een opvang of de voorwaarden van een asielopvang." Wel benadrukt hij dat het kabinet de instroom wil beperken, en asielzoekers die hier zijn eerlijk wil verdelen over gemeenten met de spreidingswet.
5 uur geledenDOKKUM (ANP) - Tussen de exitpoll van Ipsos in opdracht van NOS van Noardeast-Fryslân en de voorlopige uitslag, gemeld aan de ANP Verkiezingsdienst, zitten flink wat verschillen. Zo kwam FNP, ondanks zetelverlies, als grootste partij naar voren uit de exitpoll. Maar in de voorlopige uitslag is dat het CDA met 6 zetels. De partij wint 2 zetels, in plaats van 1 volgens de exitpoll.
5 uur geledenLEIDEN (ANP) - Jesse Klaver ziet zijn partij GroenLinks-PvdA "fors winnen" ten opzichte van de landelijke verkiezingen in november. Leden van de partij hebben de "rug gerecht", zei hij op een bijeenkomst in Leiden.
5 uur geleden