Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arbeidsinspectie doet onderzoek naar werksfeer ministerie VWS

Arbeidsinspectie doet onderzoek naar werksfeer ministerie VWS

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie is een onderzoek gestart naar mogelijk ongewenst gedrag op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. "De FNV heeft daarover een melding bij ons gedaan, en naar aanleiding daarvan heeft een gesprek met de bond plaatsgevonden. Die melding pakken we op", laat een woordvoerster weten.

Het onderzoek zit nog in de beginfase, benadrukt de inspectie. De dienst is bezig met het verzamelen van informatie en het bekijken waartoe hij bevoegd is. De organisatie kijkt niet wat er precies gezegd en gedaan is en door wie. Volgens de woordvoerster is het "niet onze rol om te beoordelen of een werknemer met een klacht gelijk heeft". Wel kijkt de inspectie wat een werkgever doet om ongewenst gedrag tegen te gaan, hoe hij controleert of die aanpak werkt, en wat er gebeurt als dat niet zo is.

Vakbond FNV meldde dinsdag dat honderden ambtenaren van het ministerie van Volksgezondheid hebben geklaagd over pesten, intimidatie, discriminatie en seksueel grensoverschrijdend gedrag. De ambtelijke leiding zou dat niet alleen hebben laten gebeuren, maar zou zelf ook over de schreef zijn gegaan.

Volgens de Nederlandse Arbeidsinspectie is het belangrijk dat iedereen een gezonde en veilige werkomgeving heeft, zowel fysiek als mentaal. "Hoe een werknemer zich voelt op de werkvloer, heeft niet alleen invloed op het functioneren, maar ook op de gezondheid. Als werkomstandigheden, zoals de psychische druk en de omgang met anderen, niet goed zijn, kan er werkstress ontstaan." Die druk kan leiden tot gezondheidsproblemen. De inspectie kan ingrijpen wanneer een werkgever, in dit geval het ministerie, daar niet genoeg tegen doet.

Meer uit Politiek

Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

6 uur geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

10 uur geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

1 dag geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

1 dag geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

1 dag geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

1 dag geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

1 dag geleden