Arbeidsinspectie doet onderzoek naar werksfeer ministerie VWS
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie is een onderzoek gestart naar mogelijk ongewenst gedrag op het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. "De FNV heeft daarover een melding bij ons gedaan, en naar aanleiding daarvan heeft een gesprek met de bond plaatsgevonden. Die melding pakken we op", laat een woordvoerster weten.
Het onderzoek zit nog in de beginfase, benadrukt de inspectie. De dienst is bezig met het verzamelen van informatie en het bekijken waartoe hij bevoegd is. De organisatie kijkt niet wat er precies gezegd en gedaan is en door wie. Volgens de woordvoerster is het "niet onze rol om te beoordelen of een werknemer met een klacht gelijk heeft". Wel kijkt de inspectie wat een werkgever doet om ongewenst gedrag tegen te gaan, hoe hij controleert of die aanpak werkt, en wat er gebeurt als dat niet zo is.
Vakbond FNV meldde dinsdag dat honderden ambtenaren van het ministerie van Volksgezondheid hebben geklaagd over pesten, intimidatie, discriminatie en seksueel grensoverschrijdend gedrag. De ambtelijke leiding zou dat niet alleen hebben laten gebeuren, maar zou zelf ook over de schreef zijn gegaan.
Volgens de Nederlandse Arbeidsinspectie is het belangrijk dat iedereen een gezonde en veilige werkomgeving heeft, zowel fysiek als mentaal. "Hoe een werknemer zich voelt op de werkvloer, heeft niet alleen invloed op het functioneren, maar ook op de gezondheid. Als werkomstandigheden, zoals de psychische druk en de omgang met anderen, niet goed zijn, kan er werkstress ontstaan." Die druk kan leiden tot gezondheidsproblemen. De inspectie kan ingrijpen wanneer een werkgever, in dit geval het ministerie, daar niet genoeg tegen doet.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil het financiële deel van de formatiegesprekken met CDA en VVD dinsdag "voor een groot deel" voor elkaar hebben. In januari wil Jetten ook met andere partijen praten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
6 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
6 dagen geleden