Arbeidsinspectie doet onderzoek naar bagageafhandelaar Skytanking
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie doet onderzoek naar Skytanking, de bagageafhandelaar voor Ryanair op Eindhoven Airport. Dit bevestigt een woordvoerder van de inspectie na berichtgeving van Omroep Brabant over problemen bij het bedrijf.
De woordvoerder wil niet zeggen waarom de inspectie Skytanking onderzoekt en hoelang al. Hij bevestigt wel dat de bagageafhandelaar in juni een officiële waarschuwing kreeg om de arbeidsomstandigheden bij het bedrijf.
Omroep Brabant meldde dat het personeelstekort bij Skytanking uit de hand loopt. Ingewijden zeiden tegen de omroep dat het personeel kampt met een hoge werkdruk. Overwerkte collega's vallen uit en mensen wordt gevraagd of zij op hun vrije dag kunnen werken. Verder worden nieuwe werknemers amper opgeleid, waardoor de veiligheidsregels voor bagage niet goed kunnen worden nageleefd. Skytanking zou de klachten niet serieus nemen.
Afgelopen zondag zijn honderden vakantiegangers die met Ryanair van Eindhoven Airport vlogen zonder bagage vertrokken naar hun vakantiebestemming door de personeelstekorten, meldde Omroep Brabant eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.
1 uur geledenASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.
1 uur geleden