Arbeidsinspectie doet onderzoek naar bagageafhandelaar Skytanking
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Arbeidsinspectie doet onderzoek naar Skytanking, de bagageafhandelaar voor Ryanair op Eindhoven Airport. Dit bevestigt een woordvoerder van de inspectie na berichtgeving van Omroep Brabant over problemen bij het bedrijf.
De woordvoerder wil niet zeggen waarom de inspectie Skytanking onderzoekt en hoelang al. Hij bevestigt wel dat de bagageafhandelaar in juni een officiële waarschuwing kreeg om de arbeidsomstandigheden bij het bedrijf.
Omroep Brabant meldde dat het personeelstekort bij Skytanking uit de hand loopt. Ingewijden zeiden tegen de omroep dat het personeel kampt met een hoge werkdruk. Overwerkte collega's vallen uit en mensen wordt gevraagd of zij op hun vrije dag kunnen werken. Verder worden nieuwe werknemers amper opgeleid, waardoor de veiligheidsregels voor bagage niet goed kunnen worden nageleefd. Skytanking zou de klachten niet serieus nemen.
Afgelopen zondag zijn honderden vakantiegangers die met Ryanair van Eindhoven Airport vlogen zonder bagage vertrokken naar hun vakantiebestemming door de personeelstekorten, meldde Omroep Brabant eerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
6 uur geleden