Arantxa Rus naar kwartfinale tennistoernooi Monterrey
MONTERREY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft de laatste acht van het tennistoernooi in het Mexicaanse Monterrey bereikt. De 29-jarige Zuid-Hollandse versloeg de als tiende geplaatste Amerikaanse Lauren Davis, de nummer 61 van de wereld, met 7-5 6-0.
De eerste set duurde ruim vijf kwartier. Rus verspeelde bij een 6-5 voorsprong op de service van haar tegenstandster een handvol setpoints, maar wist uiteindelijk toch de set te pakken. In de tweede set was het geloof bij de Amerikaanse weg en kon Rus de wedstrijd eenvoudig uitspelen.
De volgende tegenstandster van de Nederlandse nummer 76 van de wereld in het Mexicaanse WTA-toernooi is de Zweedse Rebecca Peterson die 31 plaatsen hoger op de wereldranglijst staat dan Rus. De nummer zes van de plaatsingslijst versloeg in de tweede ronde de Oekraïense Kateryna Bondarenko in twee sets: 7-6 7-5.
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - US Open-winnaar Alexander Zverev komt dit weekend in actie voor Duitsland in de Davis Cup. Duitsland tennist in Halle tegen Kroatië.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Australische motorracer Senna Agius maakt in 2027 de overstap naar de MotoGP. De 20-jarige Agius gaat rijden voor KTM-team Tech3. Hij komt dit seizoen uit in de Moto2.
11 uur geledenTAMPERE (ANP) - De Nederlandse volleyballers zijn uitgeschakeld op het EK. De ploeg van bondscoach Joel Banks leed in Tampere tegen gastland Finland de vierde nederlaag dit toernooi. Net als maandag tegen Servië gaf Oranje een voorsprong uit handen en ging het na vijf sets onderuit: 25-18 21-25 26-24 20-25 11-15.
23 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is de enige Nederlandse atlete bij de tien genomineerden voor de verkiezing van Europees atlete van het jaar. Femke Broeders-Bol, die vorig jaar voor de derde keer werd gekozen tot Europa's beste atlete, ontbreekt in het lijstje met namen. Bij de mannen is geen Nederlander genomineerd.
1 dag geledenBOEDAPEST (ANP) - De wereldkampioenschappen atletiek in 2029 zijn toegewezen aan de Keniaanse hoofdstad Nairobi. Het wordt de eerste keer dat de WK plaatsvinden op het Afrikaanse continent. De mondiale atletiekbond World Athletics wees op een vergadering in Boedapest ook alvast de gaststad aan voor de WK atletiek in 2031. Dat is München in Duitsland geworden.
1 dag geleden