Arantxa Rus naar kwartfinale tennistoernooi Monterrey
MONTERREY (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft de laatste acht van het tennistoernooi in het Mexicaanse Monterrey bereikt. De 29-jarige Zuid-Hollandse versloeg de als tiende geplaatste Amerikaanse Lauren Davis, de nummer 61 van de wereld, met 7-5 6-0.
De eerste set duurde ruim vijf kwartier. Rus verspeelde bij een 6-5 voorsprong op de service van haar tegenstandster een handvol setpoints, maar wist uiteindelijk toch de set te pakken. In de tweede set was het geloof bij de Amerikaanse weg en kon Rus de wedstrijd eenvoudig uitspelen.
De volgende tegenstandster van de Nederlandse nummer 76 van de wereld in het Mexicaanse WTA-toernooi is de Zweedse Rebecca Peterson die 31 plaatsen hoger op de wereldranglijst staat dan Rus. De nummer zes van de plaatsingslijst versloeg in de tweede ronde de Oekraïense Kateryna Bondarenko in twee sets: 7-6 7-5.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
1 dag geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
1 dag geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 dag geleden