Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aranburu krijgt ritzege in Ronde van Baskenland terug

Aranburu krijgt ritzege in Ronde van Baskenland terug

BEASAIN (ANP) - De Spaanse wielrenner Alex Aranburu is alsnog tot winnaar van de derde etappe van de Ronde van Baskenland uitgeroepen. De renner van het Franse Cofidis was als eerste de finish gepasseerd na een rit over 156 kilometer van Zarautz naar Beasain, maar werd gediskwalificeerd omdat hij kort voor de finish bij een rotonde niet de kant had gekozen die de seinwachters aangaven. Daarop werd de ritzege aan de Fransman Romain Grégoire gegeven.

De internationale wielrenunie UCI besloot dat besluit terug te draaien. Aranburu had weliswaar de aanwijzingen van de seingevers genegeerd, maar had wel degelijk de kant van de rotonde gekozen die het routeboek aangaf. Voor de 29-jarige Bask was het zijn tweede ritzege in de rittenkoers na eerder succes in 2021. Grégoire werd nu toch tweede. De Duitser Maximilian Schachmann werd derde. De renner van Soudal Quick-Step blijft ook leider. Wilco Kelderman werd zevende.

Na de voorlaatste klim, de Gainza, bleef van een drietal koplopers alleen de Fransman Clément Berthet vooraan over. Achter hem brak het peloton in de afdaling in twee stukken. Leider Schachmann was attent mee in het eerste deel.

Slotrace zaterdag

Op de Lazkaomendi, de laatste klim voor finishplaats Beasain, werd Berthet ingelopen door een inmiddels weer uitgebreide groep. De Duitser Florian Lipowitz was de eerste die hem passeerde, met Schachmann in zijn wiel. Aranburu probeerde voor een eerste keer weg te rijden, iets wat Almeida niet veel later wel lukte. Maar nadat de Portugees was bijgehaald door een groepje verraste Aranburu bij een rotonde, een actie die aangaf dat hij het routeboek goed had bestudeerd.

De Ronde van Baskenland eindigt zaterdag.

Meer uit Sport

Vijf Nederlanders in hoofdschema van Roland Garros

PARIJS (ANP) - Er staan dit jaar vijf Nederlanders bij de mannen en de vrouwen in het hoofdtoernooi van Roland Garros. Geen van die vijf tennissers komt nu voor plaatsing bij de eerste 32 in aanmerking. Tallon Griekspoor is als nummer 37 de hoogst genoteerde Nederlander. Bij de mannen zijn verder Botic van de Zandschulp en Jesper de Jong rechtstreeks toegelaten op het gravel van Parijs. Bij de vrouwen staan Suzan Lamens en Arantxa Rus in het hoofdschema. Het toernooi wordt van 25 mei tot en met 8 juni gespeeld in de Franse hoofdstad.

4 uur geleden
Grote Prijs van Mexico-Stad zeker tot 2028 op kalender Formule 1

MEXICO-STAD (ANP) - De Grote Prijs van Mexico-Stad blijft nog drie jaar langer op de Formule 1-kalender. Het contract met het Autódromo Hermanos Rodríguez is verlengd tot en met 2028. De race vindt dit jaar plaats op 26 oktober. Het circuit ligt op 2200 meter hoogte en is 4,4 kilometer lang.

5 uur geleden
Wielrenner Kragh Andersen terug na verwijdering goedaardige tumor

FRANKFURT (ANP) - Wielrenner Sören Kragh Andersen keert na een onderbreking van ruim een half jaar terug in het peloton. De Deen onderging eerder dit jaar een operatie aan een goedaardige tumor in zijn balzak. Zijn ploeg meldt op X dat Kragh Andersen donderdag deelneemt aan de Duitse koers Eschborn-Frankfurt, een wedstrijd die hij in 2023 nog won.

6 uur geleden
Sinner overwoog begin dit jaar langdurig met tennis te stoppen

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft aan het begin van het jaar overwogen om langdurig te stoppen met tennis. Dat zei de Italiaanse tennisser in een interview met de Italiaanse zender Rai. Sinner keert komende week in Rome terug op de tennisbaan na een schorsing van drie maanden wegens een positieve dopingtest.

9 uur geleden
Poolse tennisster Swiatek naar halve finale in Madrid

MADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.

10 uur geleden
Bol loopt 400 meter horden bij Diamond League in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.

20 uur geleden
Tennisser Zverev opnieuw onderuit tegen Cerúndolo in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.

1 dag geleden