Arabische Liga wil vredesmacht in Palestijnse gebieden
MANAMA (ANP/AFP) - De Arabische Liga wil dat er in de door Israël bezette Palestijnse gebieden een VN-vredesmacht komt tot er een tweestatenoplossing is. De 22 leden tellende organisatie heeft dat in een verklaring naar buiten gebracht tijdens een top die in het teken stond van de oorlog in Gaza.
De top is in Bahrein. Koning Hamad bin Isa al Khalifa riep aan het begin de internationale gemeenschap op de staat Palestina volledig te erkennen en lid te laten worden van de Verenigde Naties. Hij wil ook dat er een internationale conferentie voor vrede in het Midden-Oosten komt.
De Palestijnse president Mahmoud Abbas beschuldigde op de top Hamas ervan Israël meer reden te hebben gegeven om de Gazastrook aan te vallen door zijn "eenzijdige beslissing" om op 7 oktober vorig jaar de aanval in te zetten.
"Open wond"
Als reactie daarop zei Hamas in een verklaring de uitspraak van Abbas te betreuren. Verder wil de Palestijnse militante beweging dat de Arabische landen bij Israël erop aandringen de agressie in Gaza te stoppen.
Ook VN-chef António Guterres kwam op de top aan het woord. Hij omschreef de oorlog in Gaza als "een open wond die de hele regio dreigt te infecteren". Volgens hem is de enige manier om de geweldsspiraal te stoppen een tweestatenoplossing. Hij riep Hamas op tot onmiddellijke vrijlating van alle gegijzelden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Frankrijk zijn tien mensen veroordeeld voor het online lastigvallen van Brigitte Macron, de vrouw van president Emmanuel Macron. Ze noemden haar onder meer een pedofiel omdat ze 24 jaar ouder is dan haar echtgenoot en verspreidden het nepnieuws dat ze een transpersoon zou zijn.
55 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft achter de nationale soevereiniteit van Groenland staan, ook na nieuwe dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het eiland te annexeren. "We hebben dit eerder al gehoord, we houden vast aan wat we hier eerder over hebben gezegd", zei een woordvoerder van de Europese Commissie.
1 uur geledenBERN (ANP/RTR/AFP) - Zwitserland bevriest de tegoeden van de door de VS gevangengenomen Venezolaanse gewezen president Nicolás Maduro. Dat besluit is genomen door de zogenoemde Bondsraad, de hoogste uitvoerende macht in Zwitserland.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het personeel van het Louvre heeft besloten opnieuw te staken. Afgelopen maand werd uit onvrede het werk al drie dagen neergelegd in het bekende Parijse museum, wat ertoe leidde dat het museum één hele dag helemaal en twee dagen gedeeltelijk de deuren sloot. Vanwege het stakingsoverleg ging het Louvre maandag later open dan gepland. Sommige expositieruimten blijven maandag gesloten, staat op de website.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het koude weer leidt op verschillende plekken in Europa tot overlast. Zo zijn in Schotland honderden scholen gesloten door zware sneeuwval en de dagenlang aanhoudende kou. In Aberdeen en regio's ten noorden daarvan heeft het weg-, spoor- en luchtverkeer hinder ondervonden van de temperaturen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Zo'n tien olietankers hebben de afgelopen dagen Venezuela verlaten met ruwe olie en brandstof aan boord, meldt TankerTrackers.com, dat vrachtvaartuigen monitort. Ze doorbreken daarmee een Amerikaanse blokkade voor olieschepen die van en naar Venezuela varen, het land waar de Amerikanen zaterdag president Nicolás Maduro gevangennamen.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.
2 uur geleden