Arabische landen willen niks meer horen over fossiele brandstof
BAKOE (ANP) - Arabische landen, Saudi-Arabië voorop, hebben op de klimaattop in Bakoe duidelijk gemaakt dat ze iedere stellingname tegen het gebruik van fossiele brandstoffen zullen weigeren. "De Arabische groep zal geen enkele tekst accepteren die is gericht tegen specifieke sectoren, fossiele brandstoffen inbegrepen", zei een woordvoerder van de delegatie van Saudi-Arabië donderdag.
Daarmee lijken de landen een van de belangrijkste doorbraken van de vorige top, in Dubai, te willen terugdraaien. Op de COP28 spraken landen voor het eerst af dat er een "transitie weg van fossiele brandstoffen" moet komen. Olie, gas en kolen zijn de voornaamste bronnen van CO2-uitstoot en daarmee van de opwarming van de aarde.
Vooral Saudi-Arabië is al langer bezig met een campagne tegen het noemen van fossiele brandstoffen als boosdoener. Het land is een van de grootste olieproducenten ter wereld en dankt daaraan een groot deel van zijn welvaart.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
12 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
7 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
7 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
10 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
10 uur geleden