Arabische landen willen niks meer horen over fossiele brandstof
BAKOE (ANP) - Arabische landen, Saudi-Arabië voorop, hebben op de klimaattop in Bakoe duidelijk gemaakt dat ze iedere stellingname tegen het gebruik van fossiele brandstoffen zullen weigeren. "De Arabische groep zal geen enkele tekst accepteren die is gericht tegen specifieke sectoren, fossiele brandstoffen inbegrepen", zei een woordvoerder van de delegatie van Saudi-Arabië donderdag.
Daarmee lijken de landen een van de belangrijkste doorbraken van de vorige top, in Dubai, te willen terugdraaien. Op de COP28 spraken landen voor het eerst af dat er een "transitie weg van fossiele brandstoffen" moet komen. Olie, gas en kolen zijn de voornaamste bronnen van CO2-uitstoot en daarmee van de opwarming van de aarde.
Vooral Saudi-Arabië is al langer bezig met een campagne tegen het noemen van fossiele brandstoffen als boosdoener. Het land is een van de grootste olieproducenten ter wereld en dankt daaraan een groot deel van zijn welvaart.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De Flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de Flotilla bevinden zich ook meerdere Nederlanders.
25 minuten geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
55 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
1 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
12 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
14 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
15 uur geleden