Arabische landen verwerpen nogmaals verdrijving Palestijnen
CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Arabische landen hebben in een gezamenlijke verklaring opnieuw beklemtoond dat ze op geen enkele manier accepteren dat de Gazanen uit hun land verdreven worden. De verklaring volgt op een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Egypte, Jordanië, de Palestijnse Autoriteit, Qatar en Saudi-Arabië en van afgezanten van de Arabische Liga in Caïro.
De Arabische landen stellen dat ze het niet aanvaarden, "ongeacht de omstandigheden en met wat voor excuus er dan ook voor wordt opgevoerd". De verklaring lijkt een reactie op de suggestie van president Donald Trump dat de Palestijnen uit de Gazastrook op zijn minst tijdelijk weg moeten omdat het gebied in puin ligt. Hij riep Egypte en Jordanië op om Palestijnen op te nemen.
De verdrijving van de Palestijnen uit de bezette gebieden van de Westelijke Jordaanoever en uit Oost-Jeruzalem en uit de Gazastrook is een doel van een aantal religieuze politieke partijen in Israël. En er worden al lang Palestijnse gebieden gekoloniseerd en eigendommen onteigend.
Tweestatenoplossing
Trump liet in het midden of de verdrijving uit Gaza permanent zou zijn. In zijn Midden-Oostenpolitiek in zijn eerste ambtsperiode als president, negeerde hij de door de Arabieren en de Verenigde Naties nagestreefde tweestatenoplossing. Daarmee zou er naast Israël een Palestijnse staat komen. Trumps toenmalige regering streefde ernaar dat Israël en de Arabische wereld hun ruzies zouden bijleggen zonder acht te slaan op de Palestijnse kwestie. De Arabische buitenlandministers in Caïro zeggen dat ze nu bereid zijn met Trump samen te werken om tot een tweestatenoplossing te komen.
De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft Trump hier zaterdag over gebeld. Hij zei dat "de wereld rekent op zijn (Trumps) vaardigheden om een permanente en historische vredesovereenkomst te bereiken" en het al decennia oude conflict tussen Israëli's en Palestijnen te beëindigen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten en Israël zal volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi pas eindigen wanneer Teheran er zeker van kan zijn dat deze niet opnieuw kan oplaaien.
23 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
19 uur geleden