Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arabische landen verwerpen nogmaals verdrijving Palestijnen

Arabische landen verwerpen nogmaals verdrijving Palestijnen

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Arabische landen hebben in een gezamenlijke verklaring opnieuw beklemtoond dat ze op geen enkele manier accepteren dat de Gazanen uit hun land verdreven worden. De verklaring volgt op een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Egypte, Jordanië, de Palestijnse Autoriteit, Qatar en Saudi-Arabië en van afgezanten van de Arabische Liga in Caïro.

De Arabische landen stellen dat ze het niet aanvaarden, "ongeacht de omstandigheden en met wat voor excuus er dan ook voor wordt opgevoerd". De verklaring lijkt een reactie op de suggestie van president Donald Trump dat de Palestijnen uit de Gazastrook op zijn minst tijdelijk weg moeten omdat het gebied in puin ligt. Hij riep Egypte en Jordanië op om Palestijnen op te nemen.

De verdrijving van de Palestijnen uit de bezette gebieden van de Westelijke Jordaanoever en uit Oost-Jeruzalem en uit de Gazastrook is een doel van een aantal religieuze politieke partijen in Israël. En er worden al lang Palestijnse gebieden gekoloniseerd en eigendommen onteigend.

Tweestatenoplossing

Trump liet in het midden of de verdrijving uit Gaza permanent zou zijn. In zijn Midden-Oostenpolitiek in zijn eerste ambtsperiode als president, negeerde hij de door de Arabieren en de Verenigde Naties nagestreefde tweestatenoplossing. Daarmee zou er naast Israël een Palestijnse staat komen. Trumps toenmalige regering streefde ernaar dat Israël en de Arabische wereld hun ruzies zouden bijleggen zonder acht te slaan op de Palestijnse kwestie. De Arabische buitenlandministers in Caïro zeggen dat ze nu bereid zijn met Trump samen te werken om tot een tweestatenoplossing te komen.

De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft Trump hier zaterdag over gebeld. Hij zei dat "de wereld rekent op zijn (Trumps) vaardigheden om een permanente en historische vredesovereenkomst te bereiken" en het al decennia oude conflict tussen Israëli's en Palestijnen te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Nieuwe lancering van Europese raket Ariane 6

KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.

19 minuten geleden
Media: omstreden Russisch graanschip wordt niet gelost in Israël

TEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".

1 uur geleden
Oekraïense militaire top zet tijdslimiet op inzet frontsoldaten

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.

1 uur geleden
Vrouw op Thais vliegveld gepakt met 30 schildpadden onder kleding

BANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.

1 uur geleden
Zelensky wil van VS horen wat Rusland wil met tijdelijk bestand

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.

2 uur geleden
VK steekt 25 miljoen pond extra in veiligheid Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.

2 uur geleden
België wil 7 kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.

2 uur geleden