Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Arabische landen verwerpen nogmaals verdrijving Palestijnen

Arabische landen verwerpen nogmaals verdrijving Palestijnen

CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Arabische landen hebben in een gezamenlijke verklaring opnieuw beklemtoond dat ze op geen enkele manier accepteren dat de Gazanen uit hun land verdreven worden. De verklaring volgt op een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Egypte, Jordanië, de Palestijnse Autoriteit, Qatar en Saudi-Arabië en van afgezanten van de Arabische Liga in Caïro.

De Arabische landen stellen dat ze het niet aanvaarden, "ongeacht de omstandigheden en met wat voor excuus er dan ook voor wordt opgevoerd". De verklaring lijkt een reactie op de suggestie van president Donald Trump dat de Palestijnen uit de Gazastrook op zijn minst tijdelijk weg moeten omdat het gebied in puin ligt. Hij riep Egypte en Jordanië op om Palestijnen op te nemen.

De verdrijving van de Palestijnen uit de bezette gebieden van de Westelijke Jordaanoever en uit Oost-Jeruzalem en uit de Gazastrook is een doel van een aantal religieuze politieke partijen in Israël. En er worden al lang Palestijnse gebieden gekoloniseerd en eigendommen onteigend.

Tweestatenoplossing

Trump liet in het midden of de verdrijving uit Gaza permanent zou zijn. In zijn Midden-Oostenpolitiek in zijn eerste ambtsperiode als president, negeerde hij de door de Arabieren en de Verenigde Naties nagestreefde tweestatenoplossing. Daarmee zou er naast Israël een Palestijnse staat komen. Trumps toenmalige regering streefde ernaar dat Israël en de Arabische wereld hun ruzies zouden bijleggen zonder acht te slaan op de Palestijnse kwestie. De Arabische buitenlandministers in Caïro zeggen dat ze nu bereid zijn met Trump samen te werken om tot een tweestatenoplossing te komen.

De Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi heeft Trump hier zaterdag over gebeld. Hij zei dat "de wereld rekent op zijn (Trumps) vaardigheden om een permanente en historische vredesovereenkomst te bereiken" en het al decennia oude conflict tussen Israëli's en Palestijnen te beëindigen.

Meer uit Buitenland

Israël heeft meer militairen nodig voor inzet in Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.

4 uur geleden
Trump: tot 6 april geen aanvallen op energievoorziening Iran

WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.

5 uur geleden
Frankrijk ontkent druk VS bij uitsluiten Zuid-Afrika van G7-top

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.

5 uur geleden
Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

5 uur geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

6 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

7 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

8 uur geleden