'Apps als Tinder en Grindr handelen in data gebruikers'
DEN HAAG (ANP) - Veelgebruikte gratis datingapps als Tinder, Grindr, Happn en OKCupid verkopen de gegevens van hun gebruikers door aan datahandelaren, die de informatie gebruiken voor gerichte online-advertenties. De apps doen dat "zonder dat ze de gebruikers hier (goed) over informeren of zonder hen om toestemming te vragen" en gebruikers kunnen dit niet stoppen, aldus de Consumentenbond. Die zegt dat de apps de Europese privacyregels overtreden.
De bond heeft de privacywaakhond van de overheid, de Autoriteit Persoonsgegevens, gevraagd om onderzoek te doen. Daarnaast wil de Consumentenbond dat de politiek ingrijpt.
Het gaat niet alleen om datingapps, maar ook om apps die de ovulatie bijhouden (MyDays en Period Tracker Clue), apps over make-up (Perfect365), een app met Koranspreuken (Muslim) en een app over een pratende kat (My Talking Tom 2). In totaal delen ze gegevens met 135 verschillende commerciële partijen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
5 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
6 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
8 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
11 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
15 uur geleden