'Apps als Tinder en Grindr handelen in data gebruikers'
DEN HAAG (ANP) - Veelgebruikte gratis datingapps als Tinder, Grindr, Happn en OKCupid verkopen de gegevens van hun gebruikers door aan datahandelaren, die de informatie gebruiken voor gerichte online-advertenties. De apps doen dat "zonder dat ze de gebruikers hier (goed) over informeren of zonder hen om toestemming te vragen" en gebruikers kunnen dit niet stoppen, aldus de Consumentenbond. Die zegt dat de apps de Europese privacyregels overtreden.
De bond heeft de privacywaakhond van de overheid, de Autoriteit Persoonsgegevens, gevraagd om onderzoek te doen. Daarnaast wil de Consumentenbond dat de politiek ingrijpt.
Het gaat niet alleen om datingapps, maar ook om apps die de ovulatie bijhouden (MyDays en Period Tracker Clue), apps over make-up (Perfect365), een app met Koranspreuken (Muslim) en een app over een pratende kat (My Talking Tom 2). In totaal delen ze gegevens met 135 verschillende commerciële partijen.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Bij politieacties aan het einde van de ochtend op de snelwegen A73 en A76 zijn diverse aanhoudingen verricht. Die aanhoudingen houden verband met het lopende onderzoek naar de schietpartij in Overasselt, meldt de politie. Om hoeveel aanhoudingen het gaat, deelt de politie nog niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Dit geweld tolereren we niet", reageert justitieminister David van Weel op X op de schietpartij in Overasselt waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten. Op beelden die De Telegraaf heeft gepubliceerd is een grote groep bewapende mannen te zien die 's nachts door de plaats liep.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee agenten die eerder dinsdag gewond raakten bij de schietpartij in het Gelderse Overasselt zijn "gelukkig buiten levensgevaar", meldt de politie.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie heeft een groot aantal aanhoudingen verricht in en rond Overasselt. Dinsdagochtend vond daar een schietpartij plaats waarbij een dode viel en twee agenten gewond raakten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het Gelderse Overasselt zijn veel hulpdiensten aanwezig. Het gaat om twee helikopters, ambulances en meerdere politieauto's die aan de rand van het dorp staan, is op beelden van een fotograaf ter plaatse te zien. Alle wegen zijn afgesloten, iedereen wordt tegengehouden, ziet een verslaggever van het ANP. Er zijn veel politieagenten in kogelwerende vesten. Ook wordt er technisch onderzoek gedaan.
3 uur geledenWICKLOW (ANP) - Nederland doet dinsdag opnieuw een oproep aan EU-landen om zo snel en zo veel mogelijk Patriots aan Oekraïne ter beschikking te stellen. Dat zei staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie) voor het begin van de vergadering met EU-ministers van Defensie in Ierland. "Wat ons betreft, is er geen tijd te verliezen."
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Hoofdredacteur Joost Niemöller gaat weg bij omroep Ongehoord Nederland. De omroep laat op de website weten dat ON! en Niemöller hebben besloten de samenwerking per direct te beëindigen.
4 uur geleden