Apple ziet opnieuw belangrijke productontwerper vertrekken
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple ziet opnieuw een belangrijke industrieel ontwerper vertrekken bij het bedrijf. Bart Andre, die in 1992 samen met topontwerper Jony Ive bij Apple begon, gaat deze maand met pensioen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Andre is een van de laatst overgebleven ontwerpers die in de afgelopen dertig jaar hielpen bij het creƫren van het uiterlijk van de iPhone, iPod, iPad en Apple Watch.
Topontwerper Jony Ive, die het ontwerpteam leidde, vertrok in 2019 al bij het bedrijf. Na het vertrek van zijn opvolger Evans Hankey vorig jaar, nam Andre de leiding over. Drie andere ervaren topontwerpers verlieten vorig jaar ook het bedrijf en meerdere oudgediende ontwerpers van Apple hebben aangegeven van plan te zijn om in de nabije toekomst te vertrekken.
Met het vertrek van Andre komt een einde aan het tijdperk van het topteam van ontwerpers, dat aan het roer stond van de succesvolste producten van Apple. De groep speelde ook een centrale rol bij de creatie van de laatste twee producten van het bedrijf, de Apple Watch en Vision Pro.
Onvrede
Na het vertrek van Ive in 2019 begon de uittocht bij het ontwerpteam, mede door onvrede over bezuinigingsmaatregelen bij Apple. Veel ontwerpers stapten over naar LoveFrom, een door Ive opgericht ontwerpbedrijf dat tot twee jaar geleden samenwerkte met Apple. Sindsdien is het ontwerpteam aangevuld met mensen van buitenaf.
Het ontwerpteam van Apple is belast met het bedenken van het uiterlijk, de tastbaarheid, de software en het ontwikkelen van nieuwe functies voor de apparaten. Dat omvat kleine details zoals het geluid van beltonen en alarmen van een iPhone.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - "Het is positief dat de heffingen niet worden opgelegd", zegt ondernemersvereniging evofenedex over de geschrapte importheffingen voor Europese landen door de Amerikaanse president Donald Trump. Doordat er weinig tijd tussen de aankondiging van de heffingen en de intrekking zat, verwacht evofenedex geen piek in de vervoersstromen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met duidelijke winsten gesloten. Op de markten overheerste opluchting over een de-escalatie in het conflict tussen de Verenigde Staten en Europese landen over Groenland. Trump kondigde aan geen extra importheffingen meer op te leggen aan landen die militairen stuurden naar het eiland in het Noordpoolgebied, omdat er zicht zou zijn op een deal.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - Donald Trump zegt af te zien van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland. Volgens de Amerikaanse president is er een raamwerk gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben laten doorschemeren dat ze sceptisch staan tegenover de argumenten van de regering-Trump om een bestuurder van de Federal Reserve te mogen ontslaan. De poging van Donald Trump om Fed-bestuurder Lisa Cook uit haar functie te zetten, leidde vorig jaar tot zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Ubisoft reorganiseert en schrapt zes games die in ontwikkeling waren, waaronder Prince of Persia The Sands of Time. Het Franse gamebedrijf zegt zo geld vrij te willen maken om beter te kunnen concurreren op de markt voor hoogwaardige videospellen. Om diezelfde reden sluit Ubisoft studio's in Canada en Zweden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag positief gereageerd op de aankondiging van Donald Trump dat hij geen geweld wil gebruiken bij zijn poging om Groenland in te lijven. De AEX vond de weg omhoog na die opmerking van de Amerikaanse president op het World Economic Forum in Davos.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol erkent dat er fouten zitten in de geluidsberekening. De Maatschappelijke Raad Schiphol (MRS) heeft deze ontdekt in een ontheffingsaanvraag om de geluidsgrenzen te overschrijden. De MRS eist een onafhankelijk onderzoek. De luchthaven stelt echter dat de fouten geen invloed hebben, vertelt een woordvoerder.
5 uur geleden