Apple ziet opnieuw belangrijke productontwerper vertrekken
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple ziet opnieuw een belangrijke industrieel ontwerper vertrekken bij het bedrijf. Bart Andre, die in 1992 samen met topontwerper Jony Ive bij Apple begon, gaat deze maand met pensioen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Andre is een van de laatst overgebleven ontwerpers die in de afgelopen dertig jaar hielpen bij het creëren van het uiterlijk van de iPhone, iPod, iPad en Apple Watch.
Topontwerper Jony Ive, die het ontwerpteam leidde, vertrok in 2019 al bij het bedrijf. Na het vertrek van zijn opvolger Evans Hankey vorig jaar, nam Andre de leiding over. Drie andere ervaren topontwerpers verlieten vorig jaar ook het bedrijf en meerdere oudgediende ontwerpers van Apple hebben aangegeven van plan te zijn om in de nabije toekomst te vertrekken.
Met het vertrek van Andre komt een einde aan het tijdperk van het topteam van ontwerpers, dat aan het roer stond van de succesvolste producten van Apple. De groep speelde ook een centrale rol bij de creatie van de laatste twee producten van het bedrijf, de Apple Watch en Vision Pro.
Onvrede
Na het vertrek van Ive in 2019 begon de uittocht bij het ontwerpteam, mede door onvrede over bezuinigingsmaatregelen bij Apple. Veel ontwerpers stapten over naar LoveFrom, een door Ive opgericht ontwerpbedrijf dat tot twee jaar geleden samenwerkte met Apple. Sindsdien is het ontwerpteam aangevuld met mensen van buitenaf.
Het ontwerpteam van Apple is belast met het bedenken van het uiterlijk, de tastbaarheid, de software en het ontwikkelen van nieuwe functies voor de apparaten. Dat omvat kleine details zoals het geluid van beltonen en alarmen van een iPhone.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.
17 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.
1 uur geledenWENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.
22 uur geleden