Apple ziet opnieuw belangrijke productontwerper vertrekken
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple ziet opnieuw een belangrijke industrieel ontwerper vertrekken bij het bedrijf. Bart Andre, die in 1992 samen met topontwerper Jony Ive bij Apple begon, gaat deze maand met pensioen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Andre is een van de laatst overgebleven ontwerpers die in de afgelopen dertig jaar hielpen bij het creëren van het uiterlijk van de iPhone, iPod, iPad en Apple Watch.
Topontwerper Jony Ive, die het ontwerpteam leidde, vertrok in 2019 al bij het bedrijf. Na het vertrek van zijn opvolger Evans Hankey vorig jaar, nam Andre de leiding over. Drie andere ervaren topontwerpers verlieten vorig jaar ook het bedrijf en meerdere oudgediende ontwerpers van Apple hebben aangegeven van plan te zijn om in de nabije toekomst te vertrekken.
Met het vertrek van Andre komt een einde aan het tijdperk van het topteam van ontwerpers, dat aan het roer stond van de succesvolste producten van Apple. De groep speelde ook een centrale rol bij de creatie van de laatste twee producten van het bedrijf, de Apple Watch en Vision Pro.
Onvrede
Na het vertrek van Ive in 2019 begon de uittocht bij het ontwerpteam, mede door onvrede over bezuinigingsmaatregelen bij Apple. Veel ontwerpers stapten over naar LoveFrom, een door Ive opgericht ontwerpbedrijf dat tot twee jaar geleden samenwerkte met Apple. Sindsdien is het ontwerpteam aangevuld met mensen van buitenaf.
Het ontwerpteam van Apple is belast met het bedenken van het uiterlijk, de tastbaarheid, de software en het ontwikkelen van nieuwe functies voor de apparaten. Dat omvat kleine details zoals het geluid van beltonen en alarmen van een iPhone.
Meer uit Financieel
GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in zijn jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
38 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
3 uur geleden