
Apple ziet omzet stijgen, geholpen door hogere verkoop iPads
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse technologieconcern Apple heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald dan een jaar eerder, ondanks zwakte bij de verkoop van iPhones in China. Daar stond tegenover dat meer werd verdiend met de verkoop van iPads en de diensten van het bedrijf.
Volgens Apple bedroeg de omzet in het derde kwartaal van het gebroken boekjaar 85,8 miljard dollar. Dat is 5 procent meer dan een jaar eerder. Er werd een nettowinst behaald van 21,4 miljard dollar, tegen 19,9 miljard dollar een jaar terug. Het in het Californische Cupertino gevestigde concern zegt dat daarmee recordresultaten werden geboekt voor zijn derde kwartaal.
Apple heeft in China te maken met felle concurrentie van Chinese smartphonemerken zoals Huawei en het verbod op het gebruik van iPhones bij Chinese overheidsinstellingen en staatsbedrijven. Om de Chinese verkoop van iPhones te stimuleren, is Apple met flinke prijsverlagingen gekomen.
iPads
Maar de verkoop van iPads ging flink omhoog, geholpen door nieuwe modellen. Naar verwachting zal Apple in september weer met nieuwe iPhones naar buiten komen.
Apple is ook bezig met toepassingen rond kunstmatige intelligentie. Zo werd in juni een samenwerking aangekondigd met OpenAI, waarbij Apple-gebruikers toegang krijgen tot ChatGPT via de digitale assistent Siri. Dat moet later dit jaar mogelijk worden bij het nieuwe besturingssysteem iOS 18 van Apple.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse kledingconcern Hennes & Mauritz (H&M) heeft afgelopen kwartaal geprofiteerd van kostenverlagingen en een sterke vraag naar zijn dames- en sportcollecties.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De website van de Consumentenbond lag donderdag tijdelijk plat, door de grote drukte van mensen die zich willen aanmelden voor de massaclaim tegen Booking.com. Dat bevestigde een woordvoerster na berichtgeving door verschillende media. Inmiddels is de website wel weer bereikbaar.
44 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell stond donderdag bij de stijgers op de Amsterdamse beurs. Het olie- en gasconcern verklaarde geen bod op zijn Britse branchegenoot BP te overwegen en geen gesprekken met BP te hebben gevoerd over een mogelijke overname. Shell reageerde daarmee op berichtgeving van zakenkrant The Wall Street Journal dat het in onderhandeling zou zijn over een overname van BP.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mobiele klanten van telecomprovider Odido zijn weer online, na de grote landelijke storingen met bellen en mobiel internetten op woensdag. Dat meldt een woordvoerder van Odido. Een kleine groep klanten had nog last van de storingen, maar dat is nu dus voorbij.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederlandse beleggers zijn in de afgelopen zes maanden negatiever geworden over beleggen in de Verenigde Staten, meldt RaboResearch op basis van een enquête onder 1868 beleggers. De Amerikaanse president Donald Trump wordt door een grote meerderheid van de beleggers genoemd als reden voor hun negatievere blik op de VS.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse invoerheffingen op auto's zijn voor Japan onaanvaardbaar, stelt Ryosei Akazawa, de belangrijkste handelsgezant van het land. Volgens hem hebben Japanse bedrijven inmiddels meer dan 60 miljard dollar geïnvesteerd in de Verenigde Staten en 2,3 miljoen lokale banen gecreëerd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Consumentenbond begint samen met de stichting Consumenten Competition Claims (CCC) een claimprocedure tegen Booking.com om kunstmatig hoge hotelprijzen. De bekende hotelboekingsite heeft volgens de organisaties jarenlang concurrentieregels geschonden, en daarom zou een vergoeding voor consumenten op zijn plaats zijn.
3 uur geleden