Apple zegt extra betaalmogelijkheden voor datingapps toe
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple staat het makers van datingapps in de Nederlandse App Store toe om andere betaalsystemen te gebruiken dan alleen dat van de iPhonemaker zelf. Het techbedrijf heeft dat laten weten aan ontwikkelaars. Daarmee voldoet Apple aan een uitspraak van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) die die wijziging had opgelegd.
Met de nieuwe betaalsystemen ontlopen de datingapps de commissie van tussen de 15 en 30 procent die ze over iedere betaling aan Apple af moeten staan. Apple benadrukt echter dat het eigen betalingssysteem van het Amerikaanse bedrijf ook nog gebruikt kan worden en gebruikers van Apple-apparaten voordelen biedt. Zo kunnen zij gemakkelijker geld terugvragen, hun abonnementen beheren en hun betalingsgeschiedenis terugvinden.
Dat Apple voldoet aan de uitspraak van de ACM, betekent niet dat het techconcern zich er ook bij neerlegt. Apple is in beroep gegaan tegen de uitspraak "omdat we niet geloven dat die in het belang is van onze gebruikers". "We maken ons zorgen dat deze wijzigingen de gebruikerservaring kunnen verslechteren en nieuwe bedreigingen voor de veiligheid van de privacy en data van gebruikers kunnen betekenen.
Apple had van de ACM tot zaterdag de tijd gekregen om aan de uitspraak te voldoen. Anders kon de toezichthouder boetes tot 50 miljoen euro opleggen. De ACM laat weten kennis te hebben genomen van het wijzigen van de Apple-voorwaarden. "We kijken de komende tijd of ze zich aan onze uitspraak houden", aldus een woordvoerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
5 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
6 uur geleden