Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zegt extra betaalmogelijkheden voor datingapps toe

Apple zegt extra betaalmogelijkheden voor datingapps toe

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple staat het makers van datingapps in de Nederlandse App Store toe om andere betaalsystemen te gebruiken dan alleen dat van de iPhonemaker zelf. Het techbedrijf heeft dat laten weten aan ontwikkelaars. Daarmee voldoet Apple aan een uitspraak van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) die die wijziging had opgelegd.

Met de nieuwe betaalsystemen ontlopen de datingapps de commissie van tussen de 15 en 30 procent die ze over iedere betaling aan Apple af moeten staan. Apple benadrukt echter dat het eigen betalingssysteem van het Amerikaanse bedrijf ook nog gebruikt kan worden en gebruikers van Apple-apparaten voordelen biedt. Zo kunnen zij gemakkelijker geld terugvragen, hun abonnementen beheren en hun betalingsgeschiedenis terugvinden.

Dat Apple voldoet aan de uitspraak van de ACM, betekent niet dat het techconcern zich er ook bij neerlegt. Apple is in beroep gegaan tegen de uitspraak "omdat we niet geloven dat die in het belang is van onze gebruikers". "We maken ons zorgen dat deze wijzigingen de gebruikerservaring kunnen verslechteren en nieuwe bedreigingen voor de veiligheid van de privacy en data van gebruikers kunnen betekenen.

Apple had van de ACM tot zaterdag de tijd gekregen om aan de uitspraak te voldoen. Anders kon de toezichthouder boetes tot 50 miljoen euro opleggen. De ACM laat weten kennis te hebben genomen van het wijzigen van de Apple-voorwaarden. "We kijken de komende tijd of ze zich aan onze uitspraak houden", aldus een woordvoerder.

Meer uit Financieel

AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

2 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia licht hoger op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".

4 uur geleden
AWVN voorziet 'vervelende situaties' bij loontransparantie

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.

4 uur geleden
Air France en Airbus schuldig aan dood door schuld na crash 2009

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.

5 uur geleden
Stellantis schuift Opel naar de achtergrond in nieuwe strategie

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.

5 uur geleden
Meer klanten voor GAMMA en Karwei stuwen omzet en winst

LEUSDEN (ANP) - Klussers hebben meer uitgegeven bij GAMMA en Karwei. Dat meldt Intergamma, het moederbedrijf van de beide bouwmarkten. De doe-het-zelfketens profiteerden van meer klanten in de winkels, die volgens Intergamma kwamen voor persoonlijk advies en voor inspiratie.

6 uur geleden