Apple zakt op Wall Street na rapport over smartphoneverkoop China
NEW YORK (ANP) - Apple behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Marktonderzoeker Canalys meldde dat het techconcern in 2024 niet langer de grootste smartphoneverkoper in China was. Apple is op die belangrijke markt ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Op Wall Street daalde het aandeel van Apple 4 procent.
Apple verscheepte volgens Canalys afgelopen jaar 42,9 miljoen smartphones naar China, vooral toestellen van de iPhone 16 die het techconcern in september lanceerde. Dat is 17 procent minder dan in 2023. Canalys wijt dit aan toegenomen concurrentie van Chinese merken. Vivo en Huawei kregen vorig jaar volgens de marktonderzoeker een groter aandeel in China dan Apple, respectievelijk 17 en 16 procent. Het marktaandeel van Apple daalde naar 15 procent.
De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 43.153,13 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent op 5937,34 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent naar 19.338,29 punten. Woensdag gingen de indices nog flink omhoog. Beleggers reageerden toen opgelucht op nieuwe inflatiecijfers, die de verwachting verhoogden dat de Federal Reserve de rente verder kan verlagen.
Target
UnitedHealth verloor 6 procent. De grote zorgverzekeraar kwam met kwartaalresultaten, ruim een maand nadat de topman van het onderdeel UnitedHealthCare werd vermoord. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.
Target verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. De warenhuisketen verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Maar beleggers maken zich zorgen dat kortingen en promotieacties mogelijk de winstgevendheid hebben geschaad. Target daalde 1 procent.
Chips
De Taiwanese chipproducent TSMC, die ook een notering in New York heeft, steeg bijna 4 procent. De cijfers van het bedrijf dat chips maakt voor onder andere Nvidia en Apple, werden goed ontvangen door beleggers. TSMC boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal.
Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en klom 4 procent. Bank of America zakte 1 procent, ondanks dat de op een na grootste bank van de Verenigde Staten afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht. Eerder deze week kwamen ook branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan Chase, Citigroup en Goldman Sachs met resultaten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Socialemediaplatform Meta is het nog altijd "fundamenteel oneens" met de aanpassingen die Facebook en Instagram van de Nederlandse rechter moesten ondergaan. Tegen dat besluit van oktober stelde het concern direct hoger beroep in, maar vlak voor de behandeling trok Meta de belangrijkste bezwaren in. Tijdens die zitting bleek maandag dat het bedrijf op andere manieren de gedwongen aanpassingen wil aanvechten.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Aandelenhandelaren op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan bij het begin van de nieuwe drukke beursweek. Naast de geopolitieke spanningen kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank op woensdag. In Amsterdam komen onder meer chipmachinemaker ASML en bank ING met resultaten. Ook openen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Apple, Tesla en Meta Platforms de boeken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - WhatsApp komt onder strengere controle van de EU te staan. De Europese Commissie heeft de openbare kanalenfunctie van de berichtendienst toegevoegd aan een lijst van socialemedia die vanwege hun grootte moeten voldoen aan strengere regels. Die gelden niet voor privéchats, maar alleen voor WhatsApp-kanalen. Dat zijn de openbare chats waar beheerders eenzijdig berichten, foto's en video's kunnen delen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger begonnen. Beleggers deden het wel rustig aan en letten vooral op de Federal Reserve. De centrale bank begint dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Het is de eerste vergadering dit jaar. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de leenkosten in de grootste economie ter wereld onveranderd zal laten. Dat besluit zal naar verwachting leiden tot kritiek van president Donald Trump, die juist lagere rentetarieven wil voor Amerikanen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat dinsdag het vliegverkeer naar de Saudische steden Dammam en Riyadh. De luchtvaartmaatschappij annuleerde dit weekend veel vluchten naar steden in het Midden-Oosten. Vanwege de "geopolitieke situatie" besloten KLM en andere maatschappijen het luchtruim te mijden.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.
5 uur geleden