Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zakt op Wall Street na rapport over smartphoneverkoop China

Apple zakt op Wall Street na rapport over smartphoneverkoop China

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Marktonderzoeker Canalys meldde dat het techconcern in 2024 niet langer de grootste smartphoneverkoper in China was. Apple is op die belangrijke markt ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Op Wall Street daalde het aandeel van Apple 4 procent.

Apple verscheepte volgens Canalys afgelopen jaar 42,9 miljoen smartphones naar China, vooral toestellen van de iPhone 16 die het techconcern in september lanceerde. Dat is 17 procent minder dan in 2023. Canalys wijt dit aan toegenomen concurrentie van Chinese merken. Vivo en Huawei kregen vorig jaar volgens de marktonderzoeker een groter aandeel in China dan Apple, respectievelijk 17 en 16 procent. Het marktaandeel van Apple daalde naar 15 procent.

De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 43.153,13 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent op 5937,34 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent naar 19.338,29 punten. Woensdag gingen de indices nog flink omhoog. Beleggers reageerden toen opgelucht op nieuwe inflatiecijfers, die de verwachting verhoogden dat de Federal Reserve de rente verder kan verlagen.

Target

UnitedHealth verloor 6 procent. De grote zorgverzekeraar kwam met kwartaalresultaten, ruim een maand nadat de topman van het onderdeel UnitedHealthCare werd vermoord. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.

Target verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. De warenhuisketen verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Maar beleggers maken zich zorgen dat kortingen en promotieacties mogelijk de winstgevendheid hebben geschaad. Target daalde 1 procent.

Chips

De Taiwanese chipproducent TSMC, die ook een notering in New York heeft, steeg bijna 4 procent. De cijfers van het bedrijf dat chips maakt voor onder andere Nvidia en Apple, werden goed ontvangen door beleggers. TSMC boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal.

Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en klom 4 procent. Bank of America zakte 1 procent, ondanks dat de op een na grootste bank van de Verenigde Staten afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht. Eerder deze week kwamen ook branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan Chase, Citigroup en Goldman Sachs met resultaten.

Meer uit Financieel

Tesla verliest op Wall Street na publicatie prognoses analisten

NEW YORK (ANP) - Tesla hoorde dinsdag bij de verliezers op de beurzen in New York na publicatie van de verkoopprognoses van analisten. Daaruit kwam naar voren dat de leveringen in de laatste maanden van dit jaar volgens de kenners mogelijk lager uitpakken dan veel beleggers voorzien. Het aandeel zakte op de een na laatste handelsdag van het jaar ruim 1 procent.

4 uur geleden
Labubu's mogelijk slechts tijdelijke hype, vrezen beleggers

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De populariteit van Labubu-knuffels lijkt over zijn hoogtepunt heen, vrezen beleggers. De Chinese speelgoedfabrikant Pop Mart, de maker van de kleine pluchen monsters met puntige oren en gekartelde tanden, is op de beurs in Hongkong sinds augustus al zo'n 44 procent gezakt. Daardoor is omgerekend meer dan 20 miljard euro aan beurswaarde weggevaagd.

6 uur geleden
China wil dat chipfabrikanten uitbreiden met Chinese apparatuur

BEIJING (ANP/RTR) - China eist van chipfabrikanten dat ze minstens 50 procent in China geproduceerde apparatuur gebruiken als ze hun productiecapaciteit in het land willen uitbreiden. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een van de grootste maatregelen tot nu toe van de regering in Beijing om de afhankelijkheid van buitenlandse technologie te verminderen.

6 uur geleden
Italiaanse regering ook akkoord met productie alcoholvrije wijn

ROME (ANP/DPA/BELGA) - De Italiaanse regering heeft na jaren van weerstand de productie van alcoholvrije wijn goedgekeurd. Daarvoor hebben de ministeries van Financiën en Landbouw een decreet ondertekend, een definitieve goedkeuring waar de Italiaanse wijnindustrie lang op heeft gewacht.

6 uur geleden
Hoofdindex beurs Amsterdam stevent af op jaarwinst rond 8 procent

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam lijkt af te stevenen op een jaarwinst rond de 8 procent. Dinsdag, op de een na laatste handelsdag van het jaar, ging de hoofdgraadmeter aan het Damrak met een dagwinst van 0,5 procent de handel uit. Daarmee deden beleggers het rustig aan, na een onstuimig beursjaar.

8 uur geleden
Eurostar start dienstregeling weer op na heropening Kanaaltunnel

LONDEN (ANP) - Eurostar start de dienstregeling van de treinen van en naar Londen weer op, meldt het bedrijf. Eerder dinsdag schrapte Eurostar alle treinritten van en naar Londen tot nader order vanwege problemen met de bovenleiding in de Kanaaltunnel. Inmiddels is de tunnel weer deels open.

9 uur geleden
Asscher en Heerts beginnen zoektocht naar nieuw FNV-bestuur

UTRECHT (ANP) - Lodewijk Asscher en Ton Heerts hebben dinsdag de zoektocht in gang gezet naar een nieuw bestuur voor vakbond FNV. "We zoeken mensen die samen met de leden de vakbond weer stevig aan tafel brengen, aan de cao-tafel, op de werkvloer en in politiek Den Haag", zegt Asscher, een van de twee tijdelijke toezichthouders bij de vakbond.

9 uur geleden