Apple zakt op Wall Street na rapport over smartphoneverkoop China
NEW YORK (ANP) - Apple behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Marktonderzoeker Canalys meldde dat het techconcern in 2024 niet langer de grootste smartphoneverkoper in China was. Apple is op die belangrijke markt ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Op Wall Street daalde het aandeel van Apple 4 procent.
Apple verscheepte volgens Canalys afgelopen jaar 42,9 miljoen smartphones naar China, vooral toestellen van de iPhone 16 die het techconcern in september lanceerde. Dat is 17 procent minder dan in 2023. Canalys wijt dit aan toegenomen concurrentie van Chinese merken. Vivo en Huawei kregen vorig jaar volgens de marktonderzoeker een groter aandeel in China dan Apple, respectievelijk 17 en 16 procent. Het marktaandeel van Apple daalde naar 15 procent.
De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 43.153,13 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent op 5937,34 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent naar 19.338,29 punten. Woensdag gingen de indices nog flink omhoog. Beleggers reageerden toen opgelucht op nieuwe inflatiecijfers, die de verwachting verhoogden dat de Federal Reserve de rente verder kan verlagen.
Target
UnitedHealth verloor 6 procent. De grote zorgverzekeraar kwam met kwartaalresultaten, ruim een maand nadat de topman van het onderdeel UnitedHealthCare werd vermoord. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.
Target verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. De warenhuisketen verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Maar beleggers maken zich zorgen dat kortingen en promotieacties mogelijk de winstgevendheid hebben geschaad. Target daalde 1 procent.
Chips
De Taiwanese chipproducent TSMC, die ook een notering in New York heeft, steeg bijna 4 procent. De cijfers van het bedrijf dat chips maakt voor onder andere Nvidia en Apple, werden goed ontvangen door beleggers. TSMC boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal.
Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en klom 4 procent. Bank of America zakte 1 procent, ondanks dat de op een na grootste bank van de Verenigde Staten afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht. Eerder deze week kwamen ook branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan Chase, Citigroup en Goldman Sachs met resultaten.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.
10 uur geleden