Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zakt op Wall Street na rapport over smartphoneverkoop China

Apple zakt op Wall Street na rapport over smartphoneverkoop China

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Marktonderzoeker Canalys meldde dat het techconcern in 2024 niet langer de grootste smartphoneverkoper in China was. Apple is op die belangrijke markt ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Op Wall Street daalde het aandeel van Apple 4 procent.

Apple verscheepte volgens Canalys afgelopen jaar 42,9 miljoen smartphones naar China, vooral toestellen van de iPhone 16 die het techconcern in september lanceerde. Dat is 17 procent minder dan in 2023. Canalys wijt dit aan toegenomen concurrentie van Chinese merken. Vivo en Huawei kregen vorig jaar volgens de marktonderzoeker een groter aandeel in China dan Apple, respectievelijk 17 en 16 procent. Het marktaandeel van Apple daalde naar 15 procent.

De Dow-Jonesindex daalde 0,2 procent tot 43.153,13 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent op 5937,34 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent naar 19.338,29 punten. Woensdag gingen de indices nog flink omhoog. Beleggers reageerden toen opgelucht op nieuwe inflatiecijfers, die de verwachting verhoogden dat de Federal Reserve de rente verder kan verlagen.

Target

UnitedHealth verloor 6 procent. De grote zorgverzekeraar kwam met kwartaalresultaten, ruim een maand nadat de topman van het onderdeel UnitedHealthCare werd vermoord. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen.

Target verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. De warenhuisketen verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Maar beleggers maken zich zorgen dat kortingen en promotieacties mogelijk de winstgevendheid hebben geschaad. Target daalde 1 procent.

Chips

De Taiwanese chipproducent TSMC, die ook een notering in New York heeft, steeg bijna 4 procent. De cijfers van het bedrijf dat chips maakt voor onder andere Nvidia en Apple, werden goed ontvangen door beleggers. TSMC boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal.

Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en klom 4 procent. Bank of America zakte 1 procent, ondanks dat de op een na grootste bank van de Verenigde Staten afgelopen kwartaal meer winst boekte dan verwacht. Eerder deze week kwamen ook branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan Chase, Citigroup en Goldman Sachs met resultaten.

Meer uit Financieel

China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

26 minuten geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

28 minuten geleden
Studie: verhuurversoepeling remt verkoop huurwoningen nauwelijks

DEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.

33 minuten geleden
Duitse industrie schrapt groeiverwachting, nu stagnatie in 2026

HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.

1 uur geleden
Veel interesse voor failliete onlinewoonwinkel FonQ

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.

1 uur geleden
Nederlandse CO2-uitstoot gestegen door toename in energiesector

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse uitstoot van CO2 is in 2025 met 2,3 procent gestegen tot 72 megaton. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) in zijn jaarverslag. Volgens de NEa kwam die stijging vooral doordat de energiesector meer uitstootte omdat meer elektriciteit werd geproduceerd voor export naar het buitenland.

2 uur geleden
FT: Zweden beschuldigt Rusland van manipuleren cijfers economie

STOCKHOLM (ANP) - Rusland manipuleert systematisch economische gegevens om de westerse bondgenoten van Oekraïne te misleiden. Zo willen de Russen hen laten geloven dat hun economie de druk van oorlogsuitgaven en westerse sancties kan doorstaan. Dat heeft Thomas Nilsson, het hoofd van de Zweedse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst, gezegd in een interview met de Financial Times.

2 uur geleden