Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple zakt op Wall Street door zorgen over iPhone

Apple zakt op Wall Street door zorgen over iPhone

NEW YORK (ANP) - Apple stond donderdag onder druk op de aandelenbeurzen in New York na berichten dat het technologieconcern kampt met een afnemende vraag naar iPhones. Beleggers hielden verder de ontwikkelingen rond Omikron in de gaten. De nieuwe coronavirusvariant is inmiddels ook in de Verenigde Staten opgedoken. Daardoor gingen de graadmeters op Wall Street woensdag nog stevig omlaag.

Apple zakte 3,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg valt de vraag naar de in september uitgebrachte iPhone 13 tegen. Apple stelde de productie van de nieuwe smartphone dit jaar al met 10 miljoen stuks naar beneden bij wegens het gebrek aan onderdelen. Het concern zou zijn toeleveranciers inmiddels hebben gewaarschuwd dat het nu weer minder onderdelen nodig heeft.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent hoger op 34.158 punten. De brede S&P 500 was vlak op 4514 punten en technologiebeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 15.224 punten.

Amerikaanse arbeidsmarkt

Ook was er nieuws over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de VS viel afgelopen week lager uit dan verwacht. Vrijdag staat het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid op het programma.

De luchtvaartaandelen, die woensdag zware klappen kregen na de ontdekking van de Omikron-variant op Amerikaanse bodem, toonden wat herstel. De luchtvaartmaatschappijen Delta Air Lines, United Airlines en American Airlines dikten tot 1,4 procent aan. Vliegtuigbouwer Boeing won 3,5 procent. Volgens berichten is China een stapje dichter bij het weer toestaan van vluchten met de 737 MAX, het toestel dat na twee vliegrampen lang aan de grond moest blijven.

Snowflake

Snowflake maakte een koerssprong van bijna 13 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van het cloud-databedrijf. General Motors (GM) klom bijna 3 procent. De autobouwer schroefde tijdens een beleggersbijeenkomst zijn winstverwachtingen voor dit jaar op.

Op de oliemarkt ging de aandacht uit naar de vergadering van oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland. De olielanden zetten naar verluidt door met de productieverhoging in januari ondanks de onzekerheid over Omikron. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,5 procent minder op 63,87 dollar en Brentolie werd 2,5 procent goedkoper op 67,25 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Netwerkproblemen Odido in omgeving Gouda/Zoetermeer voorbij

GOUDA (ANP) - De netwerkproblemen waarmee Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer sinds zaterdagochtend kampten, zijn verholpen. Dat laat een woordvoerder van de telecomprovider weten. De storing had te maken met de problemen van vrijdag bij Odido, toen landelijk duizenden storingsmeldingen werden gedaan.

3 uur geleden
Turkije begint met levering Azerbeidzjaans gas aan Syrië

ISTANBUL (ANP/DPA/AFP) - Turkije is zaterdag begonnen met de levering van aardgas uit Azerbeidzjan aan buurland Syrië. De infrastructuur in Syrië is zwaar beschadigd door de jarenlange burgeroorlog en met de leveringen moet worden voorzien in de energiebehoefte van het land, melden Turkse staatsmedia.

4 uur geleden
Weer netwerkproblemen bij Odido, bedrijf kijkt naar compensatie

GOUDA (ANP) - Odido-klanten in de omgeving van Gouda en Zoetermeer kunnen zaterdag problemen ervaren op het netwerk van de telecomprovider. Dat is "een staartje" van de problemen waar het bedrijf vrijdag mee kampte, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Krant: Kering praat met Qatar over verkoop Milanees pand

MILAAN (ANP/RTR) - Kering, het moederbedrijf van onder meer het luxe Italiaanse modemerk Gucci, voert gesprekken met Qatar over de verkoop van een gebouw in een populaire winkelstraat in Milaan. Dat schrijft de Italiaanse krant Corriere della Sera, die stelt dat de onderhandelingen worden gevoerd met een lid van de Qatarese koninklijke familie.

5 uur geleden
IKEA in Delft dicht door stroomstoring

DELFT (ANP) - De IKEA in Delft is zaterdagochtend dicht door een stroomstoring bij netbeheerder Stedin. Buiten de winkel heeft zich een rij klanten gevormd, laat een woordvoerster van de Zweedse woonwarenhuisketen weten. Naar verwachting is de storing bij de netbeheerder binnen enkele uren opgelost en dan kan de winkel weer open.

7 uur geleden
Duitse groep klaagt budgetmaatschappijen aan om kosten handbagage

BERLIJN (ANP/DPA) - Een Duitse consumentenorganisatie heeft juridische stappen ondernomen tegen verschillende budgetluchtvaartmaatschappijen, zoals Ryanair en EasyJet. De organisatie stelt dat de airlines onterecht kosten vragen voor het meenemen van handbagage op een vlucht.

9 uur geleden
Fed-bestuurder stapt op, Trump kan nieuw lid benoemen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Federal Reserve-bestuurder Adriana Kugler stapt op. Dat heeft de Amerikaanse centrale bank vrijdagavond bekendgemaakt. Daarmee komt eerder dan verwacht een mogelijkheid voor president Donald Trump om een nieuwe beleidsmaker aan te stellen die aansluit bij zijn visie op de rentetarieven.

10 uur geleden