Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple wint na kwartaalcijfers, banenrapport stuwt beurzen New York

Apple wint na kwartaalcijfers, banenrapport stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - Techbedrijf Apple heeft vrijdag aan beurswaarde gewonnen na goed ontvangen kwartaalresultaten. De omzetdaling als gevolg van mindere iPhone-verkopen was minder erg dan analisten hadden verwacht. Ook kondigde Apple aan om voor 110 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen, een beloning voor de aandeelhouders.

Het aandeel Apple sloot 6 procent hoger. Daarmee is het beurszwaargewicht ruim 2,8 biljoen dollar waard.

Optimisme had de overhand op Wall Street, dankzij nieuwe cijfers over de banenmarkt die de overheid publiceerde. Daaruit kwam naar voren dat de arbeidsmarkt in april in het traagste tempo van de afgelopen zes maanden was gegroeid. Dat vergroot volgens beleggers de kans op een renteverlaging door de Federal Reserve.

Cijfers van onderzoeksbureau ISM wezen ook op krimp in de dienstensector van de VS. Dat droeg verder bij aan het beeld van een afkoelende economie die renteverlagingen waarschijnlijker maakt.

De Dow-Jonesindex won 1,2 procent tot 38.675,68 dollar. De bredere S&P 500 steeg 1,3 procent tot 5127,79 dollar en de Nasdaq steeg 2 procent tot 16.156,33 dollar.

Amgen was een andere opvallende stijger. Het biotechnologiebedrijf verraste beleggers in positieve zin met zijn omzet- en winstcijfers. Ook gaat een onderzoek naar een nieuw afslankmiddel een nieuwe fase in. Het aandeel sprong bijna 12 procent omhoog.

Ook Booking Holdings maakte goede sier met zijn resultaten in het eerste kwartaal en won 3 procent. Het moederbedrijf van Booking.com verwerkte meer boekingen en hield daar ook meer geld aan over. De winst steeg hard. Branchegenoot Expedia stelde juist teleur met zijn prognoses voor dit boekjaar en verloor 15 procent.

De euro was 1,0767 dollar waard, tegen 1,0707 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent minder op 78,12 dollar. Brentolie werd 0,9 procent goedkoper, op 82,93 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Tesla keuren megabeloning Musk goed

AUSTIN (ANP) - Aandeelhouders van Tesla hebben de megabeloning voor topman Elon Musk goedgekeurd. Tijdens de aandeelhoudersvergadering van de elektrische autofabrikant op het hoofdkantoor in Austin in de staat Texas stemde ruim 75 procent van de aanwezigen in met de beloning in aandelen met een waarde tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het gaat waarschijnlijk om het grootste beloningsvoorstel voor een topbestuurder van een bedrijf ooit.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street, eigenaar Snapchat wint na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten, waarbij vooral de techfondsen werden geraakt door hernieuwde zorgen bij beleggers over de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven en de enorme investeringen in AI. Snap, het moederbedrijf van het populaire socialemediaplatform Snapchat, deed het juist wel goed op Wall Street dankzij positief ontvangen resultaten.

4 uur geleden
Detailhandel VS verwacht recorduitgaven in feestdagenperiode

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen gaan dit feestdagenseizoen met onder meer Black Friday en kerst naar verwachting meer dan 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar, in winkels uitgeven, wat een nieuw record zou betekenen. Dat verwacht de Amerikaanse detailhandelsorganisatie National Retail Federation (NRF).

4 uur geleden
Karremans: komende dagen weer levering chips van Nexperia

DEN HAAG (ANP) - De "komende dagen" zullen chips van Nexperia uit China weer bij klanten arriveren, verwacht demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken, VVD). Zijn collega David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) verwelkomt de aankondiging dat China de leveringen weer mogelijk zal maken, zegt hij op X.

5 uur geleden
Topman chipbedrijf Qualcomm: wereld onderschat hoe groot AI wordt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereld onderschat momenteel hoe groot kunstmatige intelligentie (AI) gaat worden. Dat heeft topman Cristiano Amon van de grote Amerikaanse chipproducent Qualcomm gezegd in een interview met persbureau Bloomberg. Hij vergeleek daarbij AI met de opkomst van het internet, dat volgens Amon ook veel groter is geworden dan mensen aanvankelijk dachten in de jaren 90.

6 uur geleden
Bondskanselier Merz: Duitse staalsector in 'existentiële crisis'

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De Duitse staalindustrie verkeert volgens bondskanselier Friedrich Merz in een "existentiële crisis" door onder meer felle concurrentie van goedkoop staal uit China, de Amerikaanse importheffingen en de zwakkere staalvraag door de malaise in de Europese auto-industrie. Dat zei Merz na afloop van een ontmoeting in Berlijn met topbestuurders uit de staalindustrie.

7 uur geleden
AEX-index sluit met verlies, Air France-KLM keldert na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met rode cijfers gesloten. Staalproducent ArcelorMittal was koploper in de hoofdindex met een plus van 2,4 procent dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. Bij de middelgrote fondsen op het Damrak was luchtvaartconcern Air France-KLM juist een opvallende daler met een koersval van bijna 15 procent na slecht ontvangen cijfers.

8 uur geleden