Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Apple wil rivalen meer ruimte geven op iPhone'

'Apple wil rivalen meer ruimte geven op iPhone'

CUPERTINO (ANP) - Apple overweegt concurrenten meer mogelijkheden te bieden op iPhones, iPads en de HomePod-luidspreker. Gebruikers zouden straks andere browsers en maildiensten moeten kunnen instellen als standaarddienst. Ze worden dan niet automatisch naar Safari en Mail geleid wanneer ze op een link klikken. Dat biedt kansen voor bijvoorbeeld Chrome, Gmail en Outlook.

Persbureau Bloomberg schrijft over de overwegingen van Apple, op basis van bronnen rond het bedrijf. Apple zou gebruikers ook de mogelijkheid willen geven om Spotify rechtstreeks op hun HomePod te zetten. Dat kan nu niet en daarom heeft Spotify bij de Europese Commissie een klacht ingediend tegen Apple.

Wie een iPad of een iPhone koopt, krijgt daar van Apple 38 apps bij die vooraf al zijn ingesteld, zoals Safari, Maps, Messages en Mail.

Meer uit Financieel

Duitse regering schrapt bouw fregatten, koopt acht bij concurrent

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.

23 minuten geleden
Oman wijst tijdelijke vaarroutes aan in Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.

31 minuten geleden
FT: Duitse regering wil bouw fregatten Damen helemaal schrappen

LONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.

1 uur geleden
Frans-Duits defensiebedrijf KNDS kondigt beursgang aan

PARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.

1 uur geleden
AEX opent iets hoger na flinke koersval dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.

3 uur geleden
Verkoopgolf techaandelen houdt aan op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.

13 uur geleden
Sjoerdsma hekelt plannen VS voor nieuwe exportbeperkingen ASML

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.

14 uur geleden