Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple wil nieuwe iPhones op 7 september onthullen

Apple wil nieuwe iPhones op 7 september onthullen

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Apple zal naar verwachting op 7 september zijn nieuwe iPhone 14-lijn onthullen. De maker van de gewilde smartphones doet dat traditiegetrouw met een speciaal event.

Apple is zeer afhankelijk van de iPhones. De apparaten zijn doorgaans goed voor de helft van de omzet van het bedrijf. Naast de iPhones, een gewild cadeau voor veel mensen tijdens de feestdagen aan het einde van het jaar, zal Apple ook nieuwe Macs, iPads en Apple Watch-modellen onthullen.

De updates van de Apple-apparaten komen op een moeilijk moment voor de sector. De verkoop van bijvoorbeeld smartphones zakt wat in nu consumenten de gevolgen van de hoge inflatie steeds meer beginnen te voelen. Dat maakt ze voorzichtiger met het doen van grote uitgaven. Evengoed lijkt Apple beter in staat de problemen in de markt het hoofd te bieden dan veel van zijn concurrenten.

Productlancering

Doorgaans liggen de nieuwe iPhones ongeveer anderhalve week na de onthulling in de winkels. De verwachting is dat dit nu ook zo zal zijn. Verscheidene winkelmedewerkers hebben al te horen gekregen dat ze rekening moeten houden met een productlancering op 16 september.

Net als in de coronajaren lijkt Apple te kiezen voor een online-event. Verschillende onderdelen van de presentatie zouden al zijn opgenomen. De laatste onthulling van het bedrijf was in juni dit jaar. Toen kwam Apple met een reeks software-updates.

Meer uit Financieel

Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

6 minuten geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

18 minuten geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

22 minuten geleden
Ruim 300 vluchten op Britse vliegvelden geschrapt na storing

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Op Britse luchthavens zijn woensdag 327 vluchten geschrapt. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartanalysebedrijf Cirium. Deze komen bovenop de ruim 1700 vluchten die een dag eerder niet doorgingen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS).

35 minuten geleden
Topman Odido 'heel blij' dat hackers bij datalek geen geld kregen

UTRECHT (ANP) - De topman van Odido is "heel blij" dat het telecombedrijf niet heeft betaald om te voorkomen dat persoonlijke gegevens van klanten op het darkweb werden geplaatst. Søren Abildgaard sprak woensdag over het datalek bij Odido tijdens een congres van de branchevereniging voor de telecomindustrie NLconnect.

49 minuten geleden
Wall Street begint met verlies, olieprijs boven 100 dollar

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende stijging van de olieprijzen door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Zo kostte Brent, de olie uit het Midden-Oosten en Europa, voor het eerst sinds juli weer meer dan 100 dollar per vat. De gasprijs steeg tot het hoogste niveau in jaren.

1 uur geleden
Brussel wil innovatie bevorderen door regels gelijk te trekken

BRUSSEL (ANP) - Dezelfde regels voor innovatieve bedrijven in de EU zullen hen helpen verder door te groeien, zo staat in een wetgevingsvoorstel van de Europese Commissie. Nu is regelgeving rondom bijvoorbeeld investeringen in start-ups nog te versplinterd en anders in elke lidstaat. Brussel wil bepaalde regels gelijktrekken voor alle lidstaten.

2 uur geleden