
'Apple wil in 2024 elektrische auto gaan bouwen'
CUPERTINO (ANP) - Technologiegigant Apple is van plan om in 2024 te beginnen met de bouw van een elektrische auto, met gebruik van eigen batterijtechnologie. Dat zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.
Het project van Apple voor elektrische auto's heeft de naam 'Titan' en loopt al sinds 2014 toen een eerste ontwerp werd gemaakt. Het project wordt geleid door Doug Field, een veteraan van Apple die ook bij Tesla heeft gewerkt. Apple denkt nu dat voldoende vooruitgang is geboekt om elektrische auto's voor het grote publiek te gaan bouwen, aldus de ingewijden.
De Amerikaanse iPhonemaker wil gebruik gaan maken van een nieuw soort batterijen, met onder meer een langer bereik. Apple kan mogelijk wel de productie in handen laten van een autofabrikant en het is ook onduidelijk of er een Apple-automerk komt. Vanwege de coronacrisis kunnen de plannen vertraging gaan oplopen.
Het voertuig van Apple zou ook zelfstandig moeten kunnen rijden. Ook rivalen als Google-moederconcern Alphabet werken aan auto's die autonoom kunnen rijden. Kenners wijzen erop dat er veel voor nodig is om elektrische auto's winstgevend te kunnen gaan bouwen. Zo duurde het zeventien jaar voor Elon Musk om Tesla winstgevend te krijgen. Apple wilde geen commentaar geven tegen Reuters.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl, heeft in het eerste kwartaal minder bestellingen voor maaltijden ontvangen dan in dezelfde periode een jaar eerder. In alle regio's waar het bedrijf actief is, namen de bestellingen af. Het concern uit Amsterdam heeft al langer te maken met een krimp van de orders. Dat komt onder meer door hevige concurrentie. Ook zijn consumenten terughoudender met het bestellen van maaltijden.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten zijn woensdag flink hoger geopend, gesteund door geruststellende uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij gaf aan geen plannen te hebben om Fed-voorzitter Jerome Powell te ontslaan. De aanhoudende aanvallen van Trump op de voorzitter van de Amerikaanse centrale bank zorgden eerder voor grote onrust op de wereldwijde effectenmarkten. De beurshandel kreeg daarnaast steun van uitspraken van Trump, die aangaf niet van plan te zijn het "hard te spelen" in het lopende handelsconflict met China.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan "heel aardig" tegen China te zijn bij onderhandelingen over de importheffingen van de twee landen. De heffingen tegen China zullen volgens hem dalen als er een deal komt.
45 minuten geledenDUIVEN (ANP) - Chiptoeleverancier Besi heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer nieuwe orders binnengekregen. De opdrachten lieten zowel ten opzichte van het vierde kwartaal van vorig jaar als het eerste kwartaal van 2024 een stijging zien. De omzet en winst gingen in het afgelopen kwartaal wel omlaag, vooral door een afgenomen vraag vanuit de auto- en smartphonesector.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, met merken als Flexa en Sikkens, zegt grotendeels afgeschermd te zijn van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump omdat lokaal wordt geproduceerd en ingekocht. Wel kan het bedrijf naar eigen zeggen een impact voelen van een zwakkere consumentenvraag door de economische onzekerheid als gevolg van het handelsbeleid van Trump.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad heeft in het eerste kwartaal van dit jaar opnieuw lagere resultaten geboekt. Het bedrijf stelt bovendien dat de vooruitzichten voor de rest van het jaar beperkt zijn door "toenemende macro-economische onzekerheid". Randstad is "voorzichtig" en werkt met verschillende scenario's om de "wendbaarheid te verzekeren", meldt het concern bij de kwartaalcijfers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij niet van plan is Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan, ondanks zijn frustratie over het feit dat de centrale bank de rente niet sneller verlaagt. Trump noemt Powell om die reden graag "meneer Te Laat". Ook beschreef hij hem onlangs als een "grote loser".
5 uur geleden