Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple wil geen personeelsvoordelen voor vakbondsleden

Apple wil geen personeelsvoordelen voor vakbondsleden

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Apple weigert personeel in een winkel van het concern in de Verenigde Staten waar een vakbond actief is, bepaalde voordelen te geven die wel voor overige personeelsleden gelden. Het bedrijf heeft winkelpersoneel en andere medewerkers deze week laten weten dat het de vergoedingen voor externe cursussen en gezondheidszorg gaat verhogen, aldus bronnen tegen persbureau Bloomberg. Maar voor personeel van Apple in een filiaal in Towson, nabij Baltimore zou dit voordeel niet gelden.

Om de krapte op de arbeidsmarkt het hoofd te bieden wil Apple werknemers meer geld geven om cursussen te volgen. In sommige Amerikaanse staten krijgen werknemers toegang tot nieuwe gezondheidsvoordelen, aldus de bronnen. Het plan maakt deel uit van de inspanningen door Apple om werknemers te belonen, ook met het oog op de sterk gestegen inflatie. Apple zou het personeel in Towson te kennen hebben gegeven dat de voordelen pas aan bod komen in cao-gesprekken met vakbond.

Deze aanpak van Apple in de VS is niet uniek. Vaker is personeel van winkels waar een vakbond actief is, uitgesloten van nieuwe voordelen. Dit was bijvoorbeeld een belangrijk punt in het arbeidsconflict bij Starbucks, waar het afgelopen jaar personeel van ongeveer 250 cafés voor een vakbond hebben gestemd.

De maatregel van Apple kan werknemers in andere steden ervan weerhouden om een vakbond op te richten. Het bedrijf gaf tegen Bloomberg geen commentaar.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie stijgt met ruim 1 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in december 1,3 procent meer geproduceerd vergeleken met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In november was sprake van een kleinere productiestijging van 0,4 procent. In minder dan de helft van de branches groeide de productie in de laatste maand van 2025.

42 minuten geleden
Thuiswerken blijft populair ondanks strengere werkgevers

DEN HAAG (ANP) - Thuiswerken blijft onverminderd populair, ondanks eerdere signalen dat werkgevers de mogelijkheden voor medewerkers om enkele dagen per week vanuit huis in te loggen willen inperken. Dat komt naar voren uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
Ruim 78 miljoen passagiers via Nederlandse luchthavens in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 78 miljoen passagiers reisden vorig jaar van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal passagiers steeg bijna drie procent ten opzichte van 2024. Het blijft echter nog altijd ruim drie procent onder het niveau van het pre-coronajaar 2019.

1 uur geleden
Techaandelen stuwen Amerikaanse beurzen opnieuw omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.

9 uur geleden
Beleggers duiken massaal op Alphabet-obligaties om AI-plannen

MOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.

11 uur geleden
Spoorstaking in Spanje vroegtijdig beëindigd

MADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.

11 uur geleden
President Franse centrale bank treedt ruim voor einde termijn af

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.

13 uur geleden