Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple wil geen personeelsvoordelen voor vakbondsleden

Apple wil geen personeelsvoordelen voor vakbondsleden

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Apple weigert personeel in een winkel van het concern in de Verenigde Staten waar een vakbond actief is, bepaalde voordelen te geven die wel voor overige personeelsleden gelden. Het bedrijf heeft winkelpersoneel en andere medewerkers deze week laten weten dat het de vergoedingen voor externe cursussen en gezondheidszorg gaat verhogen, aldus bronnen tegen persbureau Bloomberg. Maar voor personeel van Apple in een filiaal in Towson, nabij Baltimore zou dit voordeel niet gelden.

Om de krapte op de arbeidsmarkt het hoofd te bieden wil Apple werknemers meer geld geven om cursussen te volgen. In sommige Amerikaanse staten krijgen werknemers toegang tot nieuwe gezondheidsvoordelen, aldus de bronnen. Het plan maakt deel uit van de inspanningen door Apple om werknemers te belonen, ook met het oog op de sterk gestegen inflatie. Apple zou het personeel in Towson te kennen hebben gegeven dat de voordelen pas aan bod komen in cao-gesprekken met vakbond.

Deze aanpak van Apple in de VS is niet uniek. Vaker is personeel van winkels waar een vakbond actief is, uitgesloten van nieuwe voordelen. Dit was bijvoorbeeld een belangrijk punt in het arbeidsconflict bij Starbucks, waar het afgelopen jaar personeel van ongeveer 250 cafés voor een vakbond hebben gestemd.

De maatregel van Apple kan werknemers in andere steden ervan weerhouden om een vakbond op te richten. Het bedrijf gaf tegen Bloomberg geen commentaar.

Meer uit Financieel

Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

7 uur geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

10 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

12 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

12 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

1 dag geleden