Apple wil geen personeelsvoordelen voor vakbondsleden
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Apple weigert personeel in een winkel van het concern in de Verenigde Staten waar een vakbond actief is, bepaalde voordelen te geven die wel voor overige personeelsleden gelden. Het bedrijf heeft winkelpersoneel en andere medewerkers deze week laten weten dat het de vergoedingen voor externe cursussen en gezondheidszorg gaat verhogen, aldus bronnen tegen persbureau Bloomberg. Maar voor personeel van Apple in een filiaal in Towson, nabij Baltimore zou dit voordeel niet gelden.
Om de krapte op de arbeidsmarkt het hoofd te bieden wil Apple werknemers meer geld geven om cursussen te volgen. In sommige Amerikaanse staten krijgen werknemers toegang tot nieuwe gezondheidsvoordelen, aldus de bronnen. Het plan maakt deel uit van de inspanningen door Apple om werknemers te belonen, ook met het oog op de sterk gestegen inflatie. Apple zou het personeel in Towson te kennen hebben gegeven dat de voordelen pas aan bod komen in cao-gesprekken met vakbond.
Deze aanpak van Apple in de VS is niet uniek. Vaker is personeel van winkels waar een vakbond actief is, uitgesloten van nieuwe voordelen. Dit was bijvoorbeeld een belangrijk punt in het arbeidsconflict bij Starbucks, waar het afgelopen jaar personeel van ongeveer 250 cafés voor een vakbond hebben gestemd.
De maatregel van Apple kan werknemers in andere steden ervan weerhouden om een vakbond op te richten. Het bedrijf gaf tegen Bloomberg geen commentaar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.
1 uur geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
5 uur geleden