Apple werkt aan robot voor werkzaamheden in huis
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Ingenieurs van Apple werken aan een robot voor in huis. Als het product aanslaat, moet robotica een van de grote geldverdieners worden voor het techconcern. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.
De ingenieurs doen onderzoek naar een mobiele robot die gebruikers overal in hun huis kan volgen. Het project bevindt zich nog in een beginstadium. Apple staat onder toenemende druk om nieuwe bronnen van inkomsten aan te boren. Het concern besloot in februari te stoppen met een project voor elektrische auto's. Apple werk ook aan de productie van 'mixed reality-brillen" waarin computerbeelden worden gecombineerd met de werkelijkheid, maar daar worden op korte termijn geen grote inkomsten van verwacht.
Met de grootschalige productie van robots zou Apple voet aan de grond kunnen krijgen bij consumenten thuis en profiteren van de razendsnelle ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie. Of deze markt ooit zal kunnen tippen aan de iPhone, die vorig jaar goed was voor meer dan de helft van de 384 miljard dollar omzet van Apple, is de grote vraag.
Apple is niet het eerste technologieconcern dat werkt aan een robot voor in huis. Amazon introduceerde in 2021 al een huishoudrobot onder de naam Astro, die te koop is voor 1600 euro, maar nog steeds slechts beperkt verkrijgbaar is. De populairste thuisrobot blijft de robotstofzuiger Roomba van iRobot, die meer dan twintig jaar geleden al zijn debuut maakte. Amazon wilde iRobot in 2022 overnemen, maar kreeg daarvoor geen toestemming van de Europese mededingingsautoriteiten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
16 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
16 uur geleden