Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple voegt apps van Chinese e-retailers toe aan Vision Pro

Apple voegt apps van Chinese e-retailers toe aan Vision Pro

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple gaat apps van de twee grootste e-retailers van China toevoegen aan het app-assortiment van de mixed-realitybril Vision Pro. Het gaat om Taobao van Alibaba en JD.com, waar techconcern Tencent een groot belang in heeft.

De 3500 dollar kostende Vision Pro is vanaf vrijdag 28 juni in de schappen van winkels in China, Japan en Singapore te vinden. De bril kwam in februari al in de Verenigde Staten uit, maar viel niet echt in de smaak. Naast de hoge prijs, is de missende ondersteuning voor en beschikbaarheid van apps daar een grote reden voor. Wie bijvoorbeeld een Netflix-film met de Vision Pro wil kijken moet via webbrowser Safari naar de website van Netflix, want een Vision Pro-app is er niet.

Met apps van de Chinese e-retailers hoopt Apple het tij in Azië te keren. Zo kunnen Vision Pro-gebruikers met de Taobao-app virtuele ritjes in de zelfrijdende auto's van Xiaomi maken en hun huis virtueel inrichten met de JD.com-app.

De Vision Pro is vanaf 28 juni ook in Australië, Canada, Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk beschikbaar voor 3999 euro. Wanneer de bril naar Nederland komt, is nog niet bekend.

Meer uit Financieel

Bloomberg: Apple spreekt regering over schikking mededingingszaak

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple praat met het Amerikaanse ministerie van Justitie over het schikken van een rechtszaak uit 2024 waarin het techbedrijf wordt beschuldigd van het overtreden van de mededingingswetgeving. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
AEX-index sluit weer onder de 1100 punten om AI-zorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten tot onder de 1100 punten. Donderdag bereikte de hoofdindex voor het eerst ooit een slotstand boven die grens, nadat de AEX een dag eerder al tussentijds dat aantal aantikte. Maar vrijdag zorgden onder meer de koersverliezen van de chipbedrijven voor een lagere slotstand.

3 uur geleden
Brussel wil regels over omvang banken in de EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de regels voor EU-banken herzien en standaardiseren. Het gaat onder meer om afspraken over de omvang van de banken in de EU, hun activiteiten en bedrijfsmodellen. "De banken in de Europese Unie zijn niet groot genoeg om te concurreren, zowel internationaal als intern", zei Eurocommissaris Maria Luís Albuquerque (Financiële diensten) vrijdag op een persconferentie.

4 uur geleden
Apple lost Nvidia af als waardevolste bedrijf ter wereld

NEW YORK (ANP) - Techconcern Apple heeft Nvidia ingehaald als waardevolste bedrijf ter wereld. Het Amerikaanse chipbedrijf was sinds bijna een jaar het meest waard op de beurs door de grote vraag naar toepassingen voor kunstmatige intelligentie, maar inmiddels kijken beleggers breder naar de toegevoegde waarde van AI. Nvidia verliest daardoor wat terrein.

4 uur geleden
CNV maakt zich grote zorgen om reorganisatie bij vervoerder Qbuzz

UTRECHT (ANP) - CNV maakt zich grote zorgen over ingrepen bij Qbuzz in het personeelsbestand. De vakbond meldt dat de vervoerder een afdeling in Groningen samenvoegt met een afdeling in Utrecht, waardoor ongeveer twintig mensen hun baan zouden kwijtraken. CNV vreest dat dit het begin is van een grote reorganisatie.

5 uur geleden
Franse kansspelautoriteit blokkeert toegang tot Polymarket

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse kansspelautoriteit heeft internetproviders opdracht gegeven de Amerikaanse site Polymarket te blokkeren. Op de site wordt door te wedden op bepaalde vermeende toekomstige gebeurtenissen met cryptocurrency gegokt. De Franse regering ziet dit als een illegale goksite en heeft al in 2024 bepaald dat er in Frankrijk geen financiële transacties mogen zijn via de site.

5 uur geleden
Netflix hard onderuit op Wall Street, ook chipbedrijven dalen

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de grote verliezers op de beurzen in New York. De grote streamingdienst zag de omzet en winst afgelopen kwartaal stijgen. Maar ondanks dat Netflix nog steeds meer abonnees heeft dan elke andere betaalde streamingdienst, is de omzetgroei vertraagd. Ook voor het huidige kwartaal rekent Netflix op een afnemende omzetgroei. De winstverwachting voor dit kwartaal viel ook tegen.

5 uur geleden