Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple versoepelt regels App Store voor ontwikkelaars

Apple versoepelt regels App Store voor ontwikkelaars

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple gaat de regels van zijn appstore versoepelen voor de meeste ontwikkelaars. Het techbedrijf gaat toestaan dat bedrijven zoals Netflix gebruikers via een link in de app een betaalde account kunnen laten aanmaken. Zo kunnen ontwikkelaars de hoge commissie omzeilen die Apple rekent.

De versoepeling gaat vanaf begin volgend jaar gelden. Het is onderdeel van een overeenkomst met de Japanse toezichthouder, maar wordt wereldwijd toegepast. De Japanse autoriteiten sluiten daarmee een onderzoek af naar de App Store dat vijf jaar heeft geduurd.

De nieuwe regels gelden niet voor ontwikkelaars van spellen voor de iPhone. Daarnaast blijft Apple het bedrijven verbieden om andere vormen van betalingen in hun apps op te nemen.

Apple beheert samen met Google het grootste gedeelte van de smartphones ter wereld met hun besturingssystemen. De bedrijven rekenen ontwikkelaars van apps doorgaans 30 procent commissie op verkopen in hun appstores.

Zuid-Korea heeft eerder deze week als eerste land een einde gemaakt aan de machtspositie van Apple en Google op het gebied van betalingen op hun mobiele platforms. Een bedrijf als Epic Games mag na invoering van een nieuwe wet klanten in een spel als Fortnite direct kosten in rekening brengen en daarmee Apple en Google omzeilen.

Er is al lang veel kritiek op Apple en Google vanwege de hoge commissies. De kwestie leidde tot een slepende rechtszaak tussen Apple en Epic Games, vooral bekend van schietspel Fortnite. Epic beschuldigt Apple van monopolistisch gedrag en machtsmisbruik.

Epic besloot vorig jaar een eigen betalingssysteem in zijn app op te nemen. Apple verbiedt dat in zijn gebruikersvoorwaarden en verwijderde de programma's van Epic daarom uit de App Store. Een Amerikaanse rechter buigt zich momenteel over die zaak.

Meer uit Financieel

Twee derde ondernemers ervaart personeelstekort, vooral in bouw

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de ondernemers heeft te maken met een tekort aan personeel. Vooral in het grootbedrijf en de bouwsector wordt relatief vaak een arbeidstekort ervaren. Ondernemers treffen maatregelen om hiermee om te gaan, zoals het verbeteren van arbeidsvoorwaarden of het verhogen van de productiviteit.

1 uur geleden
Trump: blokkade heffingen was politiek gemotiveerd en vreselijk

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag kritiek geuit op de uitspraak van een handelsrechtbank die zijn verregaande handelstarieven ongeldig verklaarde. Hij noemde het oordeel verkeerd en sprak de hoop uit dat het Hooggerechtshof de beslissing zou terugdraaien.

3 uur geleden
Reuters: Verenigde Naties overwegen 6900 banen te schrappen

NEW YORK (ANP) - Het secretariaat van de Verenigde Naties werkt aan het schrappen van ongeveer 6900 banen. Dat meldt Reuters op basis van een interne memo die het persbureau heeft ingezien. Het zou gaan om een inkrimping van 20 procent op een begroting van 3,7 miljard dollar.

8 uur geleden
Enthousiasme beleggers over blokkade tarieven van korte duur

NEW YORK (ANP/RTR) - Het enthousiasme op de aandelenmarkten over een blokkade van de importheffingen van president Donald Trump was donderdag van korte duur. Op de beursvloeren in Azië, Europa en New York was aanvankelijk sprake van duidelijke koerswinsten. Bij het slot van de handel op Wall Street was daar echter weinig meer van over, nadat een Amerikaans hof van beroep de woensdag bevolen blokkade van een groot deel van Trumps heffingen had opgeschort, nu er nog een beroepsprocedure loopt.

8 uur geleden
Amazon mag artikelen The New York Times gebruiken voor trainen AI

NEW YORK (ANP/AFP/BELGA) - Webwinkelconcern Amazon mag voortaan artikelen van The New York Times gebruiken voor het trainen van kunstmatige-intelligentiemodellen. De bekende Amerikaanse krant maakte dit donderdag bekend als haar eerste licentiedeal voor AI.

9 uur geleden
Washington dreigt met gang naar Hooggerechtshof om tariefblokkade

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat mogelijk al vrijdag het Hooggerechtshof vragen in te grijpen als een federaal hof van beroep niet onmiddellijk de uitspraak opschort waarin wordt gesteld dat de meeste importheffingen van de president onwettig zijn.

9 uur geleden
Amerikaans hof van beroep schort blokkade heffingen Trump op

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaans hof van beroep heeft donderdag de meest verstrekkende importheffingen van president Donald Trump weer van kracht verklaard. Dat gebeurde een dag nadat een handelsrechtbank had geoordeeld dat Trump zijn bevoegdheid had overschreden bij het opleggen van deze heffingen en een onmiddellijke blokkade ervan had bevolen.

9 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!