Apple verontschuldigt zich voor reclamespot nieuwste iPad Pro
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft zich verontschuldigd voor een reclamespotje voor de nieuwste iPad Pro, die dinsdag werd aangekondigd. In het filmpje suggereert Apple volgens critici elke vorm van creativiteit de grond in te drukken. Apple erkent "de plank te hebben misgeslagen", maar trekt de reclame niet in. Wel zou de spot niet meer op televisie komen.
In het filmpje staan tal van muziekinstrumenten en andere symbolen van menselijke creativiteit zoals verf en een camera onder een hydraulische pers. Ze worden langzaam samengeperst en uiteindelijk blijft er dan onder de pers een extra dunne iPad Pro over.
Op sociale media is veel op de reclame gereageerd. Mensen noemden de advertentie ongevoelig en smakeloos in een tijd waarin kunstmatige intelligentie (AI) sterk in opkomst is. Acteur Hugh Grant zei dat het spotje de "vernietiging van de menselijke ervaring" promoot.
Opmerkelijk
Apple wilde met de reclame juist heel wat anders benadrukken. "Ons doel is om altijd de talloze manieren te vieren waarop gebruikers zich uiten en hun ideeën tot leven brengen via de iPad. We hebben met deze video de plank misgeslagen en het spijt ons", heeft Tor Myhren, vicepresident marketingcommunicatie van het bedrijf, gezegd tegen het tijdschrift AdAge.
Volgens Apple-watchers is het opmerkelijk dat een groot bedrijf als Apple op deze manier terugkomt op een reclame. Dat gebeurt niet zo vaak. Maar Apple neemt verder geen stappen. De advertentie met de titel Crush is inmiddels meer dan een miljoen keer bekeken op het YouTube-kanaal van Apple. Topman Tim Cook heeft het filmpje tevens gedeeld op socialemediaplatform X, en daar is het spotje ook nog steeds te zien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames in Nederland nam vorig jaar met 30 procent toe tot ongeveer 658.000. Daarbij steeg het fraudebedrag met 22 procent tot 198 miljoen euro, maakte De Nederlandsche Bank (DNB) dinsdag bekend.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de rechtbank in Rotterdam gevraagd het platform Knaken Cryptohandel en de daaraan verbonden stichting failliet te verklaren. Het OM neemt deze stap na signalen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) over een "zeer zorgwekkende situatie" bij de aanbieder van cryptodiensten. Knaken heeft geen vergunning voor de handel in cryptomunten verkregen en is inmiddels gestopt met zijn activiteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen in de industrie zijn in mei 5,8 procent gestegen in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat hing voor een groot deel samen met de sterk gestegen olieprijzen, die vaak een grote invloed hebben op de industriële afzetprijzen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse industrie groeit dit jaar weer na drie jaar krimp, verwacht ING Research. Dat komt volgens de bank door de snel aantrekkende vraag naar chipmachines en door investeringen in defensie en infrastructuur.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten zijn de eerste handelsdag van de verkorte beursweek met flinke koerswinsten geëindigd. Beleggers voelden zich gesterkt door een onderbreking van de vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran. De handel verliep echter zeer grillig, waarbij de beursgraadmeters grote schommelingen lieten zien.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Gevoelige lijsten met onderdelen en leveranciers, evenals foto's van de nog niet aangekondigde iPhone 18 Pro-modellen van Apple, zijn op het dark web verschenen. De bestanden zijn geplaatst door de ransomwaregroep die eerder gegevens stal bij Tata Electronics, een Indiase toeleverancier van Apple. Dat bericht persbureau Reuters op basis van documenten en een bron die bekend is met de zaak.
11 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Reclame voor snelwisselende mode van Chinese webwinkels zoals Shein, Temu en AliExpress wordt binnenkort verboden in Frankrijk. Dat volgt op een stemming in de Senaat, die een wetsvoorstel aannam om deze als milieuschadelijk beschouwde praktijk terug te dringen.
11 uur geleden