Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple verliest op Wall Street na juridische tik om App Store

Apple verliest op Wall Street na juridische tik om App Store

NEW YORK (ANP) - Apple was vrijdag op de beurs in New York een opvallende verliezer. Het aandeel van de iPhone-producent ging in de verkoop na een voor het bedrijf nadelige uitspraak in de zaak tegen Epic Games, de maker van het populaire spel Fortnite. De rechter besliste dat Apple ontwikkelaars moet toestaan om aankopen te doen buiten de App Store van het bedrijf om. Dat raakt direct aan de inkomsten van het bedrijf. Mogelijk dat Apple ook nog schadevergoedingen moet gaan betalen.

Apple, dat het waardevolste bedrijf ter wereld is, verloor 3,3 procent aan beurswaarde. De verwachting is dat de onderneming tegen de uitspraak in beroep gaat. Deze kost het bedrijf mogelijk miljarden. Volgens analisten brengt de App Store meer dan 20 miljard dollar (17 miljard euro) per jaar binnen met een winstmarge van meer dan 75 procent.

De kwestie leidde ook tot winsten voor gamebedrijven en ontwikkelaars met een beursnotering. Epic-concurrent Zynga, bekend van onder andere FarmVille en Words with Friends, won dik 6 procent. Activision Blizzard en Electronic Arts wonnen 2 procent. Ook de in de VS genoteerde aandelen van het Franse Ubisoft Entertainment (plus 0,7 procent) kleurden groen, net als muziekstreamingdienst Spotify (plus 0,7 procent).

Apple

Het verlies van zwaargewicht Apple woog op de Nasdaq. De technologiegraadmeter verloor uiteindelijk 0,9 procent tot 15.114,49 punten. De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een verlies van 0,8 procent op 34.607,72 punten. De brede S&P 500 verloor ook 0,8 procent tot 4458,58 punten.

Supermarktketen Kroger verloor op zijn beurt 7,5 procent. Het concern voerde in het tweede kwartaal de omzet op en verhoogde de winstverwachtingen voor heel zijn boekjaar 2021. Het bedrijf profiteert van de aanhoudende trend van consumenten om thuis te eten. Dat het aandeel onderuit ging had te maken met de winstmarges die onder druk staan door problemen in de leveringsketen.

Hoge inflatie

Verder reageerden beleggers op cijfers over de producentenprijzen die in augustus fors opliepen. De stijging wijst uit dat de hoge inflatie in het land waarschijnlijk nog wel even zal aanhouden. Zeker nu de pandemie de toeleveringsketens onder druk zet.

De euro was 1,1811 dollar waard tegen 1,1830 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 69,66 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder, op 72,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

26 minuten geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

40 minuten geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

43 minuten geleden
Basic-Fit ziet ledenaantal toenemen tot 6 miljoen

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft opnieuw zijn ledenaantal weten te vergroten. De van oorsprong Nederlandse sportschoolketen, actief in twaalf landen, heeft 6 miljoen leden. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode, toen het bedrijf 4,5 miljoen leden had.

48 minuten geleden
Sterke groei Chinese economie ondanks Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, van de op een na grootste economie ter wereld steeg in de eerste drie maanden van het jaar met 5 procent. Economen hadden gerekend op een groei van 4,8 procent. Het is de sterkste groei in drie kwartalen.

1 uur geleden
Werkloosheid in Nederland daalt licht naar 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid in Nederland is in maart licht gedaald naar 4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In februari zat nog 4,1 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat was het hoogste niveau in vier jaar.

1 uur geleden
Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

3 uur geleden