Apple verliest op Wall Street na juridische tik om App Store
NEW YORK (ANP) - Apple was vrijdag op de beurs in New York een opvallende verliezer. Het aandeel van de iPhone-producent ging in de verkoop na een voor het bedrijf nadelige uitspraak in de zaak tegen Epic Games, de maker van het populaire spel Fortnite. De rechter besliste dat Apple ontwikkelaars moet toestaan om aankopen te doen buiten de App Store van het bedrijf om. Dat raakt direct aan de inkomsten van het bedrijf. Mogelijk dat Apple ook nog schadevergoedingen moet gaan betalen.
Apple, dat het waardevolste bedrijf ter wereld is, verloor 3,3 procent aan beurswaarde. De verwachting is dat de onderneming tegen de uitspraak in beroep gaat. Deze kost het bedrijf mogelijk miljarden. Volgens analisten brengt de App Store meer dan 20 miljard dollar (17 miljard euro) per jaar binnen met een winstmarge van meer dan 75 procent.
De kwestie leidde ook tot winsten voor gamebedrijven en ontwikkelaars met een beursnotering. Epic-concurrent Zynga, bekend van onder andere FarmVille en Words with Friends, won dik 6 procent. Activision Blizzard en Electronic Arts wonnen 2 procent. Ook de in de VS genoteerde aandelen van het Franse Ubisoft Entertainment (plus 0,7 procent) kleurden groen, net als muziekstreamingdienst Spotify (plus 0,7 procent).
Apple
Het verlies van zwaargewicht Apple woog op de Nasdaq. De technologiegraadmeter verloor uiteindelijk 0,9 procent tot 15.114,49 punten. De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een verlies van 0,8 procent op 34.607,72 punten. De brede S&P 500 verloor ook 0,8 procent tot 4458,58 punten.
Supermarktketen Kroger verloor op zijn beurt 7,5 procent. Het concern voerde in het tweede kwartaal de omzet op en verhoogde de winstverwachtingen voor heel zijn boekjaar 2021. Het bedrijf profiteert van de aanhoudende trend van consumenten om thuis te eten. Dat het aandeel onderuit ging had te maken met de winstmarges die onder druk staan door problemen in de leveringsketen.
Hoge inflatie
Verder reageerden beleggers op cijfers over de producentenprijzen die in augustus fors opliepen. De stijging wijst uit dat de hoge inflatie in het land waarschijnlijk nog wel even zal aanhouden. Zeker nu de pandemie de toeleveringsketens onder druk zet.
De euro was 1,1811 dollar waard tegen 1,1830 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,2 procent meer op 69,66 dollar. Brentolie werd 2 procent duurder, op 72,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil volgende week woensdag een serie maatregelen presenteren om de hoge energieprijzen tegen te gaan. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na overleg met alle Eurocommissarissen. De maatregelen worden donderdag besproken door de EU-leiders, die dan bij elkaar zijn voor een informeel overleg op Cyprus.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.
2 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.
3 uur geleden