Apple verhoogt lonen werknemers VS met minstens 10 procent
CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Technologieconcern Apple gooit de lonen van werknemers in de Verenigde Staten met minstens 10 procent omhoog. De onderneming voelt steeds meer druk van vakbewegingen om de lonen te verhogen, terwijl het bedrijf ook ervaart dat de arbeidsmarkt momenteel zeer krap is.
Het minimumloon voor Apple-personeel wordt opgetrokken tot minstens 22 dollar per uur, wat een stijging van 10 procent betekent. De maatregel volgt op een salarisverhoging in februari na inflatieproblemen en klachten van sommige medewerkers over de arbeidsomstandigheden tijdens de coronapandemie.
De loonsverhoging voor medewerkers in de winkels en op het hoofdkantoor komt drie maanden eerder dan afgesproken. De verhogingen komen er ook als gevolg van vakbondsacties in verschillende delen van de VS, waaronder Georgia, Maryland, New York en Kentucky. In een recente videoboodschap aan de medewerkers waarschuwde Apple dat het zich zorgen maakt over de invloed van de vakbonden. "We hebben een relatie die is gebaseerd op een open en directe samenwerking. Wij maken ons zorgen over wat het zou betekenen om een andere organisatie in het midden van onze relatie te plaatsen", aldus een videoboodschap aan het personeel.
Tekort
Meer Amerikaanse techbedrijven kampen met een tekort aan talentvolle nieuwe mensen. Naast Apple maakte bijvoorbeeld ook Microsoft bekend dat het bereid is meer geld uit te geven om concurrerend te blijven. Daarbij is dat bedrijf van plan zijn budget voor salarisverhogingen dit jaar bijna te verdubbelen in een poging om werknemers te behouden.
De inflatie speelt ook een rol bij het verhogen van de lonen. Zo stegen de consumentenprijzen in de VS in april met dik 8 procent op jaarbasis.
Apple is in de VS goed voor ongeveer 154.000 voltijdbanen. Het startsalaris van Apple ligt ruim boven het minimumloon in de Verenigde Staten, dat sinds 2009 op 7,25 dollar per uur staat. Het minimumloon in New York ligt op 15 dollar. Daarbij voelen steeds meer bedrijven de druk van vakorganisaties, die ze tot voor kort nog buiten de deur wisten te houden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
16 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
17 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
19 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
22 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden