Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple verhindert Spotify niet langer buiten App Store om te gaan

Apple verhindert Spotify niet langer buiten App Store om te gaan

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple probeert muziekapps als Spotify niet langer te verhinderen om gebruikers te wijzen op goedkopere abonnementen buiten de App Store van Apple om. Met die aankondiging geeft het Amerikaanse techconcern gehoor aan eisen hierover van de Europese Commissie. Wel blijft Apple nog steeds flinke commissies rekenen aan die apps, tot ergernis van Spotify.

De Europese Unie legde Apple vorige maand nog een boete op van ruim 1,8 miljard euro om deze kwestie. Streamingdiensten, maar vooral gebruikers, zijn de dupe, zei verantwoordelijk Eurocommissaris Margrethe Vestager. Volgens Brussel misbruikte het bedrijf de macht die het heeft met zijn appwinkel voor iPhones en iPads. Destijds hekelde Apple het besluit van de EU en beloofde in beroep te gaan.

Nu is Apple er alsnog mee akkoord dat muziekstreaming-apps in de App Store in Europa een link naar de website van bijvoorbeeld Spotify kunnen bevatten. Maar het concern laat weten een commissie van 27 procent in rekening te brengen op verkopen op die webpagina buiten de app als een gebruiker in de app op zo'n link heeft geklikt en binnen zeven dagen tot een aankoop besluit.

Brussel droeg Apple in maart op om bepaalde voorwaarden in de contracten met muziekapps te schrappen, die zij als onrechtmatig beschouwde. Apple stelt echter dat het commissie kan blijven rekenen, omdat het EU-besluit zijn vergoedingenstructuur niet raakt. Eerder werkte Apple al met 30 procent commissie op verkopen binnen apps.

Spotify is van mening dat Apple nu nog steeds niet voldoet aan de Europese eis om muziekapps "vrij te laten communiceren" met hun gebruikers. "Het naleven van de wet is niet optioneel, maar Apple blijft zich hier tegen verzetten", zegt de Zweedse onderneming. "Het is tijd voor daadkrachtig optreden om consumenten definitief een echte keuze te bieden."

Meer uit Financieel

Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

1 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

1 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

1 uur geleden
Reuters: Duitse regering verlaagt groeiverwachtingen economie

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering verlaagt de groeiverwachtingen voor de economie voor dit jaar en volgend jaar. Dat melden bronnen in Berlijn aan persbureau Reuters. De inflatieverwachtingen worden juist naar boven bijgesteld als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
KLM schrapt 160 vluchten op Schiphol om gestegen kerosineprijs

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt de komende maand 160 vluchten van en naar Schiphol. Vanwege de stijgende kosten voor kerosine kunnen een aantal vluchten binnen Europa volgens de luchtvaartmaatschappij niet rendabel uitgevoerd worden. Het zou gaan om minder dan 1 procent van de vluchten van KLM in Europa. De maatregel gaat volgens een woordvoerster vanaf 27 april gelden.

3 uur geleden
Wall Street licht omhoog na nieuwe recordstanden

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag licht omhoog na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Berichten dat de Verenigde Staten en Iran overwegen het staakt-het-vuren, dat volgende week dinsdag afloopt, met nog eens twee weken te verlengen, zorgden voor optimisme bij beleggers. Dat zou de partijen meer tijd geven om te onderhandelen over een vredesakkoord en een verdere escalatie van het conflict kunnen voorkomen.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

4 uur geleden