Apple verder omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Apple ging donderdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse techconcern verloor een dag eerder al bijna 4 procent. Die daling volgde op berichten dat de Chinese overheid ambtenaren verbiedt om iPhones te gebruiken voor werk en in overheidsgebouwen. Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat Beijing dat verbod wil uitbreiden naar Chinese staatsbedrijven, waar miljoenen mensen werken, en andere door de overheid gecontroleerde instanties. Het aandeel raakte daarop nog eens ruim 3 procent kwijt.
De techsector stond ook onder druk door de rentevrees. Die laaide woensdag weer op door sterker dan verwachte cijfers over de Amerikaanse dienstensector en de vrees dat de recente opmars van de olieprijzen de inflatie weer zal aanjagen. Door de aanhoudende kracht van de Amerikaanse economie en de hoge inflatie zal de Federal Reserve de rente mogelijk toch verder kunnen verhogen, terwijl beleggers juist hadden gehoopt op een rentepauze.
Daarnaast bleven beleggers bezorgd over het kwakkelende herstel van de Chinese economie, na een aanhoudende daling van de export en import van het land. Ook werden nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt bekendgemaakt.
Koersdaling Gamestop
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent in de plus op 34.369 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4442 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,3 procent in op 13.697 punten. Het aandeel Apple maakt deel uit van de drie hoofdgraadmeters op Wall Street. Andere grote bedrijven als autofabrikant Tesla en chipmaker Nvidia verloren tot bijna 3 procent.
GameStop ging een kleine 2 procent omlaag. De Amerikaanse keten van gamewinkels zag de verkopen in het afgelopen kwartaal wel sterker toenemen dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het kwartaalverlies fors teruggedrongen.
C3.ai
C3.ai zakte op zijn beurt dik 18 procent. Het AI-bedrijf, dat dit jaar fors in waarde is gestegen vanwege de rage rond toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de marktverwachtingen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf echter op een groter operationeel verlies dan kenners hadden voorzien.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
1 dag geleden