Apple verder omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Apple ging donderdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse techconcern verloor een dag eerder al bijna 4 procent. Die daling volgde op berichten dat de Chinese overheid ambtenaren verbiedt om iPhones te gebruiken voor werk en in overheidsgebouwen. Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat Beijing dat verbod wil uitbreiden naar Chinese staatsbedrijven, waar miljoenen mensen werken, en andere door de overheid gecontroleerde instanties. Het aandeel raakte daarop nog eens ruim 3 procent kwijt.
De techsector stond ook onder druk door de rentevrees. Die laaide woensdag weer op door sterker dan verwachte cijfers over de Amerikaanse dienstensector en de vrees dat de recente opmars van de olieprijzen de inflatie weer zal aanjagen. Door de aanhoudende kracht van de Amerikaanse economie en de hoge inflatie zal de Federal Reserve de rente mogelijk toch verder kunnen verhogen, terwijl beleggers juist hadden gehoopt op een rentepauze.
Daarnaast bleven beleggers bezorgd over het kwakkelende herstel van de Chinese economie, na een aanhoudende daling van de export en import van het land. Ook werden nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt bekendgemaakt.
Koersdaling Gamestop
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent in de plus op 34.369 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4442 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,3 procent in op 13.697 punten. Het aandeel Apple maakt deel uit van de drie hoofdgraadmeters op Wall Street. Andere grote bedrijven als autofabrikant Tesla en chipmaker Nvidia verloren tot bijna 3 procent.
GameStop ging een kleine 2 procent omlaag. De Amerikaanse keten van gamewinkels zag de verkopen in het afgelopen kwartaal wel sterker toenemen dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het kwartaalverlies fors teruggedrongen.
C3.ai
C3.ai zakte op zijn beurt dik 18 procent. Het AI-bedrijf, dat dit jaar fors in waarde is gestegen vanwege de rage rond toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de marktverwachtingen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf echter op een groter operationeel verlies dan kenners hadden voorzien.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Starbucks sluit 250 slecht presterende vestigingen in de Verenigde Staten en Canada. Dat komt neer op ongeveer 1 procent van het totale aantal koffiebars in Noord-Amerika. Volgens het bedrijf kan daardoor de omzet en winst worden verhoogd en is uiteindelijk het doel om op langere termijn het netwerk weer uit te breiden.
15 minuten geledenTALLINN (ANP) - De Baltische staten leggen nationale sancties op aan twee Russische oligarchen die dinsdag van de EU-sanctielijst zijn gehaald. Estland, Letland en Litouwen doen dit in reactie op het besluit van de EU-lidstaten. Het gaat om de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie heeft donderdag kritiek geuit op een mogelijk Amerikaans exportverbod op diesel, dat wordt gesteund door president Donald Trump. Volgens de EU is dat "een slecht idee" dat beide partijen zou schaden.
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Franse zakenbank Crédit Agricole Corporate and Investment Bank (CIB) opent een kantoor in Amsterdam. Volgens het dochterbedrijf van de grote bank Crédit Agricole worden aanzienlijke mogelijkheden gezien op de Nederlandse markt door de ontwikkelingen op het gebied van energie, infrastructuur en technologie.
49 minuten geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente voor de tweede keer dit jaar verhoogd om de inflatie in het land te bestrijden. Volgens de Norges Bank zijn verdere verhogingen mogelijk nodig om de stijging van de consumentenprijzen onder controle te krijgen.
1 uur geledenDIEMEN (ANP) - De vraag naar starters en junioren op de Nederlandse arbeidsmarkt neemt bovengemiddeld af, signaleert uitzendbureau Randstad. Hoewel die afname door sommigen aan de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wordt toegeschreven, heeft dit meer te maken met schommelingen in de economie, zei arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad tijdens een onlinepresentatie.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De gemiddelde dieselprijs aan de pomp in de Europese Unie heeft een recordhoogte bereikt van 2,23 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van gegevens van de Europese Commissie. In Frankrijk en ook in Nederland bereikten de dieselprijzen afgelopen weekend al nieuwe recordniveaus op respectievelijk 2,41 euro en 2,82 euro per liter.
2 uur geleden