Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple verder omlaag op terughoudend Wall Street

Apple verder omlaag op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Apple ging donderdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse techconcern verloor een dag eerder al bijna 4 procent. Die daling volgde op berichten dat de Chinese overheid ambtenaren verbiedt om iPhones te gebruiken voor werk en in overheidsgebouwen. Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat Beijing dat verbod wil uitbreiden naar Chinese staatsbedrijven, waar miljoenen mensen werken, en andere door de overheid gecontroleerde instanties. Het aandeel raakte daarop nog eens ruim 3 procent kwijt.

De techsector stond ook onder druk door de rentevrees. Die laaide woensdag weer op door sterker dan verwachte cijfers over de Amerikaanse dienstensector en de vrees dat de recente opmars van de olieprijzen de inflatie weer zal aanjagen. Door de aanhoudende kracht van de Amerikaanse economie en de hoge inflatie zal de Federal Reserve de rente mogelijk toch verder kunnen verhogen, terwijl beleggers juist hadden gehoopt op een rentepauze.

Daarnaast bleven beleggers bezorgd over het kwakkelende herstel van de Chinese economie, na een aanhoudende daling van de export en import van het land. Ook werden nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt bekendgemaakt.

Koersdaling Gamestop

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent in de plus op 34.369 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4442 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,3 procent in op 13.697 punten. Het aandeel Apple maakt deel uit van de drie hoofdgraadmeters op Wall Street. Andere grote bedrijven als autofabrikant Tesla en chipmaker Nvidia verloren tot bijna 3 procent.

GameStop ging een kleine 2 procent omlaag. De Amerikaanse keten van gamewinkels zag de verkopen in het afgelopen kwartaal wel sterker toenemen dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het kwartaalverlies fors teruggedrongen.

C3.ai

C3.ai zakte op zijn beurt dik 18 procent. Het AI-bedrijf, dat dit jaar fors in waarde is gestegen vanwege de rage rond toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de marktverwachtingen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf echter op een groter operationeel verlies dan kenners hadden voorzien.

Meer uit Financieel

Parttimer met minimumloon levert netto in, stelt salarisplatform

AMERSFOORT (ANP) - Mensen die in deeltijd werken voor het minimumloon dreigen er in hun nettosalaris op achteruit te gaan. Dat meldt salaris- en hr-platform Youforce op basis van eigen berekeningen naar aanleiding van de Prinsjesdagplannen.

27 minuten geleden
OpenAI werkt met Anthropic en Google samen aan veiligheid rond AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - ChatGPT-maker OpenAI werkt met zijn concurrenten Anthropic en Google DeepMind samen om veiligheidsproblemen rond kunstmatige intelligentie (AI) aan te pakken. De AI-bedrijven overleggen gezamenlijk over maatregelen, na groeiende bezorgdheid dat de technologie een bedreiging vormt voor de economie en veiligheid.

57 minuten geleden
AEX eindigt Prinsjesdag lager, blik vooral op AI-zorgen en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag licht lager geëindigd. Beleggers hadden oog voor de begrotingsplannen die het kabinet dinsdag presenteerde, maar richtten de blik vooral op zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven ASMI (min 1,2 procent) en ASML (min 0,7 procent) hoorden bij de dalers. Oliebedrijf Shell en maritiem oliedienstverlener SBM Offshore profiteerden van de hogere olieprijzen en voerden de stijgers in de Amsterdamse hoofdindex aan met plussen van 1,9 en 2,1 procent.

2 uur geleden
Bronnen: olie-export vanuit Saudische haven Yanbu opgeschort

YANBU (ANP/RTR) - Het laden van olie in de Saudische havenstad Yanbu aan de Rode Zee is opgeschort. Dat melden scheepvaartbronnen aan persbureau Reuters. Enkele dagen geleden werd de belangrijke oost-westelijke pijpleiding uit voorzorg stilgelegd na een aanval met drones. Via deze pijpleiding wordt normaal olie vervoerd van de Perzische Golf naar de havenstad aan de Rode Zee om vanuit daar geëxporteerd te worden.

2 uur geleden
Ziggo wil in mei of september volgend jaar naar beurs Amsterdam

UTRECHT (ANP) - Ziggo mikt erop in mei of september volgend jaar naar de beurs in Amsterdam te gaan. Die maanden ziet het telecombedrijf als de meest voor de hand liggende voor een beursgang, is dinsdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

3 uur geleden
EU-rekenkamer: groenten- en fruittelers te weinig georganiseerd

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU wordt te weinig gedaan om groenten- en fruittelers lid te laten zijn van een producentenorganisatie, waarmee ze de strijd kunnen aangaan met grote detailhandelaren. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Alleen in Nederland en België zijn dit soort organisaties groot genoeg om vanuit een sterke positie te onderhandelen, aldus de rekenkamer.

3 uur geleden