Apple verder omlaag op terughoudend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Apple ging donderdag verder omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse techconcern verloor een dag eerder al bijna 4 procent. Die daling volgde op berichten dat de Chinese overheid ambtenaren verbiedt om iPhones te gebruiken voor werk en in overheidsgebouwen. Persbureau Bloomberg meldde donderdag dat Beijing dat verbod wil uitbreiden naar Chinese staatsbedrijven, waar miljoenen mensen werken, en andere door de overheid gecontroleerde instanties. Het aandeel raakte daarop nog eens ruim 3 procent kwijt.
De techsector stond ook onder druk door de rentevrees. Die laaide woensdag weer op door sterker dan verwachte cijfers over de Amerikaanse dienstensector en de vrees dat de recente opmars van de olieprijzen de inflatie weer zal aanjagen. Door de aanhoudende kracht van de Amerikaanse economie en de hoge inflatie zal de Federal Reserve de rente mogelijk toch verder kunnen verhogen, terwijl beleggers juist hadden gehoopt op een rentepauze.
Daarnaast bleven beleggers bezorgd over het kwakkelende herstel van de Chinese economie, na een aanhoudende daling van de export en import van het land. Ook werden nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt bekendgemaakt.
Koersdaling Gamestop
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent in de plus op 34.369 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4442 punten en techgraadmeter Nasdaq leverde 1,3 procent in op 13.697 punten. Het aandeel Apple maakt deel uit van de drie hoofdgraadmeters op Wall Street. Andere grote bedrijven als autofabrikant Tesla en chipmaker Nvidia verloren tot bijna 3 procent.
GameStop ging een kleine 2 procent omlaag. De Amerikaanse keten van gamewinkels zag de verkopen in het afgelopen kwartaal wel sterker toenemen dan beleggers en analisten hadden verwacht. Ook werd het kwartaalverlies fors teruggedrongen.
C3.ai
C3.ai zakte op zijn beurt dik 18 procent. Het AI-bedrijf, dat dit jaar fors in waarde is gestegen vanwege de rage rond toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI), presteerde afgelopen kwartaal in lijn met de marktverwachtingen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf echter op een groter operationeel verlies dan kenners hadden voorzien.
Meer uit Financieel
GORINCHEM (ANP) - Scheepsbouwer Damen gaat ongeveer 225 banen van de 4000 arbeidsplaatsen in Nederland schrappen, maakten de vakbonden De Unie en CNV bekend. Damen heeft de reorganisatie bevestigd.
10 minuten geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Het Duitse sportwagenmerk Porsche is niet van plan auto's te produceren in de Verenigde Staten, ondanks de importheffingen van 15 procent die het land rekent voor auto's uit de Europese Unie. Eventuele voordelen wegen niet op tegen de extra investeringen die daarvoor nodig zijn, zei financieel topman Jochen Breckner in een toelichting op kwartaalcijfers.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten een stroom van bedrijfsresultaten van grote bedrijven als UPS, Coca-Cola en Boeing. Daarnaast ging de aandacht uit naar de Federal Reserve, die dinsdag begon aan de tweedaagse rentevergadering.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Boeing boekte afgelopen kwartaal een verlies van honderden miljoenen bij zijn commerciële vliegtuigdivisie. Dat kwam door minder winstgevende vliegtuigleveringen en hogere productiekosten, mede als gevolg van problemen in de toeleveringsketen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een vierde tanker met Russische diesel vertrekt woensdag naar de Verenigde Staten om de brandstof aan de Amerikanen te leveren. Dat heeft de Russische vicepremier Aleksandr Novak gezegd. Drie tankers zijn momenteel al onderweg naar de VS. De eerste vertrok op 22 oktober in het kader van de Amerikaans-Russische dieseldeal.
3 uur geledenATLANTA (ANP) - Coca-Cola heeft in het derde kwartaal een hogere omzet en winst behaald. Het bedrijf verkocht meer frisdrank, waarbij de populariteit van suikervrije varianten van het merk verder toenam. Daarnaast gingen de prijzen omhoog.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kabinetsplannen om de btw op bloemen en planten te verhogen naar 21 procent zullen slecht uitpakken voor de sector. De inkomens van bloemisten komen hierdoor zo sterk onder druk te staan dat de helft onder het minimumloon dreigt te zakken, waarschuwt branchevereniging voor bloemisten VBW. Daarnaast gaan naar verwachting duizenden banen verloren in de sector.
3 uur geleden