
Apple verder omlaag op negatief Wall Street
NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen woensdag voor de tweede dag op rij omlaag. Beleggers namen vooral afscheid van technologieaandelen. Apple verloor 0,5 procent, na het koersverlies van bijna 4 procent op de eerste handelsdag van het nieuwe jaar.
Dat gebeurde na een adviesverlaging door analisten van Barclays. Zij schatten de verkoop van Apples iPhone 15 laag in en denken ook niet dat de iPhone 16, die naar verwachting in de herfst wordt gepresenteerd, het beter zal doen.
De toonaangevende Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,3 procent lager op 37.599 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4718 punten en de Nasdaq daalde 0,7 procent tot 14.655 punten. De door techaandelen gedomineerde techgraadmeter verloor dinsdag al 1,6 procent, de grootste daling sinds oktober. Afgelopen jaar klom de Nasdaq echter liefst 43 procent. Ook de S&P 500 deed het uitzonderlijk goed met een stijging van 24 procent.
Notulen
Beleggers krijgen later op de dag mogelijk aanwijzingen over hoe het gaat met de Amerikaanse economie, wanneer notulen van een vergadering van de Amerikaanse Federal Reserve van afgelopen maand worden gepubliceerd. Die aantekeningen verschaffen mogelijk meer inzicht in de toekomstige rentestappen.
Ford Motor ging 1,9 procent omlaag. De autofabrikant moet in de VS bijna 113.000 van zijn F-150 pick-uptrucks terugroepen door een defect in de achteras. Volgens de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) kan een naafbout in de as breken, waardoor een ongeluk kan gebeuren. Het gaat om trucks die sinds 2021 zijn gebouwd.
Nieuwe bestuurders
Restaurantbedrijf Bloomin' Brands werd 1 procent meer waard. De onderneming heeft twee nieuwe bestuurders benoemd.
Op de valutamarkt was de euro 1,0915 dollar waard, tegen 1,0942 dollar bij het slot van Wall Street dinsdag. De olieprijzen gingen omhoog. Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder en kostte 71,70 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 77,26 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een importheffing van 50 procent aangekondigd voor producten uit Brazilië. Het gaat om een van de hoogste tot nu toe aangekondigde heffingen die in augustus van kracht worden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. De vrijgekomen notulen van de laatste vergadering van de Federal Reserve voedden de hoop bij beleggers op een renteverlaging later dit jaar. Dat de inflatie nog kan oplopen door alle importheffingen van president Donald Trump lijkt zo'n rentestap niet in de weg te hoeven staan, kwam ook uit de stukken naar voren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin heeft een nieuw recordniveau bereikt. De waarde van 's werelds meest verhandelde cryptomunt steeg woensdag omstreeks 22.00 uur (Nederlandse tijd) kortstondig voorbij 112.000 dollar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - London Tunnels wil na een jaar alweer van het Damrak verdwijnen. Het Britse bedrijf maakte in juni vorig jaar zijn debuut op de Amsterdamse beurs om geld op te halen om in Londen een ondergronds tunnelcomplex uit de Tweede Wereldoorlog open te stellen voor toeristen. Nu denkt de onderneming dat Beursplein 5 toch niet de meest effectieve of kostenefficiënte weg is om de benodigde financiering veilig te stellen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De manier waarop Houthi-rebellen het vrachtschip Magic Seas tot zinken hebben gebracht in de Rode Zee is enorm schrikken, zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). "Ik schrik daarvan, het ziet er zo professioneel uit", vindt KVNR-directeur Annet Koster over verspreide beelden van de aanval op de Magic Seas.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is Stichting Massaschade & Consument niet gelukt om met een rechtszaak tegen ABN AMRO compensatie af te dwingen voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zou hebben betaald. De organisatie stelde dat veel mkb'ers met een doorlopend krediet met variabel rentetarief zijn gedupeerd doordat de bank hun rente na 2008 niet liet meedalen met de marktrente. De rechtbank in Amsterdam oordeelt dat de ondernemers namens wie de claim is ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaart Stichting Massaschade & Consument niet-ontvankelijk.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw importheffingen aangekondigd voor een reeks landen. Het gaat om landen die de afgelopen maanden geen handelsdeals met de Verenigde Staten wisten te sluiten.
10 uur geleden