Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple verder omlaag op negatief Wall Street

Apple verder omlaag op negatief Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen woensdag voor de tweede dag op rij omlaag. Beleggers namen vooral afscheid van technologieaandelen. Apple verloor 0,5 procent, na het koersverlies van bijna 4 procent op de eerste handelsdag van het nieuwe jaar.

Dat gebeurde na een adviesverlaging door analisten van Barclays. Zij schatten de verkoop van Apples iPhone 15 laag in en denken ook niet dat de iPhone 16, die naar verwachting in de herfst wordt gepresenteerd, het beter zal doen.

De toonaangevende Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,3 procent lager op 37.599 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,5 procent tot 4718 punten en de Nasdaq daalde 0,7 procent tot 14.655 punten. De door techaandelen gedomineerde techgraadmeter verloor dinsdag al 1,6 procent, de grootste daling sinds oktober. Afgelopen jaar klom de Nasdaq echter liefst 43 procent. Ook de S&P 500 deed het uitzonderlijk goed met een stijging van 24 procent.

Notulen

Beleggers krijgen later op de dag mogelijk aanwijzingen over hoe het gaat met de Amerikaanse economie, wanneer notulen van een vergadering van de Amerikaanse Federal Reserve van afgelopen maand worden gepubliceerd. Die aantekeningen verschaffen mogelijk meer inzicht in de toekomstige rentestappen.

Ford Motor ging 1,9 procent omlaag. De autofabrikant moet in de VS bijna 113.000 van zijn F-150 pick-uptrucks terugroepen door een defect in de achteras. Volgens de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) kan een naafbout in de as breken, waardoor een ongeluk kan gebeuren. Het gaat om trucks die sinds 2021 zijn gebouwd.

Nieuwe bestuurders

Restaurantbedrijf Bloomin' Brands werd 1 procent meer waard. De onderneming heeft twee nieuwe bestuurders benoemd.

Op de valutamarkt was de euro 1,0915 dollar waard, tegen 1,0942 dollar bij het slot van Wall Street dinsdag. De olieprijzen gingen omhoog. Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder en kostte 71,70 dollar per vat. Een vat Brentolie steeg 1,8 procent in prijs tot 77,26 dollar.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

5 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

7 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

8 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

8 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

10 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

10 uur geleden