Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple verder omhoog op Wall Street na sterke pc-verkopen

Apple verder omhoog op Wall Street na sterke pc-verkopen

NEW YORK (ANP) - Apple ging woensdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse techconcern zag de verkopen van personal computers in het tweede kwartaal met 21 procent stijgen, meldde marktonderzoeker IDC. Apple kende daarmee de sterkste groei onder de wereldwijde pc-fabrikanten. Het aandeel Apple, dat dinsdag al op een nieuw recordniveau sloot, klom bijna 1 procent. Met een beurswaarde van dik 3,5 biljoen dollar is Apple het waardevolste bedrijf op Wall Street.

De totale verkopen van desktops en laptops stegen wereldwijd met 3 procent in het afgelopen kwartaal. Dell Technologies was de enige van de grote pc-fabrikanten die de verkopen zag dalen. Dat aandeel zakte dik 2 procent. Concurrent HP, die de verkopen licht zag stijgen, won 1 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie hoger op 39.296 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 5589 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 0,5 procent bij op 18,520 punten. De S&P 500-index en de Nasdaq sloten dinsdag op nieuwe recordniveaus. De S&P 500-index is al zes dagen op rij hoger gesloten. Dat is de langste winstreeks sinds januari dit jaar. Als de index woensdag opnieuw hoger weet te eindigen dan is dat de langste winstreeks sinds november vorig jaar.

Tesla in de plus

Beleggers letten verder nog op de verklaring die Jerome Powell zal afleggen voor het Huis van Afgevaardigden. Dinsdag zei de Amerikaanse centralebankpresident al tegen de Senaat dat de argumenten voor een renteverlaging in de VS sterker worden. Volgens Powell is de Amerikaanse economie niet langer oververhit en is de arbeidsmarkt aanzienlijk afgekoeld. Ook de situatie rond de inflatie verbeterde volgens Powell in de afgelopen maanden. De hardnekkige inflatie weerhield de Fed er tot nu toe van de rente te verlagen. Donderdag komen nieuwe inflatiecijfers van de VS naar buiten.

Tesla noteerde 0,2 procent in de plus. De kenners van de banken Goldman Sachs en HSBC verhoogden hun koersdoelen voor de fabrikant van elektrische auto's. Tesla steeg een dag eerder al 3,7 procent en boekte daarmee de tiende dagwinst op rij. Sinds de laatste verliesdag op 24 juni is het aandeel al met ruim 40 procent gestegen. Voor het hele jaar staat Tesla op een bescheiden koerswinst van 5,6 procent.

Meer uit Financieel

AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

3 minuten geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

31 minuten geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

32 minuten geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

34 minuten geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

35 minuten geleden
Inflatie kan fors stijgen bij langdurige oorlog Iran, zegt ECB

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een langdurige oorlog in het Midden-Oosten zou een aanzienlijke stijging van de inflatie in de eurozone kunnen veroorzaken en de economische groei kunnen afremmen. Dat zegt Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), in een interview met zakenkrant Financial Times.

1 uur geleden
Schade aan Amazon-datacenters gevolg van droneaanvallen

SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.

1 uur geleden