Apple-topman Tim Cook bezoekt voor de tweede keer dit jaar China
BEIJING (ANP/AFP) - Apple-topman Tim Cook bezoekt voor de tweede keer dit jaar China, waar het Amerikaanse technologiebedrijf kampt met dalende verkoopcijfers. De iPhone is nog steeds populair onder Chinese consumenten, maar heeft de afgelopen jaren terrein verloren aan binnenlandse concurrenten zoals Huawei.
Apple was in het tweede kwartaal van dit jaar de op vijf na grootste smartphoneverkoper in China. In dezelfde periode vorig jaar stond het concern nog op de derde plaats, volgens gegevens van marktanalist Canalys.
"Het is geweldig om weer terug te zijn in Beijing", schreef Cook dinsdag op zijn officiële Weibo-account. Cook bezocht China voor het laatst in maart, toen hij een nieuwe Apple Store in Shanghai opende en een forum in Beijing bijwoonde.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
3 uur geleden