Apple-topman onder de indruk van prestatie thuiswerkend personeel
CUPERTINO (ANP) - Apple-topman Tim Cook zegt dat hij onder de indruk is van de prestaties van thuiswerkende Apple-medewerkers. Hij voorspelt dat thuiswerken ook na de corona-epidemie onderdeel blijft uitmaken van de werkgewoontes bij het Amerikaanse elektronicabedrijf. De topmannen van streamingplatform Netflix en de bank JPMorgan Chase lieten zich recentelijk juist nog negatief uit over thuiswerken in hun bedrijven.
Cook deed de uitspraken in een interview op een virtueel festival dat was georganiseerd door tijdschrift The Atlantic. Daarin wees de Apple-topman erop dat het bedrijf nieuwe producten heeft ontwikkeld, waaronder nieuwe smartwatches en tabletcomputers, en dat die dit jaar op tijd worden gelanceerd. Ondanks het feit dat veel personeel thuis moet werken vanwege de corona-epidemie. Cook zei dat hij niet gelooft dat Apple "terugkeert naar hoe we waren omdat we hebben gezien dat er sommige dingen zijn die heel goed virtueel werken."
Netflix-baas Reed Hastings noemde thuiswerk onlangs "een puur nadeel". Jamie Dimon van JPMorgan Chase waarschuwde voor blijvende schade als medewerkers niet snel terug naar kantoor gaan.
Cook zei dat 10 tot 15 procent van de Apple-medewerkers inmiddels weer op de kantoren werkt en dat hij hoopt dat de meerderheid van het personeel volgend jaar kan terugkeren naar het nieuwe kantorencomplex van Apple in Silicon Valley. Thuiswerken is "niet hetzelfde als fysiek samenzijn", aldus Cook, die vindt dat samen op kantoor werken goed is voor de creativiteit. Zelf gaat hij meerdere malen per week op verschillende tijden naar kantoor.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
17 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
18 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
18 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
20 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
20 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
22 uur geleden