Apple stopt bloedzuurstofsensor in nieuwe Apple Watch
CUPERTINO (ANP) - Apple heeft zijn nieuwe smartwatch uitgerust met een bloedzuurstofmeter. Daarmee kunnen dragers van het horloge in de gaten houden hoe hoog het zuurstofgehalte in hun bloed is. De sensor werkt met gewoon en infraroodlicht dat wordt weerkaatst door zuurstofrijke rode bloedlichaampjes. Gebruikers van de Apple Watch met nieuwe sensor kunnen ook meedoen aan een aantal wetenschappelijke onderzoeken naar ziektes als astma en Covid-19.
De nieuwe Apple Watch krijgt verder een helderder scherm en een hoogtemeter en komt in meer kleuren beschikbaar. Apple introduceerde ook nieuwe armbandjes voor de horloges. Daarnaast heeft het bedrijf ook een goedkopere Apple Watch SE geïntroduceerd die qua mogelijkheden tussen de vorige versie van de smartwatch en de nog altijd te krijgen Series 3 uit 2017 in zit.
Verder vernieuwde Apple ook de iPad en de iPad Air met onder meer snellere chips en kwam het bedrijf met een nieuwe fitnessdienst. Een abonnement daarop is ook te krijgen in een nieuwe abonnementenbundel die Apple One gaat heten. Klanten krijgen dan onder meer Apples muziek-, spelletjes- en videostreamingdiensten en extra cloudopslag voor één vast maandelijks bedrag.
Normaal gesproken kondigt Apple in september ook zijn nieuwe iPhones aan, maar dat wordt dit jaar niet verwacht. Door de coronacrisis is de ontwikkeling en productie van de nieuwe toestellen vertraagd. Apple zou mogelijk volgende maand een apart event voor de iPhone houden.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag met koersverliezen gesloten. Een turbulente beursweek eindigde in mineur door de verkoop van aandelen in de technologiesector en stijgende olieprijzen. Beleggers blijven twijfelen of zij hun investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) kunnen terugverdienen. Hoewel de vraag naar chips groot blijft, willen beleggers ook rendement zien op de bedragen die worden geïnvesteerd in datacenters en andere infrastructuur.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De prijs voor een vat Brentolie heeft voor het eerst sinds mei de grens van 110 dollar per vat bereikt. De prijs steeg met bijna 4 procent nadat Amerikaanse politici vrijdag een wetsvoorstel indienden om een deal van de Amerikaanse president met Moskou te blokkeren. Deze deal zou het mogelijk maken dat Rusland honderden miljoenen vaten diesel zou vrijgeven.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat kijken of ze een nieuw handelsinstrument kan ontwikkelen waarmee "snel en onmiddellijk" de toegang tot de Europese markt kan worden stopgezet. Dat zei voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na afloop van een tweedaagse top met EU-leiders in Brussel.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verlengt de periode waarin het bedrijf geen onlinebestelde boodschappen bezorgt. In een verklaring laat de supermarktketen weten dat het tot en met dinsdag alles moet annuleren. Eerder meldde het bedrijf al dat het tot en met zondag geen boodschappen zou bezorgen. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om vanaf de tweede helft van de week klanten wel weer boodschappen thuis te bezorgen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag op een slotrecord geëindigd. De hoofdindex sloot 0,9 procent hoger op 1142,88 punten en verbeterde daarmee het vorige slotrecord van woensdag, toen de graadmeter nog op 1137,09 punten sloot. Het algehele sentiment op de beurs was vlak voor het weekend positief na een turbulente week, waarbij aandelen gerelateerd aan AI en in de technologiesector eerst werden verkocht, maar later weer deels in trek waren.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB neemt energieleverancier NextEnergy over. Naar eigen zeggen wil de ANWB een grote speler op de Nederlandse energiemarkt worden en de overname van het Utrechtse bedrijf "brengt die ambitie dichterbij". ANWB Energie heeft momenteel 200.000 klanten, NextEnergy zo'n 90.000. Beide bedrijven leveren dynamische contracten.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de onthulling van de vliegende auto van de elektrische autofabrikant. Tesla-topman Elon Musk presenteerde zijn nieuwe sportwagen, de Roadster, tijdens een lanceringsevenement op een testlocatie van zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX in Texas. Het aandeel Tesla werd kort na opening ruim 1 procent hoger gezet.
9 uur geleden