Apple stijgt op Wall Street om nieuwe miljardeninvestering in VS
NEW YORK (ANP) - Apple behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Volgens persbureau Bloomberg gaat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigen dat het techconcern nog eens 100 miljard dollar gaat investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde 500 miljard dollar van het techconcern. Het aandeel steeg 2,8 procent.
Apple zou volgens Bloomberg, die sprak met een functionaris van het Witte Huis, de productie van belangrijke onderdelen naar de VS willen halen. Het bedrijf produceert de meeste van zijn iPhones nu nog in China en India. Trump heeft eerder dit jaar gedreigd met een heffing van 25 procent voor Apple als het bedrijf zijn iPhones niet in de VS gaat maken.
De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 44.101 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 6303 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 20.945 punten.
Koersdaling Uber
Advanced Micro Devices (AMD) daalde 6 procent. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel wat tegen. Topvrouw Lisa Su sprak van recordverkopen van servers en processors. Ook in de tweede jaarhelft voorziet ze een flinke groei door de sterke vraag naar AI-producten. AMD wilde echter geen voorspellingen doen over de terugkeer naar de belangrijke Chinese markt.
Uber zakte 0,5 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het aantal actieve gebruikers op het platform steeg met 15 procent tot 180 miljoen. Die boekten ongeveer 3,3 miljard ritten, 18 procent meer dan een jaar geleden. Topman Dara Khosrowshahi sprak van sterke prestaties. Ook gaat Uber voor 20 miljard dollar eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen.
Tegenvallende omzet Disney
McDonald's steeg 1,9 procent. De fastfoodketen zag de verkopen aantrekken in het afgelopen kwartaal en presteerde beter dan verwacht. De wereldwijde omzet van filialen die langer dan een jaar open zijn, groeide daarbij in het sterkste tempo in bijna twee jaar. Ook op de thuismarkt was weer sprake van groei, na twee kwartalen van krimp.
Disney verloor 4,9 procent, na gemengde kwartaalresultaten. Het entertainmentconcern boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wat tegen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
6 uur geleden