Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Apple stijgt op Wall Street om nieuwe miljardeninvestering in VS

Apple stijgt op Wall Street om nieuwe miljardeninvestering in VS

NEW YORK (ANP) - Apple behoorde woensdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Volgens persbureau Bloomberg gaat de Amerikaanse president Donald Trump aankondigen dat het techconcern nog eens 100 miljard dollar gaat investeren in de Verenigde Staten. Dat bedrag komt bovenop de eerder toegezegde 500 miljard dollar van het techconcern. Het aandeel steeg 2,8 procent.

Apple zou volgens Bloomberg, die sprak met een functionaris van het Witte Huis, de productie van belangrijke onderdelen naar de VS willen halen. Het bedrijf produceert de meeste van zijn iPhones nu nog in China en India. Trump heeft eerder dit jaar gedreigd met een heffing van 25 procent voor Apple als het bedrijf zijn iPhones niet in de VS gaat maken.

De algehele stemming op Wall Street was voorzichtig positief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een fractie lager op 44.101 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 6303 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 20.945 punten.

Koersdaling Uber

Advanced Micro Devices (AMD) daalde 6 procent. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel wat tegen. Topvrouw Lisa Su sprak van recordverkopen van servers en processors. Ook in de tweede jaarhelft voorziet ze een flinke groei door de sterke vraag naar AI-producten. AMD wilde echter geen voorspellingen doen over de terugkeer naar de belangrijke Chinese markt.

Uber zakte 0,5 procent. De taxi- en bezorgdienst boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Het aantal actieve gebruikers op het platform steeg met 15 procent tot 180 miljoen. Die boekten ongeveer 3,3 miljard ritten, 18 procent meer dan een jaar geleden. Topman Dara Khosrowshahi sprak van sterke prestaties. Ook gaat Uber voor 20 miljard dollar eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen.

Tegenvallende omzet Disney

McDonald's steeg 1,9 procent. De fastfoodketen zag de verkopen aantrekken in het afgelopen kwartaal en presteerde beter dan verwacht. De wereldwijde omzet van filialen die langer dan een jaar open zijn, groeide daarbij in het sterkste tempo in bijna twee jaar. Ook op de thuismarkt was weer sprake van groei, na twee kwartalen van krimp.

Disney verloor 4,9 procent, na gemengde kwartaalresultaten. Het entertainmentconcern boekte in het afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wat tegen.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

1 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

13 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

13 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

15 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

16 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

19 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden